2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 14 November 1915 Mededeelingen. Uit de Gemeente. Vragenbus. 5. De kannen, maten en gewichten moeten telkens na niet al te (ang tijdsverloop, de weegschaal zelfs na ieder gebruik, gereinigd worden. 6. Zie eens de verblinding van hen, die op rente ieenen Wanneer iemand een ander een goddelooze noemt, hoe doodelijk voelt deze zich dan beleedigd 1 En zoo iemand (die op rente leent) laat in allen gemoede getuigen, schrijver, pen en inkt komen en schrijven en onder teekenen, dat hij God (die het leenen op rente als ontwijding van Zijnen naam verboden heeft) verloochent! 7. Die op rente leent, wordt niet als getuige aangenomen. Zandvoort- Woensdag, 17 November, heeft, n.m. 12V2 uur> de Huwelijksinzegening plaats van Johan Nicolaas Balkenende en Johanna van der Mije. Donderdag, 18 November, heeft, v.m. 11 '/s uur, de Huwelijksinzegening plaats van Engel Drommel met Geer- truida van Koot en Louwrens Nicolaas Weber met Trijntje Koning. Met attestatie zijn ingekomen uit Amsterdam Willem Frederik Minnebo en Henriëtte Catharina Dankbaar. Van X. ontving ik nog f5.— voor de zending in Spanje, terwijl ik voor de „verlaten vrouw met 6 kinderen" nog f5.ontving van Mevr. d. C. te A. Ds. P.M. houdt iederen Maandag spreekuur, v.m. 10-12, n.m. 7-9. Mej. Bienfait, Godsdienstleerares, houdt in de Pastorie spreekuur, 's Maandags van 7-8. De wijkzuster heeft zoo dringend behoefte aan oud linnen en oude lakens bij haar werk. Wie van zijn voorraad voor dit doel iets wil afstaan, zende het naar de wijkzuster in het Diakoniehuis of melde haar waar en wanneer zij het kan laten afhalen. Vrijdag, 19 Nov., wordt 's avonds 8 uur in „Ons Huis" een Openbare Evangelisatiesamenkomst gehouden. Spreker Ds. Vunderink uit Haarlem. De Catechisatie van Woensdagmiddag 2—3 kan, wegens de Huwelijksinzegening, a.s. week niet gehouden worden. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 512 November 1915. OndertrouwdL. N. Zwaan en M. Koning. Getrouwd: J. J. Bakkenhoven en C. M. Heemskerk. Geboren: Geertruida Elizabeth, dochter van W. Koper en J. Brederode. Gerard, zoon van W. Terol en A. van Keulen. Johanna Agnes Margaretha, dochter van W. van Doorn en A. H. G. Wijdeman. OverledenC. A. P. E. M. Cleff, 4 mnd. A. Paap, 19 jr. M. Duivenvoorden, 65 jr. F. J. Levée, 3 jr. Aerdenhout. Met hartelijken dank bericht ik de ontvangst van f 25.20 voor de evangelisatie in Spanje, als opbrengst van de extra collecte op Hervormingsdag te Zandvoort. In het feuil leton, dat in dit nummer aanvangt, zal men kunnen lezen hoe soms het Evangelie der vrije genade Gods in Christus tot achter de kloostermuren in Spanje doordringt. M. F. v. L. Bloemendaal. Den 24sten November hoopt onze afdeeling van den Chr. Nationalen Werkmansbond zijn jaarfeest te vieren. Het zal een feestviering zijn „onder ons". De tijden zijn er niet naar, om het te doen met veel feestelijke statie, gelijk vorige jaren wel eens mocht gebeuren. De meeste leden gevoelen dal, en wenschen niet anders dan zulk een stille viering van den verjaardag onzer afdeeling, als wij ons hebben voorgenomen. Laten alle leden met hun huisge- nooten getrouw opkomen. Hoe 't feest gevierd werd, wordt een volgende keer medegedeeld. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren: Antonius Franciscus, zoon van A. F. Valken burg en M. A. S. van Lier. Joseph, zoon van P. Reewijk en P. C. van den Burg. OndertrouwdW. Plantenga en A. M. Vogel. J. P. Dekker en A. M. Kokkelkoren. GetrouwdB. H. Frensen en T. E. van Nobelen. L. D. Boom en C. Verdegaal. H. Jansen en J. Velleman. Overleden: H. J. van der Steen. 71 j. Zandvoort. Namen der gedoopte kinderen op Zondag 7 Nov. 1915. Anna Geertruida, dochter van Maarten Weber en Trijntje Drommel. Dirk, zoon van Rokus van Duijn en Adriana van Solingen. Teuntje, dochter van Sybrand Drommel en Anna de Wit. Piet, zoon van Gijsbert Keur en Grietje Molenaar. Engeltje, dochter van Arie Koper en Elizabeth Keur. Bloemendaal. Gedoopte Kinderen, op Zondag 7 November Evert, zoon van L. Zuiderduin en E. B. Troost. Lena Maria, dochter van H. H. Dalman en J. E.Jansen. Wilhelmina Amalia Johanna, dochter van J. T. Clausing en A. J. Stadman. (Voor de Abonnés.) Vraag. Zondagmorgen tijdens de preek zei Ueen stoeleman op 't strand had ook een goddelijk beroep, 's Morgens had ik juist met zoo iemand een gesprek, waarin hij mij meedeelde, dat hij geen vrede had met zijn Zondagsarbeid in den zomer. Gaarne had ik dit als vraag in den ZondagsbodeHoe rijmt U een Goddelijk beroep met arbeid op Zondag? Antwoord. Over Abraham's roeping sprekende, heb ik er 1.1. Zondag op gewezen dat wij allen een roeping hebben en ook ons gewone beroep hebben te beschouwen als een werk, waartoe wij van God geroepen zijn. Ook de eenvoudigste dienstbetrekking is een goddelijk beroep. In dit verband noemde ik een paar beroepen op, die ge woonlijk niét als „goddelijk" worden aangemerkt, o.a. het beroep van stoeleman op 't strand. Nu vraagt u hoe ik daarmede rijm den arbeid van zoo'n stoeleman op Zondag. Maar ik heb hier niets te rijmen. De vraag ishoe rijmt die stoeleman het? En als hij het niet rijmen kan, kan hij het dan ook niet, zoo ongerijmd als het is, aanvaarden

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 3