Mededeelingen. Leestafel. Houdt de hoop in het hart! Waar de hoop is, is God; Voor een eeuwigheid zijt gij geschapen. Die de sterren bestuurt, Hij bestuurt ook iiw lot En dié Wachter zal sluim'ren noch slapen. TEN KATE. Doe als een kind en leg uw hoofd Gerust in 's Vaders armen; Hij zal zich ('t is ook beloofd 1) Op uw gebed erbarmen. Hij leidt door Zijnen Geest uw voet Langs wegen, die gij 't minst vermoedt En zal, na moedig strijden, U van uw zorg bevrijden. TER HAAR. Ik zal niet angstig zorgen Maar wacht getroost mijn Licht, mijn God; Verborgen is bij Hem mijn lot, Ver-borgen, ook ge-borgen 1 LUTHER. Verricht de beste daden al den dag en mijmer niet; Maar maak van leven, dood en eeuwigheid één grootsch Kingsley. [en zalig lied. Geen pare! glanst er ooit, of eerst is 't schelpdier krank. Veredelende smart zij u steeds stof tot dank. RüCKERT. Schoon de wereldt viel in duigen, Vreeze ik toch geen gevaer, Maar zal van Gods lof getuigen, Zijn genade is wonderbaer. Aerde en hemel sta of val, Hebbe ik God. zoo hebbe ik 't Al. LAMPE. Zandvoort. Donderdag 6 Juli, heeft v.m. 11 Va uur de Huwelijksinzegening plaats van COENRAAD LODEWiJK WAAGENAAR en AALTJE KOPER. Praatje. Er gaat een praatje rond da! er, gedurende de zomermaanden, geen gelegenheid tot huwelijksinzegening zou wezen. Dit is niets dan een verzinsel, waarvoor alléén aansprakelijk is de productieve duim van een praatjesmaker. De extra-collecte 1.1. Zondag voor de Kerk gehouden, bedroeg f 15.45. Ds. P. M. houdt a.s. Maandag geen spreekuren. Mevrouw P. M. ontvangt Woensdag 5 Juli. Met attestatie is ingekomen uit Arnhem Bregje Geesje Heino. Wie geeft mij haar adres te Zandvoort op? Reisbelasting. Belasting is geen woord van blijden klank Vooral in ónze dagen niet, nu de bestaande belastingen worden verhoogd en nieuwe belastingen worden ingevoerd. Maar „Reisbelasting'' is geen gedwongen cijns. Ze wordt niet gehevenmen krijgt geen aanslagbiljet, nóch waar schuwing om binnen zooveel dagen het verschuldigde be drag te storten bij den ontvanger. „Reisbelasting" is de naam eener Vereeniging die bedoelt dat zij, die zelf voor ge noegen of om gezondheidsredenen op reis of naar buiten gaan, zichzélf een vrijwillige belasting opleggen ten bate van minvermogenden en daaronder in de eerste plaats van kostwinners, die tot herstel van gezondheid een verblijf van eenige weken in de buitenlucht noodig hebben. Groote giften zijn natuurlijk zeer welkom, maar ook kleine bijdra gen worden niet gering geacht. Als maar ieder, die het voorrecht heeft naar buiten te kunnen gaan, meedoet, zal er genoeg geld inkomen. En hoe weinig opoffering kost, op SI de uitgaven aan het buiten-zijn verbonden, één en kele gulden aan „Reisbelasting". Op het totaal der hötel- of pension-rekening maakt één gulden geen verschil. Toch beteekenen al die guldens van de badgasten die te Zand voort vertoeven, reeds een bedrag van eenige duizenden, waardoor velen, inzonderheid zwakken, wien het ook in gezonde dagen aan zoo heel veel ontbreekt, in de gelegen heid gesteld worden om eenige weken in de buitenlucht op te knappen en zoo, versterkt en opgefrischt, terug te keeren naar hun gezin. Badgasten zondert een zeker, door U zélf te bepalen percentage uwer - uitgaven te Zandvoort, af ten bate van „Reisbelasting". En zendt die „heffing in ééns" aan het lid van het Hoofdcomifé, Mevrouw L. Middelbeek-Goede, wier adres tot den lOden Juli e. k. isHoogeweg No. 5 te Zandvoort. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 23 30 Juni 1916. Ondertrouwd B. Vrolijk en A. Termes. Getrouwd: W. Salomons en E. Lissaur. Geboren Jacoba, dochter van G. van Duijn en H. Paap. Gerard, zoon van A. de Wid on E. van Groen. Dirkje, dochter van A. Paap en A. Bol. Maarten, zoon van M. Paap en J. Schaap. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren: Jan, zoon van J. van Rootselaar en J. Verheul. Albertine, dochter van J. P. van Parreeren en D. Posthuma. Getrouwd: A. H. Haaks en W. M. J. de Haan. J. Koolhoven en J. P. J. Logeman. J. P. H. de Kruijff en C. Schouten. Overleden N. Arnold 25 j. D. Tjakkes 56 j. W. J. Hoogewerf 5 j. A. M. Zadeits 67 j. H. Keiler 81 j. Sleeswijk's kaarten van de Provinciën van Nederland, bewerkt naar officieeie gegevens, voor wandelaars, wielrijders en automobilisten, voor school, kantoor en huiskamer. Prijs per kaart /"O 50; op linnen ƒ1.50. Van bovengenoemde serie zond ons de Uitgever, de Heer J. A Sleeswijk te Bussum, een tweetal kaarten ter recensie, n.l. het Noprdelijk en het Zuidelijk gedeelte van Nederland langs de Noordzee. Met belangstelling nam ik van deze, zooals de Uitgever zegt nieuwe" uitgaven kennis. Maar het begrip „nieuw" is betrekkelijk. Ze dragen geen jaartal en dus valt zoo, op het eerste gezicht, niet te consta- teeren of de kaarten inderdaad „up to date" zijn, bijgehouden tot den tegenwoordigen tijd. Nu meen ik dit te moeten betwijfelen. Ik controleerde eenige gegevens van de kaart van het Noordelijk gedeelte van Nederland langs de Noordzee en ontdekte toen al spoedig dat die verouderd zijn. Misschien is alléén Zandvoort en omgeving niét bijgewerkt. Ik kan dat niet nagaan. Maar als hier van toepassing is „de rest is Bet zoo", dan mag de Uitgever zeker niet van een „nieuwe" uitgave spreken, zullen de koopers niet misleid worden. Zandvoort heeft, blijkens deze „nieuwe" kaart, nog altijd een station H.S.M. tegenover het Kurhaus gelegen. De reeds sedert jaren verdwenen „Halte" bestaat nog en zelfs van de gasfabriek zaliger wordt de ligging nog aangetoond. Terwijl de plaats van Overveen's watertoren is aangegeven, drinkt men in Zandvoort blijkbaar nog altijd zakwater. Alleen school A wordt vermeld, 't Raadhuis moet nog gebouwd worden. Rijwielpaden zijn hier nergens. De tram Haarlem—Zandvoort bestaat, maar volgens de kaart kan 't evengoed een paarden-trammetje zijn, terwijl Bentveld en Aerdenhout (de spel ling Aardenhout is, evenals Naaldeveld foutiefnog grootendeels on-ontgonnen bosch en zand is. Nog eens: het kin dat speciaal Zandvoort op deze „nieuwe" uit gave misdeeld is. Ofschoon: de renbaan van Woestduin wordt ook ïiog aangegeven 1 De „nieuwe" uitgave zal wel eenvoudig een her druk zijn van eene die minstens tien jaar oud is. Maar dan zijn die kaarten, hoe loffelijk overigens uitgevoerd, een voudig onbetrouwbaar. P. M. Met onze zonen in het vuur, door Prof. R. Allier, met een inleidend woord van F J. Krop, v d m. te R'dam. N.V. Bredée's Boekhandel en Uitg. Mpij. Prijs 0.25. Dit boekje van 39 blz. is eene lezing, gehouden in de Prot. Kerk l'Etoile te Parijs en behelst brieven van fransche soldaten, waaruit hun nioreele en religieuse stemming spreekt. Het doet goed deze getuigenissen te vernemen, al zet een objectief lezer achter tal van uitlatingen een vraagteeken. Of er van Duitsche zijde ook zulke brieven zijn gepubliceerd is mij onbekend. Maar ik twijfel niet of ook in de legers der Centralen zijn zulke jonge mannen, die met God ten strijde trekken, heilig overtuigd van de eerlijkheid hunner zaak en zich in levensgevaar en stervensbenauwdheid toever trouwende aan Hem tot Wien de bijzondere nood heel bijzonder sterk heeft leeren bidden. P. M.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 4