2e Blad van,, De Zondagsbode'' van Zondag 20 Februari 1916 Uit de Gemeente. Voor eiken dag. De Jongelingsvereeniging hoopt Donderdag 16 Maart, 's avonds 772 uur, haar Jaarfeest in „Ons Huis" te vieren. Zoodra het programma is vastgesteld, volgt omtrent deze feestviering, een nader bericht in den Zondagsbode. Attestatie is aangevraagd naar Hillegom door Frederik Ambrosius Verkuil. Het slot artikel over de Maria-Vereering volgt a.s. week. Mej. Bienfait is ongesteld. Haar lessen staan dus voor- loopig stil, met uitzondering van die van Maandag- en Woensdagavond, die door ds. P. M. worden waargenomen. In verband hiermede, houdt ds. P. M. Maadagavond geen spreekuur van 7—9 maar van 7— 8. Zandvoort. Namen der gedoopte kinderen op Zondag 13 Februari 1916. Cornelis, zoon van Volkert Koper en Maartje Molenaar Arie, zoon van Cornelis Koper en Klaartje Koper. ADRiANA, dochter van Volkert Terol en Antje Bol. Arie, zoon van Arie Paap en Trijntje Kerkman. Baardhout, zoon van Willem van der Mije en Jacoba Hoogendijk. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 11—18 Februari 1916. OndertrouwdA. Paap en A. H. Kuipers. Getrouwd: Jb. Koper en K. van der Werff. P. J. Lefferts en M. H. Mink. Geboren: Jansje Cornelia, dochter van 0. Driehuizen en K. Paap. Cornelia, dochter van O. Groen en G. Keur. Pieter Theodorus, zoon van H. Visser en A. Zomerdijk. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. GeborenAdriaan, zoon van A. J. van Rossum en J. A. V. Watermann. Andries, zoon van J. W. Stremming en B. E. Kan. Martinus Hendricus, zoon van C, M. J. van der Horst en G. de Cock. Eric Joseph, zoon van P. F. J. Everard en C. C. M. Wilde. Jacob Adrianus, zoon van J. F. Fontein en A. M. Th. van Leeuwen. OndertrouwdP. J. de Zwart en A. G. C. Nieuweboer. OverledenJ. P. Swarts 1 j. M. M. Peschar 90 j. M. van Nes 65 j. W. C. Overvoorde 71 j. A. M. van Bavel 40 j. Verzameld door C. B. Er zijn drie soorten van egoïsmehet eerste zegt rond weg Ik, het tweede Ik en de Mijnen, het derde de Mijnen en Ik. Vinet. Laat mij niet verlangen dat ik en niet een ander dit werk zou volbrengen, zoo God het niet goedvindt dat ik het doen zal. Dr. Arnold. Sommigen doen vele dingen en toch niet veel, maar veel ten halve. A. Loosjes. Een onvergetelijk leermeester heeft in mijn jeugd mij eens gezegdgij wordt prediker, vergeet het voorbeeld van Jezus niet, die de menschen lokte midden uit hun nooden en zonden, maar onbarmhartig was jegens schijn- en waan- vromen. Ik heb het niet vergeten. Prof. Chantepie de la Saussaye. Snijd de zaadkorrel niet open, als gij haar levenskracht wilt kennen, maar plant haar in de aardebeoordeel Gods stem niet, de verschijning, waarin Hij tot u komt, maar gehoorzaam. Prof. Pont. Judas heeft bij Jezus nooit Jezus gezocht, maar altijd zichzelf. Prof. Obbink. Hij, die gelooft, is groot en rijk Hij heeft God en 't hemelrijk. Hij, die gelooft, is klein en arm Hij roept slechts uito, Heer erbarm 1 N. N. Uit de Oude Doos van het Kerkelijk Zandvoort. XLVII. Het Avondmaalstafellaken. 26 Januarij 1850. Vergadering van den Kerkeraad met Kerk voogden en Notabelen, waarin de Predikant mededeelt, van den WelEdelgeboren Heer Izaak Hodshon te Amsterdam, ontvangen te hebben ten geschenke aan de gemeente, en ten gebruike bij de Avondmaals-bedieningen, een nieuw, kostbaar en fraai tafelkleed met drie dito servetten. Met dankbare blijdschap wordt een en ander bezigtigd en den Predikant verzocht om den edelen gever uit aller naam den meest opregten dank te betuigen met bijvoeging van zegen- wenschen en heilbeden. 27 Januarij. Is het Heilig Avondmaal gevierd. Het door den Heer I. Hodshon gegeven tafelkleed werd voor het eerst gebruikt; de gemeente mogt het blijde ontvangen en zich vereenigen in dankzegging aan God en in gebeden voor den gever van dit geschenk en voor zoovelen die niet ophouden aan deze gemeente wel te doen. Doopschaal. 1 Augustus 1852. Bij gelegenheid der doopsbediening is voor het eerst gebruikt de zilveren doopschaal, zijnde een „geschenk van de kinderen der Gemeente", uit een inzame ling in de catechisaties gehouden, van 6 Mei 1850 tot 26 Julij 1852. Die schaal kost f 79.80. Avondmaal-zilver. 6 October 1854. Vergadering van den Kerkeraad met Kerk voogden en Notabelen. In deze vergadering komt de Wel- Edelgestrenge Heer L. Zegers Veeekens. (Ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, oud-Directeur Generaal van Finantiën in Neêrlandsch Indië, plotseling overleden den 6 Dec. 1857 in den ouderdom van 76 jaren, na met Mejuffr. C. C. Holle ruim 48 jaren in den Echt vereenigd te zijn geweest), der gemeente, uit liefde tot den Heer, uit achting voor den Leeraar, uit genegenheid jegens deze gemeente, uit dank baar vertrouwen op God, aanbiedende twee zeer fraai be werkte zilveren broodschotels, ten gebruike bij het H Avond maal. Deze christelijke daad geschiedt door genoemden Heer en deszelfs Echtgenoote, Vrouwe C. C. Holle. De vergadering aanvaardt dit eere-geschenk met de grootste dankbaarheid, en uit haren naam wordt den edelen gever, eerst bij monde van den voorzitter, en daarna door allen, de meest innige dank betuigd. De christelijke grijsaard beantwoordt deze toespraak met veel aandoening en bij het eindigen der samenkomst, na elkandër en der gemeente 's hemels besten

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 3