2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 17 October 1915. Mededeelingen. Uit de Gemeente. Zandvoort Donderdag 21 October heeft, 's morgens ICP/2 uur de huwelijks-inzegening plaats van Martinus Loos met Cornelia Visser en Hermanus Köhlman met Trijntje de Roode. De /ongelingsvereeniging vergadert des Donderdags, 's av. 8V2 uur in „Ons Huis". De Meisjeskrans des Dinsdags, 's avonds 71/2 uur. De Vrouwenkrans des Maandags, 's avonds 8 uur. De N. C. G. O. V., afdeeling Zandvoort, Donderdag 20 Oct., 's avonds 8 uur in „Ons Huis". Ds. P. M. houdt spreekuur 's Maandags, v.m. 10—12 en n.m. 7—9. Ook de aangifte voor huwelijksinzegening moet op een dier uren geschieden. Mej. C. Bienfait, Godsdienstleerares, houdt in de Pastorie spreekuureiken Maandagavond 7--8 uur. Mevr. P. M. ontvangt den éérsten Woensdagmiddag in de volgende maand, dus: 3 November. Wegens overvloed van copie liggen nog tal van inge komen vragen op plaatsing in de Vragenbus te wachten. Voor de door haar man zoo schandelijk verlaten vrouw, die met haar 6 kinderen, waaronder 2 tweelingen, hulpe loos achterbleef, ontving ik nog van Mevr. N. S.~S. te B. f5.— en van een Zandvoortsch meisje fl. Op het zoo welsprekend Ingezonden stuk van Ds. Bredius in den Zondagsbode van 3 Oct. kreeg Ds. B. uit Zandvoort: f0.00. Bij mij kwam uit Zandvoort totaal in f 5 10 1 f 16. Wat een som Het spreekt dat ik-zelf naar vermogen hielp en óok van de verleden week ontvangen f300. een som ter beschikking van bedoeld gezin stelde. Onze Diakonie noteerde een bedrag van f50.—. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 815 October 1915. OndertrouwdL. N. van den Bos en N. Weber. L. Dees en A. van d;r Zee. GeborenHenri, zoon van H. F. C. van Lelyveld en E. J. Bus. Dina Maria, dochter van J. Heiliegers en M. Zwemmer. Gerrit, zoon van D. Koper en P. Terol. Bloemendaal. Attestatie is gevraagd, naar Leiden door Daniël Schoon en Dina Margaretha Ingeneger. Naar Amsterdam, door Mathilda Margaretha Anna Breu kerman. Attestatie is ingekomen vanjeltje Huisman, van Beverwijk. Den lOeu October zijn gedoopt: Margaretha, dochter van J. Bierens de Haan en W. C. van Riemsdijk. Willem Jan, zoon van H. Hilgeman en j. Huisman. Jan, zoon van C. Schuyt en G. Dijkman. Van de vereeniging, die het werk der Tent-zending wenscht voort te zetten in de om Haarlem gelegen ge meenten, is bericht ontvangen, dat zij te Bloemendaal een samenkomst hoopt te houden op Woensdag 20 October a.s. Deze samenkomst zal gehouden worden in het lokaal Maranatha, Donkere laan en aanvangen des avonds om 8 uur. Als sprekers zullen optreden de heeien Ds. Vunde- rink en Kloot Mij burg. Wanneer de Haarlemmers nu maar rustig tehuis blijven, en de Bloemendalers komen, is de zaak"in orde. Mogen velen zoo doen! Burgerlijke Stand van Bloemendaal. GeborenJosina Francisca, dochter van L. van der Hulst en J. A. Hageman. Wolbertus Johannes Maria, zoon van J. A. D. M. Daniels en C M. F. Vinke. Elisabeth Maria, dochter van H. Th. van der Klugt en S. van Amersfoort. OndertrouwdC. Janssen en C. Th. van Schooten. H. W. van Dort en J. J. Roosdorp. OverledenK. Simons 59 j. Zandvoort. Namen der gedoopte kinderen op Zondag 10 Oct. 1915. jan, zoon van Elias Paap en Leentje Keur. pieter, zoon van Simon Bosman en Dirkje Draijer. Willem frans, zoon van Hendrik Keur en Leentje van Sprang. dina, dochter van Leendert Albertus Visser en Dina Keur. jansje, dochter van Willem van Duijn en Jansje Koper. lena Cornelia, dochter van Pieter Willem Zwemmer en Anna Paap. Geertruida, dochter van Hendrik Schaap en Aaltje Molenaar. jan, zoon van Gerrit Kraaijenoord en Maartje Koper. leendert, zoon van Jacob Paap en Maartje Bol. aaltje, dochter van Cornelis Visser en Jansje Paap. hendrikus johannes, zoon van Hendrikus Johannes ter Wolbeek en Anna Nelina van den Heuvel. jacoba cornelia, dochter van Engel Keur en Antje Maria Visser. Bloemendaal De leden van het College van Kerkvoogden der Nederd. Hervormde Gemeente te Bloemendaal wenschen u hierbij iets mede te deelen omtrent de resultaten op hunne po gingen tot verbetering van den noodlijdenden toestand van de kas der Kerkvoogdij. Tot dekking van het tekort over 1914 kwam in: aan diverse giften totaal f 1106.95. De inschrijvingen voor de Jaarlijksche vrijwillige bijdrage werden verhoogd met een bedrag van f 540.50. Zooals u weet, bedroeg het tekort-1914 f 1560.29Va. Dit tekort werd dus nog niet aangezuiverd. Daaraan ontbreekt nog ongeveer f450.—. De begrooting voor het boekjaar-1915 geeft een geraamd tekort van ongeveer f 1200. Rekenen wij daarvan af de verhooging van de Jaarlijksche vrijwillige bijdrage, dan blijft op de rekening 1915 zeker nog een tekort van f650.bestaan. Wij zijn zeer dank baar voor de geboden hulp, maar wij zijn toch ook niet gerustgesteld, want onze rekening klopt nog niet. Nu is het reeds begin October, mogen wij er op rekenen, dat de beide tekorten zoo spoedig mogelijk aangezuiverd worden Op aanvraag zenden wij u heel gaarne een of meer blanco inschrijvingsbilletten voor de vaste jaarlijksche vrij willige bijdrage. Wij zullen u zeer dankbaar zijn, als u het ons zeer lustig wilt maken door het inzenden van veel ingevulde inschrijvingsbilletten. Ook wenschen wij er nog eens de aandacht op te ves tigen, dat op aanvraag van belangstellenden gaarne inzage wordt verleend van de balans benevens de Winst- en Verliesrekening over het boekjaar 1914. G. WARNDERINK VINKE, Voorzitter. Jhr. Mr. E. H. E. TED1NG VAN BERKHOUT, S pcrctsris J. C. KOFF1EBERG Jr., Penningmeester.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 3