2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 3 October 1915. Mededeelingen. n Als straks de wereldgeschiedenis haar rekening opmaakt, dan zullen wij zien, dat wij aan de smart veel meer te danken hebben dan aan de vreugde, en dat de smart Gods uitverkoren engel geweest is, gekomen om ons het beste te leeren wat een menschenhart leeren kan. Parker. Elke gave is een kracht, en elke schoone vereeniging van gaven is een groote kracht, maar de mensch is zoo geschapen, dat het doen van de grootste kracht slechts daar gegeven is, waar zijn zedelijke met zijn verstandelijke waarde in evenwicht staat en de harmonie van zijn wezen bewaard is. Beets. De dokter legt de trekpleister altijd daar, waar zij trekken moet, en hij schrijft den menschen niet voor hetgeen zij aangenaam en smakelijk vinden, maar wat goed voor hen is. Elk onzer wordt zijn kruis zóó juist aangemeten, als de schoen aan den voet; en iedere schoen knelt, wanneer hij nog nieuw is, en wanneer hij niet een weinig knelt, dan zit hij niet vast. Emil Frommel. Zandvoort. Nadrukkelijk vraag ik de aandacht van alle lezers voor het in dit no. voorkomende Ingezonden stuk. P. M. De Extra-collecte voor de kerk, 1.1. Zondag gehouden, heeft f 34 48 opgebracht, waaronder één bankbilj. van f 10. Kerkvoogden zeggen hartelijk dank. De wijkverpleging ontving van de kinderen der Wed. S. die, te Amsterdam woonachtig, langen tijd alhier verpleegd is door de wijkzusier en te Zandvoort overleed, uit dank voor de genoten hulp f25.—. Voorts van mevr. R. voor 't gebruik van het wagentje f 10.Van D. voor genoten hulp f 2.en van Wed. T., ook uit dank, f 1. Uit Wijk aan Zee en Duin kwam de attestatie in van Leentje Hollenberg (Wed. van der Meije) en aangevraagd is de attestatie naar Bennebroek door J. Zwemmer, geb. 12 April 1890. De e. v. Doopsbediening is bepaald op 10 October en het e. v. Avondmaal op 17 October. De meisjeskrans van Zuster Dina en Mej. Koning begint weer Maandag, 11 Oct. 's avonds 8 uur in „Ons Huis". Meisjes boven 16 jaar moeten zich, tijdig aanmelden. De Vrouwenkrans begint Maandag, 4 Oct., 's avonds 8 uur in „Ons Huis". Wie verrast de nijvere vrouwkensmet een bezending sajet voor kousen breien Mevr. wed. B. te A. gaf f 10.en N.N. te Z. ook f 10. Mevr. P. M. ontvangt 6 October, 's middags 2'/257s uur. Ds. P. M. heeft zijn ochtend- en avondspreekuren verzet op Maandag. De Godsdienstlerares houdt in 't vervolg spreekuur des Maandagavonds 7—8. Bij de gehouden inschrijving van leerlingen voor de Naaischool meldden zich er 57 aan. Het Bestuur zag zich genoodzaakt, wegens gebrek aan plaatsruimte, de leeftijds grens te wijzigen en alleen die leerlingen aan te nemen, die minstens 13 jaar oud zijn. De anderen moeten dus, helaas, nog wachten. Of de Naaischool, die in Zandvoort nagenoeg geen contri buanten telt, ook in een behoefte voorziet! Nog nooit was de aanvraag om plaatsing zóó groot als dit jaar. Winter-Catechisaties. De dagen en uren, waarop de lessen gegeven worden, zijn de volgende Maandagavond 8'/°—9V2 Groote Meisjes. Dinsdagmiddag l'/j—272 avond 7V2—81/, Jongens. Woensdagmiddag 1—2 Jongens van 12—15 jaar. 2—3 3—4 4—5 3 Q. o o 3 Meisjes avond Zaterdagmiddag -6 -9 -4 bijzondere 16 en 17 Meisjesklasse. Maandagmiddag 41/,5'/i Donderdag 4'/251/2 tt bj 3 O) 'V tu j— C/5 3 2. ft) Bij de Inschrijving op Dinsdag 1.1. meldden zich 158 leerlingen aan Zij, die tot hun leedwezen verzuimden zich te laten inschrijven, kunnen zich deze week nog opgeven Maandag, 4 Oct. 's avonds 7—8. in de Pastorie. Dan wordt de gelegenheid om aan den a.s. cursus deel te nemen, onherroepelijk gesloten. De lessen vangen Maandagavond 4 October aan. De in geschreven leerlingen ontvingen allen een schriftelijke op gave van de ter catechisatie mede te brengen leermiddelen. Men zorge steeds precies op tijd aanwezig te zijn. Ds. G. POSTHUMUS MEYJES, Predikant. Mej. C. B1ENFA1T, Godsdienstlerares. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 24 Sept.—1 Oct. 1915. OndertrouwdM. Loos en C. Visser. H. Köhlman en T. de Roode. GetrouwdH. Bos en E. van den Bos. GeborenDirk, zoon van R. van Duijn en A. van Soolingen. Cornelia, dochter van C. van Beveren en M. Tiebie. Jacoba, dochter van S. Burry en C. van Ophem. Overleden P. Duivenvoorden, 72 jr. W. F. Castien, 70 jr. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. GeborenAlida Hendrica, dochter van J. Hoogewerf en R. Alberts. Johanna Cornelia, dochter van C. Craije en M. M. van Eendenburg. Leonardus Hermanus, zoon van M. A. Evers en M. A. Franse. Getrouwd: J. P. Koeiewij en J. M. Preenen. G. Bouwhuizen en A. G. van den Berg. Overleden: C. Sprokkelenburg 40 j. M. Maas 83 j. M. S. van der Meij 2 j.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 3