2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 16 April 1916 Mededeelingen. Beperking van Zondagsarbeid. Uit de Gemeente. Zandvoort Zondag, 16 April, wordt een extra-collecte gehouden, ditmaal voor de Diakonie, die geldelijk in benarde om standigheden verkeert. Huwelijksinzegening op Donderdag 20 April, v.m. 11 uur door Ds. A. W. Haksteen, Em. predt. te Haarlem, van C. Paap en M. Paap en van P. van Keulen en S. J. Vermeren. Mejuffrouw Jeanne Zelle is, helaas,, door ongesteldheid. verhinderd haar voornemen om belijdenis des geloofs af te leggen, te volbrengen. De zangvereeniging „Immanuel" hoopt Zondagavond, 7 Mei, een openbare uitvoering te geven in de Kerk. Eenige jonge Dames uit Haarlem verleenen haar medewerking. Het programma wordt in den Zondagsbode tijdig bekend gemaakt. Om teleurstelling te voorkomen, wordt aan degenen, die hun voorgenomen huwelijk kerkelijk begeeren te laten in zegenen, aangeraden zich bijtijds aan de Pastorie op het spreekuur aan te melden, om er zich van te verzekeren of de huwelijksinzegening op den bepaalden dag plaats hebben kan. Bijtijds wjl zeggenvóór de trouwdag défiuitief is vastgesteld. De e.v. Doop is bepaald op Zondag 7 Mei. In de maan den Juni, Juli en Augustus is er geen Doopsbediening. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 7-14 April 1916. OndertrouwdH. Oudman en J. E. Brauns. L. van der Mije en J. S. Kampman. Overleden: J. Schilpzand, 36 jr. Bloemendaal. Er is eene kleine wijziging gekomen in dag en datum der bevestiging van de nieuwe leden, en de viering van het H. Avondmaal. Deze zullen niet, gelijk in het vorige nommer van De Zondagsbode vermeld stond, plaats hebben op Ooede Vrijdag, maar Zondag 16 April a.s.de bevestiging voorm. 10 uur; het H. Avondmaal 's avonds 7 uur. Gedoopt op Zondag 9 April Antonie, zoon van Antonie van Batenburg en Antje van de Kraats. Maria Jacoba, dochter Gerarda Gijzel. van Leendert Blom en Catharina Namen dergenen, die Zondag 16 April a s. te Bloemendaal hopen bevestigd te worden. Trijntje Johanna van den As. Albertha Johanna Bolsenbroek. Arie Bolsenbroek. Harmine Bastiaans. Geurtje Beekhuizen. Dirk Beekhuizen. Helena Johanna Bakker. Kaatje Bos. Alida Margeretha van Dillewijn. Cornelia Maria van Dillewijn. Pietje Douma. Pieter Aalt Duivesteijn. Cornelis Fris. Jansje de Graaf. Aaltje Harmine Huizinga. Dirkje Josine Joosten. Anna Maria Jongkees. Wieberen Jager. Cornelia Margaretha Kars. Dirkje Kranenburg. Gerrit Kuijt. Jan van den Klinkenberg. Henriette Robertine van Maasdijk. Marijtje Aafje Molenaar. Gerritje Peereboom. Nelia Johanna Pleijte. Janna Rosier. Jansje Ravestein. Gerrit Johannes Roodenburg. Jaantje van der Spiegel. Jan Willem Frederik Schoon. Willem Vis. Catharina van Wanrooij. Anna de Wid. Adriana Elisabetha de Wit. Wilhelmina van Waard. Ondergeteekende, lid van de Nederlandsche Banketbakkers- Vereeniging. Afdeeling Haarlem en Omstreken, deelt door deze beleefd mede, dat in hare vergadering eenparig is besloten, na 15 April 1916 op Zondag geen andere be stellingen uit te voeren, dan die, welke Zaterdags, of uiterlijk Zondags 's morgens per eerste post zijn ingekomen. Hoogachtend, Uwe Dw. W. VAN DEUTEKOM. Haarlem, Koninginneweg 30 Confiseur. Telefoon 1414. (Advert.) Zandvoort. Zóó ging het niet langer. De waarschuwing, voorkomende in den Zondagsbode van 23 Jan. 1.1., dat ik doortastende maatregelen zou nemen, indien er geen verandering ten goede zou komen in de houding der yon^ens-catechisanten, heeft, wat de Woensdag- middag-klasse betreft, niét geholpen. Nu kondig ik hierbij aan dat die klas voor goed gesloten is. Ter wille van de enkele goede leerlingen, op wier vlijt en gedrag niets viel aan te merken, doet het mij grootelijks leed dat ik dit besluit heb moeten nemen. En ik zal er rustig over denken wat ik doen kan om hen schadeloos te stellen. Maar met de mééste jongens was inderdaad niets te beginnen. Wie eenig begrip van de vereischten voor deugdelijk klasse-onderwijs heeft, weet dat dit onmogelijk wordt ge maakt als de leerlingen öngeregeld komen. En dat was voortdurend het geval, terwijl ik van de reden van hun wegblijven nooit in kennis werd gesteld, ondanks herhaalde verzoeken mij bericht te zenden. Daarbij kwam dat de opgegeven les doorgaans óf in het geheel niet óf hoogst gebrekkig werd geleerd, terwijl het lesboekje, dat gebruikt werd, telkens werd vergeten of verloren bleek te zijn. Wat de deur dicht deed was evenwel iets van veel ernstiger aard. Bij de ondubbelzinnig betoonde onverschilligheid voor het godsdienstonderwijs, heeft zich in toenemende mate een geest van verzet ge openbaard, die onophoudelijk verbieden noodzakelijk maakte en zulk eene mate van zelfbeheersching van mij vorderde, dat ik mij eindelijk bijna niet meer bedwingen kon om den vlegels aan den lijve te laten gevoelen dat zij gehoor zaam moésten wezen. Brutaliteit dient gestraft te worden,

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 3