2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 31 October 191B. Zending. Vragenbus- Er zal een extra-bevestiging van nieuwe leden plaats hebben, die belijdenis hadden willen doen met Paschen 1.1. maar toen, door de ziekte van Ds. P. M., daarin verhinoerd werden. De namen dezer a s. lidmaten worden eerlang in den Zondagsbode gepubliceerd. Hare aanneming is bepaald op Donderdag 6 Januari, de bevestiging op Zondag 9 Januari en de e.v. Avondmaalsviering op Zondag 16 Januari. De e. v. Doopsbediening zal plaats hebben Zondag 7 November. Van de Directie der K.E.M. te Bloeinendaal werd het verblijdend bericht ontvangen dat aan ons kerkgebouw voortaan 40% reductie op het stroomverbruik is toegestaan. Hulde aan deze Directie, die deze goedgunstige beslissing nam niét op een daartoe strekkend verzoek, maar geheel uit eigen beweging met dit aanbod voor den dag kwam. Wie is bereid goede boeken aan onze Jongelingsver- eeniging af te staan voor haar biblioteek? Ds. P.M. is be reid ze in ontvangst te nemen, zoowel als ze laten afhalen. De Vrouwenkrans vergadert eiken Maandagavond 8 uur in „Ons Huis"de meisjeskrans eiken Dinsdagavond 7'/2 uur en de ongelingsvereeniging eiken Donderdagavond 8V2 uur- Mevr. P.M. ontvangt Woensdagmiddag 3 November. Wijkverpleging-verslagen. Gedurende het tijdvak 1 19 Augustus werden 14 patiënten verpleegd, die te zamen 268 keer hulp ontvingen. Negen hunner behoorden tot de Ned. Herv, 1 tot de Remonstr. en 4 tot de R. C. Kerk. Een overleden patient werd afgelegd. Van 20-30 Sept. werden 10 patiënten samen 185 keer geholpen. Zeven hunner waren Ned. Herv., 1 Remonstr. en 2 R. C. Eene patiente moest onverwachts geholpen en eene naar Haarlem vervoerd worden. Van de familie K. is voor verleende hulp f 10voor de wijkverpleging ontvangen. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 22-29 October 1915 OndertrouwdJ J. Bakkenhoven en C. M. Heemskerk. GetrouwdL. Dees en A. van der Zee. L. N. van den Bos en N. Weber. Overleden: L. van der Meij 94 jr. Bloemendaal. Attestaties zijn gevraagd door: Roelina Gerina Velthuis, naar Hasselt. Aletta Maria de Marez Oyens, naar Purmerend. Gezina Mensema, naar Zaandam. Door onze Wijkzuster werd in de maand September aan 22 patiënten 256 maal hulp verleend, terwijl 284 maal tegenwoordigen en vroegere-patienten een bezoek werd ge bracht. Een patient werd naar het Elisabeth Gasthuis, en één naar het Diaconessenhuis vervoerd. Vele malen werden verplegingsartikelen uitgeleend. Aan giften voor verleende hulp werd ontvangen f7.50. Voor al die hulp zeven gulden vijftig cent? Ja zeker, voor al die hulp. Want onze Wijk verpleging verleent die gratis. Maar is toch heel dankbaar als ze in staat wordt gesteld om haar noodig en nuttig werk te blijven voortzetten, doordat het aantal jaarlijksche contributies wal grooter wordt, en de een of ander die voor zich of zijn huisgenooten de hulp van Zuster Trijntje ontving, met een gift aan de wijkverpleging toonde dat op prijs te stellen. Voorloopig kan ik mededeelen, dat verschillende giften zijn ingekomen, tot dekking van het tekort der kerkvoogdij en een enkele jaarlijksche bijdrage. In een volgend nummer hoop ik getallen en cijfers te geven van een en ander. Maar een bijzonder groot aantal Bloemendalers en Over- veeners heeft nog niets van zich laten hooren. Als u daar óók bij behoort, zoudt u dan Heeren Kerkvoogden willen verblijden, door hen of mij iets te zenden voor onze kerk, of als gift in eens, of als toezegging eener jaarlijksche bij drage? 't Is werkelijk noodig. J. A. van Leeuwen. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. GeborenCornelia Dina, dochter van S. A. Wiltson en D. P. Krijn. Irene Agatha, dochter van L. Everard en J. A. van Lennep. Wilhelmus Gerardus, zoon van J. M. Barn- hoorn en Ch. M. Boogmans. OndertrouwdM. D. Boom en G. Verdegaal. OverledenM. Zinninge 59 j. J. van Walsem 71 j. C. Heijn 62 j. M. E. de Rens 51 j. Wat zegt gij TEGEN de Zending? Zeg het niet! XIV Zijn er niet vele christenen, zoo gaat de zendeling voort, die op mijn paard gelijken; die ook „opgewonden" moeten worden, eer zij aan het een of ander werk in Gods koninkrijk willen meedoen of bijdragen Zij moeten van een bijzonder geval hooren dat hen treft, zij moeten een bijzonder aangrijpend verhaal lezen of een bijzonderen zendeling hooren, eer zij iets zullen geven.Zij hebben noodig even „opgewonden" te worden. Daar zijn, Gode zij dank, vele uitnemende christenen, die geen „opwinden en ook geen „opwinding noodig hebben; die uitliefde tot den Heer en omdat zij met hun gaven en talenten en beurs bekeerd en geheiligd zijn, werken en geven. Dezulken zijn de ware steunpilaren van eiken christelijken arbeid, ook van de zending. Maar daar zijn er anderen, die een klein opwindingsproces nu en dan noodig hebben en, tot hun eer zij het gezegd, zij willen ook wel gaarne opgewonden worden en komen er zeiven om vragen. „Dominee", zeide een ouderling tot mij, wij komen u vragen of gij een zendingsrede bij ons zoudt willen houden.Wij willen wel gaarne wat geven, maar eerst moet u er ons toe komen aansporen." Gaarne wil ik dat bij gelegenheid eens doen, doch nu heb ik weinig tijdindien gij echter toch reeds van plan zijt wat te zenden, wacht daarmede dan niet, maar zendt het, dan kom ik later eens bij u spreken. „Neen, dat gaat niet. wij voelen wel dat wij geven moeten, maar u moet eerst bij ons komen, anders komt er niets van." Ziedaar mijn paard in zijn derde stadium. Die gemeente wil wel loopen. maar moet eerst even opgewonden worden, en zij buigt zelve het oor naar mij toe en vraagt om een kleine draai-om. „Dominee", sprak een ander, „wij hebben een mooie som voor de zending opgehaald, veel meer dan anders, en nu moet u eens gauw komen om ons van de zending te vertellen." Uitstekend die ge meente is verder dan mijn paard ooit kwam zij begint uit eigen beweging te loopen en het werk te doen en buigt daarna het oor om opgewonden te worden. (Wordt vervolgd.) M. F. v. L. Vraag. In Jakobus I vs. 13 staat dat God niemand verzoekt. Maar wat beteekent dan die bede uit het „onze Vader" „Leid ons niet in verzoeking" Antwoord. Er is tweeërlei verzoeking. De eene duiden wij gewoonlijk aan door den naam „beproeving". Terwijl „verzoeking" ten kwade geschiedt, heeft de „beproeving" juist de bedoeling ten goede mede te werken. God beproeft, de duivel verzoekt. De bede: „leid ons niet in verzoeking" bedoelt ons de beproeving af te bidden, welke, hoe heil zaam zij ook wezen kan, toch zeker door niemand begeerd wordt. P. M.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 3