Êe Blad van „De Zondagsbode'' van Zondag 28 November 1915 Mededeelingen. Vragenbus. dat woord gebruikt: dat wij deel hebben aan Hemdat wij Jezus Christus kennen en de kracht Zijner opstanding (Fil. 3 13), deel hebben aan het Opstandingsleven, uitgaande van Jezus Christus. Hier ligt de vastheid temidden der on vastheid, het leven dat onze kracht vernieuwt, ons noch moede noch mat doet worden, ons doet opvaren met vleu gelen (Jes. 40 31). Het geloof is een verkeeren in angstige schommeling én het is een staan op een granietrots in vaste verzekerdheid. Uit het eerste komt men niet, omdat men met zijn zwak hart moet leven in deze wereld; bij de helden des geloofs zien wij de worsteling, die wij allen kennen, in grooter afmeting. Maar die worsteling is er omdat zij ook kennen het zijn, daarom houden zij het uit, bereiken zij den eind paal roemend: ik heb het geloof behouden (11 Tim. 4 7). Zij jagen of zij het ook grijpen mochten, waartoe ze ge grepen zijn. Zij moeten worden, wat ze in het geloof reeds zijn. Maar al zijn het helden des geloofs, helden juist om dat ze strijden, dat is het hoogste niet; het hoogste is de volle harmonie van worden en zijn, het worden dat opgaat in het zijn, zooals we dat aanschouwen in Jezus Christus. Ze komen onder de „christenen" veelvuldig voor, goed in de leer, verzekerd van hun zaligheid, zoo zeker van alles, dat ze wel eens wakker geschud mogen worden, om eerst eens onzeker te worden. Er mag bij hen eerst wel eens afgebroken worden, opdat ze dan in waarheid opgebouwd kunnen worden. Voor het kind Gods verliest het verleden het benauwende en de toekomst haar angst, omdat ze beide in Christus geborgen zijn, dat hij mag leven bij den dag (wat juist de zonde van den wereldling is), omdat hij voortdurend leeft uit de hand Gods, naar het ideaal, dat de Heiland getoond en geleefd heeft: een leven als dat der vogelen des hemels en dat der leliën des velds, voor wie er geen verleden noch toekomst is. Wij moeten alles doen met alle macht en toch alles overlaten aan God. Dat is een paradox, waarin ons chris telijk leven zich beweegt. (Uit „Levens-Spanning" door Dr. W. Leendertz.) Zandvoort. Door de Kerkvoogdij wordt aan de a.s. lidmaten en aan allen die geen zitplaats in de Ned. Herv. Kerk te Zand voort hebben, medegedeeld dat er met 1 Januari a.s. een beperkt aantal zitplaatsen wegens vertrek en bedanken beschikbaar komen Mocht iemand plaatsen wenschen te huren, dan wordt spoedige aanmelding verzocht. Men vervoege zich bij den koster die alle gewenschte inlichtingen geeft. De Kerkvoogdij voornoemd J. HOLLENBERG Jzn, Penningmeester. De e.v. Doopsbediening is Zondag 5 December. Ingekomen is met attestatie uit Giethoorn Roelofje Dam (Echtgenoote van Johan Corn. Paap) geb. 17 Oct. 1894. In dank ontvangen voor verleende hulp van de wijk zuster, van de fam. L. v. d. M. f3.— en D. f2.50. Maandverslag van de Wijkverpleging over October. In deze maand werden 15 patiënten verpleegd, die, van 13 maal daags geholpen, te zamen 419 keer hulp ont vingen. Tien hunner behoorden tot de Ned. Herv., 1 tot de Doopsgezinde en 4 tot de Roomsche Kerk. Aan twee patiënten moest onverwachts hulp worden verleend. Mevr. Posthumes Meyjes ontvangt Woensdag 1 Dec. a.s. Openbare Evangelisatie-Samenkomst op Vrijdag 3 Dec., 'savonds 8 uur in „Ons Huis". Spreker: Ds. Montijn uit Haarlem. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 19—26 November 1915. Getrouwd: L. N. Zwaan en M. Koning. Geboren: Adriana, dochter van V. Terol en A. Bol. Overleden: J. van der Meij, 56 jr. M. Koning—Koper, 82 jr. Bloemendaal. Van Heeren Kerkvoogden is bericht ontvangen, dat voor het tekort is ontvangen f513.50. Met blijdschap kunnen zij dus mededeelen, dat het tekort over 1914 gedekt is. Zelfs iets meer dan dat. Van het tekort over 1915, dat geraamd is op ongeveer duizend gulden, is door bovengenoemde f513 reeds f60 gedekt. Dus nog zeventien maal dat be drag dan zijn we er. Wie maakt een begin Attestaties zijn ingekomen vanJan Floris Redsker uit VelzenJohanna Carolina de Graaf uit Baarn. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. GeborenPetrus Johannes, zoon van P. van der Raad en A. Dekker. Elisabeth Anna Helena, dochter van Th. van Opzeeland en C. M. Stokman. OndertrouwdN. van der Werff en A. Kohner. Overleden: H. J. Kratsenberg, 87 jaren. (Voor de Abonnés.) Vraag: Wat is de oorzaak, dat het Evangelie op zooveel kleiner schaal en met zooveel minder arbeidskrachten, ik bedoel door Zending, onder de Joden gebracht wordt, dan onder de heidenen en roomschen? Christus heeft toch ge zegd dat in zijn naam bekeering en vergeving der zonden onder alle volken moest gepredikt worden, beginnende van Jeruzalem (Luk. 24 47) en Paulus spreekt van „eerstden Jood en ook den Griek". (Rom. 2 9,10). Antwooord: In de eeuwen na de apostolische, eigenlijk tot den nieuweren tijd, hebben de christenen zich, treurig genoeg, zeer weinig aan de bekeering van de Joden iaten gelegen liggen. De roomsche kerk heeft daarin een droevig voorbeeld gegeven. Al de eeuwen tot de dagen der Her vorming, toen zij de heerschappij had, zijn de Joden ver volgd, gesmaad, mishandeld, als „de moordenaars van den Christus", alsof zij aansprakelijk waren voor de misdaad hunner vaderen en van den joodschen raad; wél werden pogingen in het werk gesteld om hen tot het christendom te bekeeren, maar die pogingen waren dwangmaatregelen. Zóó in Spanje, waar alle Joden roomsch moesten worden onder de regeering der „katholieke koningen", Ferdinand en Isabella (einde 15de eeuw). Die het niet deed moest het land verlaten of hij werd door de inquisitie vervolgd en gedood. Ook de protestanten hebben in de eerste eeu wen na de Hervorming voor de evangelieverkondiging onder Israel niet zoo heel veel gedaan, ofschoon meer dan gij denkt, ook in ons vaderland. Wat wordt nu daarvoor verricht? In ons land is een vereeniging voor den arbeid onder Israel, met twee evangelisten te Amsterdam, die ook rondreizen, en dan heeft men in Rotterdam den gezegenden arbeid te „Elim" van den heer Zalmann, waar duizenden Israëlieten met het Evangelie in aanraking zijn gekomen.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 3