Zandvoort, Aerdenhout, Bloemendaal en Overveen No. 8 ZONDAG 25 Juni 1916 5de Jaargang. Predikbeurten Geen stem en geen opmerking. DE ZONDAGSBODE VOOR VERSCHIJNT ELKEN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS: Per Jaargang voor Zandvoort en Bloemendaal f 1.50 elders (franco) 2.50 Afzonderlijke nummers0.05 R. E D A C T I E G POSTHUMUS MEYJES - Zandvoort Jhr. Dr M F. VAN LENNEP - Aerdenhout J. A. VAN LEEUWEN - Bloemendaal Mej C. B1ENFAIT - Aerdenhout Adres voor de Administratie: P. SAAF - Zandvoort - Telefoon No. 27 PRIJS DER ADVERTENTIEN 1—5 regelsf 0.55 Elke regel meer0 10 Dienstaanbiedingen, 1 5 regels 0.35 Elke regel meer0.06 Bij abonnement extra korting Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Ned. Herv. Gem. Zondag 25 Juni 1916. Zandvoort. v. m. 10 uur: Ds. G. W. C. VUNDERINK, Predt. te Haarlem. (Extra-collecte voor de Kerk.) Bloemendaal, v.m. 10 uur: Dr. J. Th. DE BISSER. Emer. Predikant. daar was geen stem noch opmerking. 2 Kon. 4 31. Onze tekst is genomen uit een bekend verhaal, een der schoonste van het O. Testament. De profeet Elisa had her haaldelijk op zijn reizen door Palestina zijn intrek genomen te Sunem bij een welgesteld gezin om zijn dankbaarheid te toonen had hij aan zijn gastvrouw een wederdienst wil len bewijzen, door bijvoorbeeld een gunst voor haar te vragen bij den koning of den krijgsoverste. Zij betuigt ech ter niets van dien aard te wenschen de eenige begeerte, diep in haar hart opgesloten, durft zij niet te uiten een zoon te omhelzen Gehazi, de dienstknecht van Elisa heeft haar wensch geraden en brengt dien aan den profeet over. Deze belooft haar een zoon, sprekende als machthebbende in den naam van Jehova, wiens profeet hij is. Aldus ge schiedt. De Suna-nietische wordt een blijde moeder, en op een dag. als het kind een knaap geworden is, gaat hij tot zijn vader die bij de maaiers op het veld is. Hij loopt en speelt daar in den feilen zonnegloed, maar op eens klaagt hij „mijn hoofd, mijn hoofd Naar huis gebracht, neemt de moeder het kind op haar schoot en koestert hetach, al haar zorg is te vergeefs: het sterft in haar armen. Arme moeder Zij legt het kind op het bed van den profeet en gaat naar den Karmel om den man Gods te zoeken. Als zij hem gevonden heeft, kan zij niet anders uitbrengen dan dit ééne „Heb ik een zoon van mijn heer begeerd Zeide ik niet: bedrieg mij niet!" Na het groote, heerlijke geluk, eenige jaren gesmaakt, is de bittere teleurstelling nu dub bel vreeselijk. Elisa zendt Gehazi haastig naar Sunem met het bevel den staf van den profeet op het aangezicht van den jongen te leggen, terwijl hij zelf met de bedroefde moe der volgen zal De dienstknecht volbrengt den last hem gegeven, doch daar was geen stem en geen opmerking. Geen stem en geen opmerking. Arme Sunamietische Herhaalt zich dit droeve verhaal niet dagelijks aan alle oor den der wereld Hebben ook wij niet wel eens bij een van onze innig geliefden gestaan, die daar bleek en koud en roerloos nederlag O, als die oogen nog eens zich openden om ons aan te zien, als die ooren de woorden van liefde nog eens konden hooren die wij uitspraken, als die mond zich nog eens kon openen om antwoord te geven op ons roepen Maar er is geen stem en geen opmerking Vreeselijke oogenblikken. Wat kan er dan veel in de ziel omgaan, een diep gevoel van dank aan den Heer, die ons in die dierbaren zoo ontzaglijk veel schonk, maar daarnaast ook vaak een diep gevoel van zelfverwijt. Ach. hebben wij altijd geluisterd toen die mond, die thans gesloten is, nog spreken kon Misschien was de stem die van een vader of moeder. Hebben wij er altijd naar gehoord, als zij ons vermaanden tot den Heer te komen Misschien was de stem die van een kind werd dit stemmetje nooit door ons op onvriendelijke wijze tot zwijgen gebracht, als het ons mis schien niet schikte of niet behaagde er naar te luisteren 7 En o, alles zouden wij willen geven, als wij die stem nog konden hooren Een aandoenlijk verhaal wordt ons gedaan door de Engel- sche schrijfster Florence Barclay in haar „The wheels of time." Een meisje van een jaar of vier vraagt haar moe der om een der witte rozen die tegen het huis aangroeien, doch deze die met wat anders bezig is, geeft een kort, weigerend antwoord op ietwat onvriendelijken toon en het kind gaat bedroefd weg. Kort daarop wordt het levenloos binnengebracht, het was overreden en als de liefste vrien din van de geheel verpletterde moeder gekomen is om deze te troosten en met haar te weenen, vindt zij het lijkje als onder de witte rozen bedolven en hoort den smartelijken kreet „o, mijn kind, mijn kind één roosje vroeg je maar; het was je laatste wensch, en dien heb ik onvriendelijk geweigerd nu heb je ze alle, maar het is te laat Geen stem en geen opmerking. Dat wij dan, zoolang onze geliefden spreken en hooren kunnen, naar hun stem luisteren en vriendelijk tot hen spreken dat wij liefde geven zoo lang wij kunnen en zooveel wij kunnen. Er komt een tijd, wie weet hoe spoedig, dat wij het'niet meer zullen kunnen doen Geen stem en geen opmerking. Er zijn ook geestelijk dooden. Schijnbaar onaandoenlijk zijn zij voor elke roep stem tot bekeering, tot hooger leven. Welk een droefheid voor menig vader en moeder, voor menig leeraar of zende ling, las een kind, een ziel aan hun zorgen toevertrouwd, niet hro°t maar afkeerig blijft. Wat is er dan te doen? Wat doet Gehazi? Na de mislukte poging om het leven te wek ken, door hemzelven aangewend, zegt hij het zijn heer, op dat deze kome. Wat moeten wij dan doen Het telkens weer onzen Heer zeggen, opdat deze zelf spreke en het hart aanrake, verbreke en neige. De Heiland heeft het zelf beloofd de dooden, d.i. de geestelijk dooden, zullen hoo- W. GERTENBACH - Van Ostadestraat 13 - Telef. 145, Depot van de STOOMVERVERIJ en CHEMISCHE WASSCHERIJ J. LOTTGERING, Groote Houtstraat 5a, Haarlem - Telef. 1561 en 771 Stoomt en verft alle soorten Dames- en Heeren-Garderobe ving en onberispelijk' «ar Speciale inrichting voor bet stoomen van Dekens, Bedden en Matrassen.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 1