Uit de Gemeente. Zending. toont door groote opkomst, ook al is het a.s. Zondagavond mooi weer en al is het 's avonds om 8 uur nog klaarlichte dag. Het zal in ieder geval de moeite waard zijn om te komen luisteren. Want behalve tal van nummers door de Immanuël- leden ten gehoore te brengen, zal ook freule J. van Lennep uit Haarlem eenige solo's zingen, terwijl de Heer Wolterbeek uit Bloemendaal het bekende „Panis angelicus" op de violoncel zal begeleiden en dat instrument ook zal bespelen met orgel-begeleiding van Mej. Corrie M. van Beaumont, Pianiste, uit Haarlem, die in het bezit is van het eind diploma Conservatorium te Amsterdam. In de Pauze zal Ds. P. M. een woord spreken. Het busje voor de zending van den Zandvoortschen Vrouwenkrans bleek 1.1. Maandag, bij sluiting der samen komsten, f 11.567a te bevatten. Dit bedrag is wel een illu stratie van het spreekwoord dat vele kleintjes één groote maken. Maar ook getuigt het van de mildheid en dankbaar heid der Vrouwtjes voor de genotvolle Maandagavonden. Het geld is aan Ds van Lennep voor „Het Evangelie in Spanje" ter hand gesteld. Onderwerp Zondagsschool voor a.s. Zondag: Matlheus 19 vs. 13—30. Vriendelijk verzoek. Het gebeurt voortdurend dat dag en uur van huwelijks-inzegening èn begrafenis worden vast gesteld, zónder dat men zich van te voren vergewist heeft dat het mij dan gelegen komt de huwelijks-inzegening te leiden of op het graf te spreken. Aangenaam zal het mij wezen indien men voortaan, éér een van beide plechtigheden worden vastgesteld, even bij mij laat informeeren of ik dan niet verhinderd ben. Van het artikel „Oude Geschiedenis van het Graafschap Vlaanderen", door Mr. A. A. v. d. Mersch en verschenen bij Saaf's Boekhandel te Zandvoort, zijn nog maar 29 ex. over. Wie deze studie dus nog wil bezitten, schaffe zich haar spoedig aan. De prijs is 25 ets. en de totale opbrengst komt ten goede aan de Kraamvrouwen-Vereeniging te Zandvoort. Deze week werd ik verrast en verblijd door de ontvangst van f 11.56 voor de evangelisatie in Spanje, van den Zand voortschen Vrouwenkrans. Aan Bestuur en Leden zeg ik daarvoor hartelijk dank. Een gift is uiterst welkom. M. F. van Lennep. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 28 April—5 Mei 1916. GeborenAndries Cornelis, zoon van N. H. Dalman en B. Baan. Jansje, dochter van Jb. Keur en J. Molenaar. OverledenH. Schaap, 85 jr. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. 28 April5 Mei IE 16. OndertrouwdF. Jansen en E. J. Cornet. V. J. Heije en M. A. van Dalsum. Overleden: M. Eijk, 57 j. L. Ch. Wakker, 82 j. P. A. Faug, 58 j. Ch. Scheffer, 82 j. Bloemendaal. Moesten wij verleden week spreken van een „ongewonen" dag voor onze Christelijke School, thans mogen wij mel ding maken van een „blijden" dag. Den 3den Mei toch had de installatie plaats van het nieuwe Hoofd onzer School, den heer de Groot. Reeds bij den aanvang echter werden wij er aan herin nerd, dat blijdschap hier beneden nooit volkomen kan zijn. Ds. van Leeuwen, die dezen dag zeker met vreugde heeft tegemoet gezien, was helaas nog door ongesteldheid ver hinderd aanwezig te zijn. Ds. Roos, die welwillend de taak van den voorzitter op zich genomen had, heette, namens het Bestuur, den heer de Groot als Hoofd der School hartelijk welkom. Er wachtte hem weliswaar geen gemak kelijke doch een schoone arbeid. Leiding geven, aan het hoofd staan van een Christelijke School is voorzeker geen lichte taak. Maar welk een heerlijke roeping mede te mogen arbeiden aan de vorming van jonge levens. Om dit werk met zegen te kunnen verrichten is er een kracht noodig, die de mensch niet in zichzelf bezit, maar welke alleen gevonden wordt in de gemeenschap met God. Het was Ds. Roos daarom ook een behoefte niet alleen maar woor den van welkom en goede wenschen uit te spreken, maar vooral hem, die thans gereed staat zijn werk te aanvaarden, met al zijne belangen in gebed aan God op te dragen. Nadat deze bede was uitgesproken richtte Ds R. een woord van hartelijken dank voor huunetegen woordigheid aan de heeren leden van de Plaatselijke Schoolcommissie, den schoolarts Dr. van Beusekom en de leden der Commissie van Toezicht. Namens het personeel der school voerde hierop de heer van der Werf het woord. Met hartelijke woorden riep ook hij den heer de Groot het welkom toe, hem de verzekering gevende van de medewerking van alle collega's en den wensch uitsprekende, dat onder zijn leiding de school in bloei mocht toenemen. De heer de Groot hierop het woord verkrijgend, richtte zich in de eerste plaats tot de leden van het Bestuur, van wie hij reeds vele blijken van sympathie had mogen onder vinden. Het deed hem zeer leed, dat de Voorzitter Ds. van Leeuwen, die hem in alle opzichten zoo welwillend was tegemoetgekomen, hier thans niet tegenwoordig kon zijn. Hij sprak zijn dank uit voor het door het Bestuur in hem gestelde vertrouwen en uitte den wensch zich dit vertrouwen steeds meer waardig te maken. In het bijzonder dankte de heer de Groot Ds. Roos voor zijn vriendelijke woorden tot hem en zijn verloofde gericht, woorden, die geheel samen vielen met de daden, welke zij in de dagen, sedert zijn benoeming verloopen, van de zijde van Ds. Roos hadden mogen ondervinden. Ook aan den heer van der Werf en zijn collega's werd door het nieuwe Hoofd een woord van dank gebracht. Het is ook zijn wensch door eendrachtige samenwerking den bloei der school zoo veel mogelijk te bevorderen. Daarop wendde de heer de Groot zich tot de kinderen. Ds. Roos had hem aan hen voorgseteld en nu had hij ook tot hen iets te zeggen. Zij waren wellicht met zijn komst niet zoo bijzonder ingenomen Aan zijn voorganger, den heer Houwen waren zij nu eenmaal gewend. Maar nu zoo'n nieuwe meneer, die zal misschien allerlei nieuwe wetten gaan stellen. Weest maar niet al te ongerust. Ik vraag van jullie hetzelfde, wat zeker ook door mijn voorganger van zijn leerlingen verlangd is, alleen maar dit: dat jullie je best doet. Wanneer jullie je daar maar aan houdt, ge zult het zien, dan komt alles in orde. Hierop wachtte den kinderen een verrassing. De dames van het Bestuur en de Commissie van Toezicht waren zoo vriendelijk geweest voor een rijkelijke traktatie te zorgen.. En toen er een stroom van limonade en taartjes begon te vloeien, door vriendelijke dameshanden in de rechte banen geleid, begon bij de kinderen de rechte feeststemming erin te komen. Den 3den Mei was een blijde dag voor onze school. Moge het een profetie zijn, dat een rijk gezegend tijdperk voor haar is aangebroken. God zegene onze Christelijke School. K. Het Hospitaalkerkschip. II „Nooit hebben wij", zoo gaat het verslag voort, „zooveel moeite gehad als dit jaar om een voltallige bemanning te krijgen. Toch mogen wij nu dankbaar getuigen goed geslaagd te zijn, al waren wij, zoo bij den aanvang als later bij de verwisseling, meermalen in de onzekerheid of wij alle posten konden bezetten. Een woord van lof komt hier toe aan kapitein, geneesheer, stuurman en kok, die bij de aanmonstering in Mei aanwezig waren en het schip niet hebben verlaten vóór de aangenomen arbeid was afgedaan en in October werd afgemonsterd. „Evenals andere jaren vertrok „de Hoop" op den gezetten tijd, bleef gedurende den geheelen zomer dat deel der Noordzee bevaren, waar de meeste kans bestond Nederlandsche visschers te ontmoeten,

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 4