Wie zich geen genot ontzegt om anderen hun ZO ND AGSRUST te gunnen, is een zelfzuchtig schepsel. Voor eiken dag. Mededeelingen. FEUILLETON. Maar dit hebben ze gemeen al deze beroepen zijn godde lijke beroepen. Wat komt er zoo een glans en gloed over alles Hoe eervol wordt zoo ook de geringste arbeid. Het is alles werk Gods. dat Hij ons opdroeg, waartoe Hij ons riep. Wie dat door het geloof aanvaardt, wordt vervuld met een heilige tevredenheid en hij heeft maar één verlangen zijn roeping te vervullen eerlijk en trouw. En zoo Hèm te verheerlijken, die ook den man, wien slechts weinige talenten waren toevertrouwd, maar die daarmede naar vermogen winst heeft gedaan, goedkeurend toespreekt: „Wèl, gij goede en getrouwe dienstknechtOver weinig zijt gij getrouw geweest, over véél zal ik u zetten. Ga in in de vreugde Uws Heeren P. M. Verzameld door C. B. Zeven spreuken uit den Talmud, voor arbeiders en werkgevers. 1. De arbeider, die zijn werkgever té kort doet, maakt zich aan diefstal schuldig. 2. De arbeider stake zijnen arbeid niet, zelfs niet om iemand te groeten. 3. Hoog staat de arbeid hij eert den meester. 4. De vader leere zijnen zoon een bedrijf. Doet hij dit niet, dan brengt hij hem voor den roof groot. 5. Wie den arbeider zijn loon onthoudt en niet denzelfden dag uitbetaalt, bezondigt zich vijfvoudig; het is als ontnam hij hem het leven. 6. De loontrekkende dienaar leve geheel als uw huis genoot. Gij moogt niet beter brood eten dan hij niet uzelven ouden wijn nemen en hem jongen wijn geven niet zelf op vederen slapen en hem op stroo laten liggen. Geef den arbeider van alle spijzen en dranken, die gij zelf geniet. Reik ze hem, zoo noodig, voordat ge zelf iets nuttigt. 7. Lediggang veroorzaakt zedelijke en verstandelijke ver slapping. Zandvoort. Met blijdschap ontving ik weer een partij boeken voor de bibliotheek der /ongelingsvereeniging. Aan Mej. S.v.d.M. voor haar mooie bezending mijn vriendelijken dank. De e.v. Doopsbediening is Zondag 5 December. De Vrouwenkrans vergadert in „Ons Huis" eiken maan dagavond 8 uur; de meisjeskraris eiken Dinsdagavond 7l/t uur en de jongelingsvereeniging eiken Donderdagavond 87s uur. A.s. Maandag herdenkt de Vrouwenkrans zijn 10-jarig bestaan. Zondag 28 November zal een avondbeurt worden ge houden, om 7 uur. Mevrouw P. M. dankt hartelijk voor de ondervonden belangstelling op 17 November. Voor de verlaten moeder en kinderen ontving ik nog met dankbaarheid f5. vail Mej K. te Amsterdam, „uit dank baarheid voor zelf ervaren liefde". Zuster Dina ontving oud linnen en oude lakens voor haar zieken. Hoe dankbaar ook, is zij evenwel nog niet voldaan. Zij houdt zich zéér aanbevolen. Aerdenhout. Door tusschenkomst van Ds. Posthumus Meyjes ontving ik nog f5.— voor de evangelisatie in Spanje van N. N. Hartelijk dank aan den vriendelijken gever. M. F. v. L. Bloemendaal. Bij de stemming voor drie gemachtigden in het Kiescollege, 1.1. Dinsdag gehouden zijn de drie aftredenden, de Heeren C. Bierens de Haan, L. D. Boissevain en J. D. Brand, herkozen. Ds. van Leeuwen kan Woensdag 24 Nov a. s. geen spreekuur houden, wegens vergadering van het Classicaal- Bestuur. De laatste belijdenis van Broeder Egidio. (Een ware geschiedenis.) II. De benauwdheid van zijn hart en de zwak heid van zijn lichaam dat reeds begon koud te worden, sloten zijn bevende lippenmaar zijn oogen bleven onafgewend op de mijne gevestigd. Hij scheen een woord van troost van mij te verwachten. -Ja", ging ik voort, .,de bijbel verkondigt ons, armen zondaren, dat wij uit genade zalig worden door het geloof, het geloof in Jezus Christus onzen Heiland, die voor ons aan het kruis gestorven is. Herinner u, wat ik u verleden zeide: „dit is een getrouw woord en alle aanneming waardig, dat Christus Jezus in de wereld gekomen is om de zondaren zalig te maken, van welke ik de voornaamste ben" (1 Tim. 1 15). Hoe diep zijn wij gevallen! Hoe dwaas zijn wij toch om op onze eigene werken te vertrouwen, wanneer God zelf gezegd heeft: „daarom zal uit de werken der wet geen vleesch gerechtvaardigd worden voor Hem" (Rom. 3:20). Maar hoor dit vers: ..Wij dan, gerechtvaardigd zijnde uit het geloof, hebben vrede bij God door onzen Heer Jezus Christus" (Rom. 5:1). Hier vinden wij eenvolkomene verlossing,een overvloedige genade, een eeuwige vergeving. „Ga dus, broeder Egidio, ga tot den troon der genade; daar is de Zoon des menschen gezeten aan de rechterhand der kracht Gods. Hij is de getrouwe en barmhartige hoogepriester in de dingen die bij God te doen waren omde zonden des volks te verzoenen. (Hebr. 2: 17). .Nergens staat geschreven dat ons vasten en onze gebeden, dat onze onthouding van zekere spijzen of zekere genoegens, dat onze zelf kastijdingen en boetedoeningen, het vervullen van onze godsdienstplichten of het gebruik van sacramenten ons behouden van den toekomenden toorn of ons reinigen van onze zonden. Neen, duizendmaal neen! Het dierbaar bloed van Jezus Christus alleen reinigt ons van onze ongerechtig heden. Door den Heiligen Geest is in de Schriften opgeteekend dat er „één God is en één Midde laar Gods en der menschen, de mensch Christus Jezus die zichzelven gegeven heeft tot een rantsoen voor allen (1 Ti moth. 2:5, 6). En op een andere plaats lezen wij„Indien iemand gezondigd heeft, wij hebben een Voorspraak bij den Vader, Jezus Christus den rechtvaardige. En hij is een verzoening voor onze zonden, en niet alleen voor de onze, maar ook voor die der geheele wereld" (1 Joh. 2 1.2) Geliefde broeder Egidio, ik weet dat gij overtuigd zijt een zondaar te zijnwees er dan evenzeer van overtuigd dat het waar is. ook voor u wat dit boek zegt". Terwijl ik die woorden uitsprak, wees ik hem met den vinger nog het vers aan. dat ik kort te voren had aangehaald: „dit is een getrouw woord en alle aanneming waardig" en wat daar verder volgt, en zeide„dit vers leert ons dat Jezus de Heiland is en wil zijn ook van den diepstgezonken zondaar. Geloof wat het woord van God u zegt. Wij moeten volkomen ver trouwen op Hem. onzen H'-iland en gelooven dat zijn bloed een geheel eenige waarde heeft. Hij heeft u verlost en vrijgekocht. Binnen enkele minuten zult gij met Jezus in het paradijs zijn. Slot volgt) M. F. v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 2