2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 26 Septemberl91S. Uit de Gemeente. en kennissen, om een kleine gift. Weinig, maar ge regeld, helpt zoo veel. Laat dat vragen u niet ver drietig worden. Wij geven onzen tijd en onze kracht, licht dat gij dan ons uw gave met blijdschap schenkt. Door telkens weer te geven, steunt ge regelmatig het zedelijke en religieuse peil van onze militairen, want onze tehuizen dragen tegenwoordig vooral een be warend karakter. We zijn er van overtuigd, dat U, als ge later eens juist verneemt, aan welke gevaren de uwen hebben blootgestaan, geen oogenblik spijt zult hebben over wat ge ooit gegeven hebt voor de tehuizen in Noord-Brabant en Limburg. Wij rekenen bij onzen omvangrijken arbeid op uw geregelden steun. Daardoor kan onder den zegen onzes Gods nog zoo veel worden bereikt. Met heilbede, Het Moderamen van het Comité, Ds. J. DE VRIES, penningmeester. Gaarne vestig ik op deze bede om steun de aandacht mijner Zandvoortsche Gemeenteleden. Onder hen zijn er velen die hun jongens aan de grenzen hebben. De Tehuizen zijn ook daar een toevlucht voor de militairen. Deze zaak te bevorderen is ons Aller plicht. De milicien M. C. Draijer, gemobiliseerd onderwijzer aan onze Zondagsschool, zamelt giften in. En ik ben ook bereid voor dit doel gaven in ontvangst te nemen. P. M. Wintercatechisaties. Tot dusverre was 't gewoonte dat de winter-catechisanten, als het begin der lessen was aangekondigd, meteen in de klas, waarin ze naar hun geslacht en leeftijd behoorden, plaats namen en deelnamen aan het onderwijs wanneet- zulks hun gelegen kwam. Dit zal, van nu voortaan, niét meer geoorloofd zijn. Om meer dan een reden. De klassen waren véél te vol en dat werkte hoogst nadeelig op het onderwijs. Ze zullen nu gesplitst worden in parallel klassen. Dan, als de cursus begint, moeten alle leerlingen present zijn. Het onderwijs lijdt er veel te veel onder, wanneer er telkens weer leerlingen in een klas bijkomen. En voortsde cursus eindigde veel te vroeg. Door een voudig weg te blijven, bepaalden de leerlingen zelf het begin van de vacantie. Er moét aan dezen abnormalen toestand een einde komen. Daarom er zal, van nu voortaan, een inschrijving van leerlingen plaats hebben. Deze wordt, voor den a.s. cursus, gehouden Dinsdag. 28 Sept., 's nam. 5—6 uur in de 'savonds8—9 Consistoriekamer. Zich persoonlijk aldaar aanmelden is geen vereischte. Ouders mogen het doen voor hun kinderen, broers en zusters voor elkaar, vrienden voor vrienden. Maar: wie op de bovengenoemde uren zich niét laat inschrijven, wordt van de lessen geweerd. Derhalve ook zij, die reeds ter catechisatie gingen vóór de vacantie, hebben zich aan te melden. Alle leerlingen zijn daartoe verplicht. In den Zondagsbode zal dan, door ondergeteekenden, worden bekend gemeakt wanneer de lessen beginnen en bij welke klas de leerlingen zijn ingedeeld. Ds. G. POSTHUMUS MEYJES, Predikant. Mej. C. BIENFAIT, Godsdienstlerares. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 17 24 September 1915. Getrouwd: W. J. Dankmeijer en J. Weber. Geboren: Maarten, zoon van Jb. Zwemmer en J. van Duijn. Hendrika, dochter van H. Bluijs en A. C. Koreman. Bloemendaal De bediening van den H. Doop zal niet plaats hebben den eersten Zondag, maar den tweeden Zondag in October dus niet 3 maar 10 Oct. a.s. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren: Willem Justus, zoon van W. J. Havelaar en P. Mees. Bartholomeus, zoon van M. Wilson en A. van Gastele. Levenl. dochter van J. Huisman en A. M. Cassée. OndertrouwdG. Bouwhuizen en A. G. van den Berg. Getrouwd: J. A. van Buggenum en M. Dekker. Overleden: Ch. H. Meijer. 69 j. F. W. Hoeven. 20 j. A. Stammes. 35 ,j. G. Vervooren. 75 j. Zandvoort. ZUSTER MARIE VAN MELLE. Zondag 1.1., 19 September, was zuster Marie jarig. Toen mijne vrouw en ik haar kwamen feliciteeren, 't was ongeveer 's nam. 5 uur, zat er nog ééne visiteen toen we weggingen kwam er nog ééne binnen. Andere bezoeken ontving de jarige, naar ik weet, niet. Wanneer dit gebrek aan bewijzen van belangstelling voortsproot uit opzettelijke onvriendelijkheid jegens de Besturende Zuster van ons Diakonie Oude Mannen- en Vrouwenhuis, zou ik het natuurlijk niet in mijn hoofd hebben gehaald hier op haar geboortedatum de aandacht te vestigen. Maar ik ben er van overtuigd dat de Zand- voorters den verjaardag van zuster Marie eenvoudig hebben vergeten of, zoo ze hem niet wisten, altijd vergeten hebben er naar te vragen. En dat ze dus blij zullen zijn er nog eens aan herinnerd te worden, om een volgend keer beter op te passen. Maar hóe kon men dien dag én de jarige-zelve zoo vergeten? Het excuus dat een mensch soms zóóveel aan zijn hoofd heeft, geldt niet. Want door een verjaarkalender of een ander memorandum kan men zijn geheugen helpen om allerlei dingen te onthouden die een niet al te sterke memorie anders licht vergeet. En van den datum had men zich toch gemakkelijk op de hoogte kunnen stellenIk geloof dat de oorzaak dieper ligt. Zuster Dina ontvangt op haar verjaardag, 29 Mei, altijd overvloedig bewijzen van liefde en vriendschap. Zij ver dient die dubbel en dwars. Maar al die hartelijkheid geldt toch niet alléén haar persoon, maar niet minder haar werk, al is het waar dat een andere wijkzuster niet gauw zóó door de Zandvoorters op de handen zou gedragen worden als dat het geval is met Zuster Dina die zoo bemind onder ons is, omdat ze is die ze is. Intusschen door haar wijk- arbeid komt Zuster Dina overal en heeft zij gelegenheid de harten der zieken en hun huisgenooten te winnen. Haar werk van krankenverpleging ontsluit haar de deuren der huizen en de harten der menschen. Zij is een helpster in den nood. Als zij binnentreedt in de ziekenkamer treedt de barmhartige Samaritaan binnen. Zij verbindt de wonden, neemt de temperatuur op, verbedt de patiënten, wascht en reinigt hen, transporteert de ernstige lijders naar een zie kenhuis, waakt, troost met woord en daad. Geen wonder dat zóó hechte banden worden gelegd tusschen haar en haar kranken die, ook als ze haar hulp niet meer behoeven, haar weldaden niet vergeten.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 3