2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 12 September 191S. Voor eiken dag. Mededeelingen. Zending- Verzameld door C. B. Als een waarheid u aangrijpt met plotselinge, onweer staanbare kracht, als een groote gedachte u overweldigt, zonder dat gij weet en verstaat van waar zij komt; als een licht opgaat in uw ziel, gelijk een ster in den nacht; dan is Hij daar, de Heilige Geest, want Hij is een Geest der waarheid en des lichts. Esaia TegnÈR. Als één geheel beschouwd staan de lotgevallen van ieder mensch in de allerbeste en allergunstigste verhouding tot de ontwikkeling van zijn innerlijk leven. schleiermacher. Zelfstandigheid en afhankelijkheid ontwikkelen zich in gelijke verhouding; en dan eerst is de mensch in waarheid godsdienstig, is hij die hij wezen moet, mensch in den vollen zin des woords, wanneer hij met volkomen zelf standigen wil van God volstrekt afhankelijk is. des Amorie van der Hoeven. De voering van een purperen kleed bestaat dikwijls uit harteleed. E. Als een woord één sikkel waard is, dan is het zwijgen twee sikkels waard. Rabbi ben Azaï. Een geheiligd denken vangt eerst in een geheiligd hart aan. Niet de heldere hoofden, maar de harten zullen God zien. Wagner. Het leven is toch zoo schoon, als de menschen zelf het maar niet bederven. de Musset. Zandvoort. Den vóórlaatsten Zondag werd in het Armenzakje o. a. één bankb. van f25.— gecollecteerd en 1.1. Zondag twéé bankb. van f25—. Diakenen zeggen voor deze zoo welkome verrassingen hartelijk dank. Een vertrokken Badgast, de Heer S., stelde zijnen huis heer f2.50 ter hand voor de Diakonie. Een navolgenswaardig voorbeeld voor de nog hier zijnde en straks vertrekkende Badgasten Mevr. P. M. ontving voor de kraamvrouwen-vereeniging f 1van R., met het bijschrift: „Hierbij een kleine druppel voor het goede doel; vele van deze druppels vormen ook een heele boel. Er zijn een massa menschen, die het even als mij gaat, die willen wel veel geven, maar zijn hiertoe niet in staat. Ik hoop dat mijn gave tot een voorbeeld moge strekken om ook de kleinere broeders tpt een bijdrage op te wekken". Bravo! Een wolkbreuk van tientjes kan den dorst van de penningmeesteresse der kraamvr. ver. lesschen. Maar ook een gestadig vallende motregen van guldens kan dat. Mevr. P.M. blijft uitzien naar een milden regen. Door het geloof is zij voortdurend met een parapluie gewapend. Met attestatie is naar Hoboken (U. S. A.) vertrokken: Trijntje Bos, echtgenoote van S. Rijkbosch, geb 5 Febr 1885 en op belijdenis tot lidmaat aangenomen 7 April 1903. Naaischool. De inschrijving van nieuwe leerlingen, van 12-17 jaar, zal plaats hebben op Maandag 27 September, 's nam. 5 uur in „Ons Huis". Zegt het voort! Zondagsschool. Samenkomst met Onderwijzers en Onder wijzeressen op Donderdag 16 September, 's avonds 8 uur in de Consistoriekamer, ter vaststelling van den datum, waarop de nieuwe cursus en de zondagsschoolkrans weer zullen aanvangen en ter voorziening in de vacatures. Vrouwenkrans. Opening: Maandagavond 4 October 8 uur in „Ons Huis". Deze aankondiging is een geloofsdaad. Want de toestand van de kas gedoogt geen aanschaffing van goed voor kleedingstukken en sajet, noodig voor het breien van kousen. Als echter door het geloof zelfs de muren van Jericho zijn gevallen, (Hebr. XI vs. 30) zal het geloof ook wel in staat zijn eenige geldstukken uit de portemonnaies van vriendelijke menschen te transporteeren naar de kas van den Vrouwenkrans. Mevrouw Helweg en Mevrouw Pfundt zitten bij het leege laadje te wachten. En Mevrouw P. M. is graag bereid om, desgewenscht, als middelaarster op te treden tusschen gevers en ontvangsters! Ds. P. M. houdt eiken Woensdagochtend van 10—12 en eiken Woensdagavond van 7—9 spreekuur. De Godsdienst- leerares houdt spreekuur in de Pastorie eiken Maandag van 8 10 's avonds. Mevr. P. M. heeft haar ontvangdag: Woensdagmiddag. Mej. C. Bienfait dankt haar Zandvoortsche vrienden hartelijk voor de haar toegezonden gelukwenschen op 6 September 1.1. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 3—10 Sept. 1915 OndertrouwdW. J. Dankmeijer en J. Weber. Geboren Willem, zoon van W. Zwemmer en C Koper. Lude Berend, zoon van L. B. Diemer en T. P. M. van Dooremaalen. OverledenA. Slagtveld. 69 jr. Bloemendaal Door den Heer K. Koopman is theelood en zilverpapier verzameld. Waardelooze prullen? Tegenwoordig toch zeker riet Want het bracht f8.— op, die hij aan het Zendings bureau te Rotterdam deed toekomen. Als iemand, chocolade etende of flesschen leegdrinkend, waaromheen en waarop zilverpapier en theelood zich bevond, dat anders weggooit zou zij of hij dat „waardelooze" dan willen bewaren, en als het tot een stapeltje is aangegroeid, den Heer Koopman (Stationsweg te Bloemendaal) zenden? Alle beetjes helpen, en komen de Zending ten goede. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren: Jan, zoon van C. Schuyt en G. Dijkman. Johan Pierre Marie, zoon van J. A. M. V. Hillen en M. S. V. A. de Lelie. OndertrouwdJ. A. van Buggenum en M. Dekker. Getrouwd: A. J. Hekker en A. B. Lensen. H. Th. Vermaas en P. J. G. Huskes. L. H. Koolhoven en M C. Petri. Overleden: J. Kat 39 j. B. Brouwensteijn 91 j. E Simons 64 j. D. van Oort 49 j. Wat zegt gij TEGEN de Zending? Zeg het niet! VII En het echte, diepe, donkere heidendom is, naar alle zendelingen ons zeggen, nog zoo heel iets anders, nog zoo oneindig veel droeviger en vreeselijker dan het zoogenaamde heidendom in onze christelijke landen. Wat hooren wij b.v. van de Barotsi aan de Zambezi, in Midden-Afrika Dat aldaar de meeste kinderen van zeven, acht en negen jaar reeds niet meer rein zijn, doch volleerd en ingewijd in alle mogelijke schandelijke bewegingen en ondeugden. Het heiden dom is laag, onzedelijk, gemeen, „diepte des Satans". En die regel, dien wij hier zouden moeten toepassen, naar het zeggen van velen, handelen wij soms daarnaar in onze christenlanden, in onze eigene wijken en steden? Beginnen wij één straat te bearbeiden, totdat elk huisgezin in die straat bekeerd is. eer wij ons met de andere straten ook maar eenigszins bemoeien Indien er een gevaarlijke epidemie in het geheele land uitbreekt, verzamelen wij dan al de geneesheeren

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 3