2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 28 Mei 1916 Voor eiken dag Mededeelingen. Laat ons steeds hopen, bidden, waken, en ons versterken in ons Hoofd Ook heden wil Hij vreugde maken aan al wie dezen Geest gelooft(9) Gij werdt opgenomen. Gij zult wederkomen, onze Hemelvorst Gij stort uit den hooge Stroomen op het drooge, Laving aan wie dorst! (10) Laat aarde en hemel zich verbinden, thands door Zijn bloed verzoend te zaam, om voor dien Name lof te vinden, die hooger is dan alle Naam Van triumfzanggalmen, van Hosannapsalmen, davere 't Heelal 1 God is opgevaren met gejuich der scharen met bazuingeschal 1 DA COSTA. 2 Sam. VI, Psalm 47, Psalm 68. Markus 12 vs. 37. Openbaring 11 vs. 10. Psalm 24 vs. 9, 10. (s) Psalm 110 vs. 1. Openb. 3 vs. 21. Psalm 68 vs. 19. Eph. 4 vs. 8-12. Hebr. 7 vs. 1, 2. Psalm 110 vs. 4. Joh. 14 vs. 18. O Joh. 14 vs. 26. Joh. 15 vs. 26. (10) Jesaja 44 vs. 3. Phil. 2 vs. 6-11. Verzameld door C. B. Voor den werkzame heeft de week zeven „vandaags" voor den luiaard zeven „morgens". E. Als men den ouden Galliërs vroeg wat zij vreesden, ant woordden zij met kostelijke ironie „Wij vreezen slechts één ding, namelijk dat de hemel instort". Indien gij van de kostelijke waarde des levens doordrongen zijt, zal uw borst gehard worden als die der oude Galliërs en wanneer gij op den weg van den plicht voor een gevaar terugdeinst, zal iemand, die meer is dan de hemelen en meer dan heel de zichtbare wereld, u toeroepen „Vrees niet, lk ben met u Charles Wagner. Godüw licht, dan zien wij wat wij doen moeten. God 1 üw kracht, dan willen wij wat wij moeten. God üw zegen, üw leven, dan volbrengen wij dat, wat wij willen. Newton. Ik ondervroeg de aarde en zij antwoordde„Ik ben uw God niet", en al wat uit de aarde ontsproot gaf een echo op deze ootmoedige belijdenis. Ik ondervroeg de zee en den afgrond en de gedrochten, die zich in de holte ver schuilen, maar ook hun stem sprak „wij zijn uw God niet zoekt Hem boven ons." Ik ondervroeg de winden, die om mij loeiden, maar heel de lucht met al het vogelenheir ant woordde „De wijsheid der menschen dwaalt, wij zijn uw God niet." Ook ondervroeg ik de zon, de maan en al de schitterende sterren, maar ook zij hernamen „Niet in ons moet gij uw God zoeken. "En toen sprak ik tot alle schepsel, dat mijne zinnen omgaf: „Gij zegt, wij zijn uw God niet. Maar zeg mij dan iets van mijn God En daarop riepen zij allen te zamen met één groote stem „Hij is het, die ons geschapen heeft. Zoek Hem bóven ons augustinus. Vele Staatslieden, ook al gelooven zij in God, meenen dat godsdienst privaatzaak is. Maar deze leer is van zuiver menschelijke vinding. Er staat nergens geschreven, dat boven het recht gaat het belang van het vaderland. Mr. A. F. de Savornin Lohman. Evenals de gans door gesnater, het schaap door blaten niemand verschrikt, zoo moet ook de stem der domme menigte op u geen indruk maken. Epictetus. Men moet zijn hart naar den hemel opgeheven houden, en van uit de hoogte zien wat er hierbeneden voorvalt. vlnet. Z andvoort. De extra-collecte, 1.1. Zondag voor de kerk gehouden, heeft f 31.07 opgebracht. Vriendelijke uitnoodiging. Het volgend schrijven wordt ook dezen zomer rondgezonden aan meisjes die met de familie, waarbij zij in betrekking zijn, tijdelijk te Zandvoort verblijven „Misschien is het u nog niet bekend, dan we iederen Woensdagavond om 8 uur in de wijkkamer van „Ons Huis", Dorpsplein, een gezellig avondje houden met meisjes die in Zandvoort vertoeven. Mag ik u daarom vriendelijk uit- noodigen daar ook eens een bezoekje te komen brengen U zult er hartelijk welkom zijn en u met ons in een ge voegelijk en nuttig samenzijn kunnen verheugen. Als U vrij hebt, mogen we u dus zeker verwachten en gelieve dan eenig handwerk mede te brengen." Met vriendelijken groet, uwe d.w. Zr. Bronders, Diacones. Woensdag 7 Juni, 's avonds kwart vóór 8, beginnen deze avondjes. Ligtent. De ligtent, waarvan al zoo menige zieke heeft geprofiteerd, heeft haar beste dagen gehad. Hoognoodig moest ze worden opgelapt. Maar alles is zoo schreeuwend duur. De prijs van het doek is meer dan 100% gestegen. De wijkzuster was al geruimen tijd bezig om een sommetje bij elkaar te brengen, maar de vereischte f 65.waren er nog bij lange na niet. Doch wat gebeurt Maandag 29 Mei was Zr. Dina jarig. En toen werd ze verrast met eenige giften voor de tent, zoodat ze niet alleen de benoodigde som bij elkaar heeft, maar nog ongeveer f 5.— méér. Nu wordt de tent deugdelijk hersteld. Zoo weet de liefde hóóger te stijgen dan de prijzen. Zondagsschool. Onderwerp voor a.s. ZondagLuk. 11 vs. 1-13, Luk. 18 vs. 1—14. Mevrouw P. M ontvangt in den zomer iederen lstenen 3den Woensdag van de maand. Prijskamp. Over de geadverteerde prijskampen zijn mij vreemde geruchten ter .oore gekomen. Ik heb een vaag ver moeden dat de geheele geschiedenis inderdaad zwendelarij zal blijken te zijn. Ik weet althans van abonnés, die geld moesten sturen voor vracht en z g.n. invoerrechten en een paar lorrige „prijzen" kregen, waarvan de vracht andermaal in rekening werd gebracht. Natuurlijk treft Redactie en Ad ministratie' van den Zondagsbode geen verwijt dat deze advertentie is opgenomen. Maar ze wordt niét weer geplaatst, indien het onderzoek, dat ingesteld wordt, mocht uitwijzen dat de zaak niet volkomen in orde is. Over den uitslag van dit onderzoek zal den abonnés mededeeling worden gedaan P. M.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 3