Uit de Gemeente. De vakvereeniging wijst er op, dat het in verschillende plaatsen des lands, o.a. te Leeuwarden, Enschedé, Heeren veen en Utrecht, reeds vast staat, dat op de feestdagen niet gebakken wordt, een maatregel, die zeker dit jaar ook te Amsterdam mogelijk is. Door aan het verzoek te voldoen, zal het mogelijk zijn, dat ook de arbeiders in het bakkersbedrijf, die toch al op niet veel Zondagsrust kunnen bogen, ten minste op de a.s. feestdagen vrijaf hebben." Bovenstaande regelen zijn ontleend aan de Bakkers-Bonds courant van Maandag 13 Dec. 1915. Van harte juich ik dezen oproep, om den bakkersgezellen op de a.s. feestdagen vrijaf te geven, toe. Laten alle Zandvoorters meewerken 1 En dus Vrijdagavond, 24 December, hun brood voor lsten Kerstdag en Vrijdagavond 31 December voor Nieuw jaarsdag ontvangen Zelden zijn wij in zulk een schoone gelegenheid om hen, die voor ons dagelijksch brood werken, een paar vrije dagen te bezorgen. Aan deze betooning van naasten-liefde mag zich niemand onttrekken. Met welk een uiterst-geringe opoffering onzerzijds kun nen wij nu velen een dienst bewijzen 1 P.M. Catechisaties. Mej. Bienfait deelt haar leerlingen van Maandagavond mede dat zij 1.1. Maandag, onverwachts ongesteld geworden, vergeefs op zich heeft moeten laten wachten. Aangezien a.s. Maandagavond de catechiseerkamer voor een vergadering van notabelen moet gebruikt worden, kan zij dus ook dien avond geen les geven. Met het oog op de a.s. feestdagen verwacht zij deze klasse weer Maandag 3 Januari. De leerlingen van Woensdag 23, 3—4, 4—5, 5—6 hebben vacantie tot Woensdag 5 Januari. De leerlingen van Woensdagavond 8l/2—9V2 desgelijks. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 1017 December 1915. GetrouwdC. P. W. van Oploo en J. Koning. D. Keur en A. Terol. C. Weber en A. Schaap. GeborenEugenie, dochter van H. E. Boddé en M. C. J. van Ulsen. Florus Evert, zoon van K. Zwemmer en J. M. Noordhof. Florus, zoon van Jb. Zwemmer en M. van der Schinkel. Marijtje, dochter van J. Heeres en S. C. Drommel. Abraham, zoon van G. Beute en S. de Ridder. Marinus Christiaan, zoon van G. Pool en S. M. S. Meijer. Bloemendaal. Ik heb eene feestelijke tijding. We krijgen een nieuwe con- sistorikamer. Wie dat leest, zal zeker iets van mijn blijd schap deelen, wanneer hij ooit het genoegen heeft gehad langer of korter te vertoeven in het ongezellige vertrek ik schreef bijnahok dat thans als consistorie dienst doet. Of eigenlijk begon het genoegen al eerder. Zijt ge de trap wel eens opgestrompeld die ter consistorie leidt Wanneer dat in den avond moet gebeuren en het moet dikwijls 's avonds voor vergaderingen etc. zou de handigste in breker dat niet onhoorbaar kunnen volbrengen. Ook de politie kan dat niet. Want eens, toen we nog heel laat vergaderden, kwam een zeer attente nachtwacht eens kijken, waarom daar nog zoo laat licht brandde. Maar, och hemel, in den donker stiet hij zóó tegen elke traptrede, dat als er „onraad" was geweest (nu was er Kerkeraad), de kwaad doeners al bij de eerste schrede van den waakzame, zouden gewaarschuwd zijn. Als van beroep stillen in den lande, zóó luide doen, hoe moet het anderen dan vergaan Maar dat is nog niet het ergste. Heeft wie zijn kind liet doopen, zich nooit bezorgd gemaakt over het leven van baker en kind beide, wanneer hij aan die consistorie dacht? Mij tenminste is menigmaal de schrik om het hart geslagen, als baker of verpleegster met den doopeling die trap op en af moesten. En dat moet wel gebeuren. Want de kin deren konden toch moeilijk wachten in het kerkerachtig hol met steenen vloer, dat men binnenkomt om de consistorie kamer te bereiken en de kerk in te gaan van de achterzijde. Wanneer een huwelijk wordt ingezegend in ons mooie kerkjé alweer dat bezwaar van die ellendige consistorie. Waar moesten bruid en bruidegom heen, als na den dienst de een of ander hen wilde gelukwenschen Stilletjes blijven staan in de kerk, dat was het eenige. Niemand heeft ooit durven zeggenu kunt wel naar de consistorie gaan. Zelfs wie aan allersomberste symboliek doet, zou een bruid naar zóö'n donkere trap en zóó'n enge kamer nog niet durven verwijzen. En zoo was die consistorie gedurig een aanfluiting en een ergernis. Nu gaat dat anders worden. Aan de zeer ijverige be moeiingen van Heeren Kerkvoogdeu is het gelukt zooveel geld bijeen te krijgen, als noodig is voor het bouwen eener nieuwe concistoriekamer. Bij eiken doop, bij elke huwelijks inzegening, bij elke vergadering, bij menige cursus zullen we daarvan het genot ondervinden. Hulde en dank voor hun werk en goede zorgen Vooral en hier zou moeten volgen het zinnetje dat ik niet schrijven mag, en dat zou moeten noemen den naam van één hunner, die met zoo hartelijken ijver deze goede zaak tot een goed einde heeft gebracht. En niet minder dank aan diegenen onder de in woners van onze Gemeente, bij wie de vrager om geldelijke hulp voor die noodzakelijke verbetering, geen doove ooren vond. Met den bouw zal zoo spoedig mogelijk begonnen worden. Dat het geen ontsiering wordt van ons mooi ge legen kerkje, daarvoor zal natuurlijk gezorgd worden. Nu reeds verblijd ik me er op, dat die verbetering komt. BI. J. A. v. L. Maandag 20 Dec. a.s. zal Dr W. B. van Staveren uit Rotterdam, eene lezing komen houden over het oude en nieuwe China. Lichtbeelden en een zangkoor zullen die lezing opluisteren. Het is een van de vier lezingen uit de serie, die Ds. van Leeuwen heeft georganiseerd Maar zoowel om het onderwerp als om den vorm der lezing, is deze toegankelijk gesteld óók voor wie niet hebben ingeteekend op de andere lezingen. De toegangsprijs is 50 cent. Kaarten zijn te verkrijgen bij den boekhandelaar Stins en aan de Pastorie. Deze lezing wordt gehouden in de groote zaal van Hotel Welgelegen, en begint 's avonds om 8 uur. Wat Dr. van Staveren weet mee te deelen, komt van arbeiders in de medische zending in China zelve. Beter gelegenheid om belangrijke en betrouwbare dingen te hooren uit dat reusachtig rijk, dat een groote rol gaat spelen in de wereld historie, is er niet. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. GeborenWillem Maarten, zoon van R. W. B. Muijen en H. Visser. Andries, zoon van A. van Santen en L de Ruijter. Willem Frederik, zoon van C. L. de Fouw en A. C van Aken. OverledenJ. Rietveld 77 j. J. P. Staal 65 j. H. Koelewij 61 j. Bloemendaal. Zooals aan ieder die te Bloemendaal ter kerk gaat bekend is, hebben wij het voorrecht een college uitnemende collec tanten te bezitten. Maar door vertrek en bedanken zijn een paar plaatsen open gevallen. Zoowel collectanten als Kerke raad en Kerkvoogden, zouden zeer gaarne zien, dat die plaatsen weer werden ingenomen. Wie zou daartoe willen medewerken, door samen met de andere heeren collectan ten, als zoodanig op te treden Laat deze vraag niet ver geefs zijn. Er zullen toch zeker wel eenigen onder de leden der Gemeente zijn, die belangstelling genoeg voor haar hebben, om haar in dezen dienst mede te willen die nen. Bij den President-Kerkvoogd, den Heer G. Warnderink Vinke, en bij Ds. van Leeuwen kan men zich aanmelden.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1915 | | pagina 4