2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 10 October 1915. sympathiek is en zoo dringend behoefte had aan materiaal om tijdens de samenkomsten te verwerken, maar de middelen om dat te koopen niet bezat, is nu in staat gesteld zich het noodige aan te schaffen. Ik stortte van het ontvangen geld f 50.— in haar kag. En met de rest weet ik ook zoo heel goed weg. Nu ik de herkomst van die f 300.niet weet, zeg ik met bijzonderen nadrukGod dank Maandag 4 Oct. is het bij ééne surprise niet gebleven, 's Middags werd bij mij een couvert aangereikt, inhoudende een bankbiljet van f 100.voor de Zandvoortsche Diakonie bestemd, mij toegezonden door Mej. v. W. C. te Bloemendaal. Zoo wordt de Zandvoortsche Gemeente overladen met wel daden. En wel mogen we elkaar herinneren „Vergeet ze niet, 't is God die z' u bewees Ds. P. M. houdt tegenwoordig 's Maandags spreekuur, v.m. 10-12, n.m. 7-9. Ook de aangifte voor huwelijks-in zegening moeten op een dier uren geschieden. Mej. C. Bienfait, Godsdienstleerares, houdt in de Pastorie eiken Maandag spreekuur, 's avonds 7-9. Door de Kerkvoogdij wordt aan de gemeente bekend gemaakt dat de lijst van stemgerechtigden van 11 October a.s. gedurende 8 dagen ter visie ligt in „Ons Huis." Wie zijn stemgerechtigden? „Stemgerechtigd zijn alle manslidmaten die in de Kerke lijke gemeente te Zandvoort en Aerdenhout wonen, den ouderdom van 23 Jaren bereiken, tenminste één jaar ge leden bij den Kerkeraad geloofsbelijdenis afgelegd hebben of op ingediende attestatie of bewijs van lidmaatschap als lidmaten der Gemeente sedert minstens één jaar erkend zijn, voor zoover zij door huur van zitplaatsen of jaar- lijksche bijdragen van tenminste f 0.50 eenige vaste bij drage ten behoeve der gemeente opbrengen."— Zandvoort October 1915. J. Hollenberg Jzn. penn. Kerkvoogd. De lijst van stemgerechtigden, uitoefenende het recht der gemeente tot benoeming van ouderlingen en diakenen, ligt ter visie bij den koster van Maandag tot Donderdag a.s., 's avonds van 79 uur. Het huisbezoek, door mijn ziek-worden zoo plotseling gestaakt, wordt door mijne vrouw en mij a.s. Vrijdag middag hervat. Donderdag 14 Oct. heeft, 's morgens 101/» uur de Huwelijksinzegening plaats van Martinus Loos en Cornelia Visser. De jongelingsvereeniging vergadert des Donderdags, 's avonds 8y2 uur in „Ons Huis". Nieuwe leden zullen hartelijk welkom zijn. De Meisjeskrans van Zuster Dina en Mej. Koning wordt Dinsdag, 12 Oct. 's avonds 7Vs uur in „Ons Huis" gehouden. De Vrouwenkrans vergadert 's maandags, 's avonds 8 uur in „Ons Huis". In den vorigen Zondagsbode werd gemeld dat met attes tatie was ingekomen: Leentje Hollenberg, Wed. v.d.Meije uit Wijk aan Zee. Nu ben ik er N. B. door den dood verklaarde zelf op attent gemaakt dat er slechts ééne Leentje v, d. Mije-Hollenberg is, die gelukkig geen weduwe is, maar Echtgenoote van hem, K. C. v. d. Mije. Een vreemde geschiedenis. Want de genoemde attestatie kwam inderdaad zóó in, als ik die vermeldde. Ik zal naar de zaak in Wijk aan Zee informeeren. De Heer K. C. v. d. Mije zal wel begrepen hebben dat ik niet bedoeld heb hem dood te verklaren. Het verblijdt mij hier het door hem zelf gegeven levensteeken te mogen vermelden. Namens Badgast A. K. M. ontving ik voor de Armen in dank f5.— die ik gaf aan de Kraamvrouwver Mevr. P. M. kreeg van Mevr. P. f5.— als jaarl. bijdrage voor haar Kraamvrouwvereeniging. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 1-8 Oct. 1915. GeborenMaartje, dochter van S. Zwemmer en H. Koper. Bloemendaal. Zondag a.s. dus 10 October zullen 's avonds om half zeven, de avondbeurten weer beginnen. Maar nu een beetje anders dan vorige jaren. Want voorloopig tenminste, zal om beurten door ondergeteekende en door den Heer Koopman gepreekt, worden. Dat wil zeggende ééne Zondagavond Ds. van Leeuwen, de volgende de Heer Koopman. De eerste avondbeurt hoopt ondergeteekende op zich te nemen. Door verscheiden getrouwe hoorders is me gevraagd voort te gaan met bespreking van den brief aan de Romeinen. Ik zal dat gaarne doen. Voor wie alvast vooruit eens na wil zien welk onderwerp aan de orde is, herinner ik, dat wij met de bespreking gekomen zijn tot Romeinen XI. Moet ik nog zeggen, als bij oproeping tot politieke en andere vergaderingen: trouwe opkomst gewenscht? Dat spreekt toch wel vanzelf, dat trouwe opkomst gewenscht is. En velen hebben door hunne trouwe opkomst bewezen, dat ze dit óók wenschen. Toch zouden allen, die de avond beurten bijwoonden, willen dat nóg meerderen dat deden. Het middel, om dat doel te bereiken, is zeer voor de hand liggend, en binnen ieders bereik. Wie het weten wil zal ik het meedeelen. In ieder geval hoop ik, dat Zondagavond weinig stoelen en banken te zien zullen zijn, omdat velen ze bezet hebben. En ook nu, gelijk vroeger, dathetavond- samenzijn niet ongezegend zal wezen. J. A. van Leeuwen. De Tentzending heeft een week of wat geleden haren arbeid verricht te Haarlem, en daartoe haren tabernakel opgeslagen op een der pleinen van de oude vesting. De voorgangers in dit werk hebben gemeend goed te doen, met ook tot de om Haarlem liggende gemeenten hunnen arbeid uit te strekken. Niet door met die groote tent rond te trekken. Maar door samenkomsten te houden óf in de kerk óf in een ander geschikt lokaal. Ook te Bloemendaal wenschen zij een of meer evangelisatie-samenkomsten te houden. Dat zal gebeuren in Maranatha, Donkere laan, tegenover Wildhoef Dag en uur zullen nog nader worden bekend gemaakt. Wie zou niet wenschen, dat gelijk in het oude Jeruzalem „meer en meer toegedaan werden, die den Heer geloofden, menigten beide van mannen en vrouwen". Attestatie is gevraagd door Willem Johannes Wagner, naar Santpoort en door Mathilda Anna Adriana Breukerman, naar Amsterdam. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren Eppina Helena, dochter van M. P. Blonker Henry en A. den Breems. OverledenM. A. Meyst, 60 j.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 3