2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 31 December 1916 Voor eiken dag Mededeelingen. Uit de Gemeente. wij weten dat het leven, ofschoon wij het doorbrengen als een gedachte, toch de ontwikkeling is van een Godsgedachte, van een groote, zalige Godsgedachte, die geen tijd of eeuwigheid verstoren kan. Overgenomen naar Dr. A. J. Th. JONKER. Verzameld door C. B. NIEUWJAARS-WENSCHEN. Wensch uw omgeving „veel heil" in 't nieuw begonnen jaar, maar neem u dan ook ernstig voor iets tot haar heil bij te dragen. Wensch uw medemenschen „veel zegen", maar vergeet niet dat zij er méér aan hebben als gij zélf hun tot zegen tracht te zijn. Wensch uw naasten „veel geluk", maar probeer dan ook inderdaad wat geluk onderling aan te kweeken. Wensch elkaar „veel heil en zegen", maar bewandel dan ook samen niet zulke wegen, als hadt ge elkaar ter helle gewenscht. Wensch uw vrienden „alles goeds", maar zie dan ook toe dat gij de vervulling dier wensch niet zelf onmogelijk voor hen maakt. Wensch den uwen „voorspoed en gezondheid" toe, maar vergeet niet dat God het in Zijn liefde en wijsheid béter weet wat zij noodig hebben dan gij. Wensch voor uzelf van God „een gelukkig nieuw jaar", maar zoek dan ook de bevrediging van dat verlangen nimmer buiten Hem, in Wien alleen het ware geluk is te vinden. Zandvoort. Donderdag 4 Januari 1917 zal, 's morgens li1/» uur, de Huwelijksinzegening plaats hebben van W. Zwemmer, weduwnaar van Cornelia Keur, en A. Nap, weduwe van A. J. Cassée. De extra-collecte, 1.1. Zondag gehouden, heeft f 14.25 opgebracht. Dinsdag 9 Januari hoopt Ds. P. M. zijn openbare lessen te hervatten. De e.v. Doopsbediening is bepaald op Zondag 7 Januari. Mevrouw Posthumus Meyjes ontvangt Woensdag 3 Januari, Van den heer L. J. ontving ik op 25 December f 10. voor de zending als „mijne feestgave in dezen kerstnacht". Met grooten dank zond ik haar aan Dr. v. Lennep, ten behoeve van „Het Evangelie in Spanje". Donderdag, 4 Januari, wordt om Vjt uur weer Zondags school-cursus gehouden; na afloop daarvan Zondagsschool- krans. Zondag, 9 Januari, begint de Zondagsschool weer. Voor zoover er plaatsruimte is, worden nieuwe leerlingen aan genomen. Burgerlijke Stand van Zandvoort. Geboren: Charles, zoon van G. de Muinck en J. Keur. Jan. zoon van J. Molenaar en A. de Wid. OverledenL. Koning 85 jr. C. F. van Kampenhout—Plas 74 jr. Bloemendaal. Ds. van Leeuwen kan Woensdag 3 Januari geen spreek uur houden. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren: Johannes Thomas, zoon van C. Zandvliet en M. Staats. Alexander Christiaan Antonie, zoon van A. C. van IJzeren en J. Schutter. Maria, dochter van G. J. Lodeweegs en M. Drommel. OverledenC. F. Schwartz 73 j. C. van Praag 59 j. A. C. Kroon 75 j. Zandvoort. Op Donderdag, 21 December, werd het Kerstfeest met de Zondagsschoolleerlingen gevierd. Evenals verleden jaar had ook nu de heer Balte zijn ruime garage aan de Bre- derodestraat afgestaan. Reeds lang voor zessen kwamen de kinderen binnengestroomd, eerst de kleintjes, daarna de grooteren ook vele ouders en genoodigden waren gekomen om met de kinderen mee te kunnen genieten. Wat was het daar gezellig! Het deed ons weldadig aan, toen wij uit de koude en den storm in die vroolijke, heerlijk verwarmde zaal binnentraden; de groote Kerstboom, een geschenk van Mevrouw Bijleveld—van der Vliet, mooi versierd met glim mende ballen, glinsterende kettingen en hagelwitte sneeuw, straalde met de vele flikkerende kaarsjesen daarachter al die vroolijke, blijde kindergezichtjeswaarlijk, wie met treurige gedachten hier kwam, moest die wel achter de deur laten; hier was alleen plaats voor blijdschap! Daar de Predikant door ongesteldheid verhinderd was te komen, nam Mejuffrouw Bienfait de leiding van den avond op zich. Zij vertelde de Kerstgeschiedenis, waarbij de kin deren haar telkens verbeterden, als zij zich „per ongeluk" vergiste! Ook gaf zij hun gelegenheid om de uit het hoofd geleerde teksten op te zeggen. Na de pauze, waarin een versnapering werd rondgedeeld, kwam het langverwachte oogenblik, waarop Mejuffrouw Bienfait een Kerstverhaal zou vertellen. Doodstil luisterden de kinderen naar de geschiedenis van „Mietje Pim", die een kleefstengel kocht met de cent, die zijn Grootmoeder hem voor de Zondags school had gegeven. De spreekster verstaat meesterlijk de moeilijke kunst kinderen lang te boeien. Natuurlijk werden ook vele kerstliederen gezongen, die door Mevr. P. M. op het orgel werden begeleid, terwijl Meester van Asperen met zijn strijkstok dirigeerde. De on derwijzers en onderwijzeressen van de Zondagsschool heb ben waarlijk alle eer van hun werk, want nog nooit hoorde ik op een Kerstfeest zoo goed zingen. Na de tweede pauze beklom Mej. Bienfait nog eens het spreekgestoelte om al diegenen te danken die zoo vriendelijk aan het welslagen van dit feest hadden meegewerkt. Uit naam van den Pre dikant dankte zij in het bijzonder diegenen die aan de Zondagsschool verbonden zijn, voor de liefde en trouw waarmee zij dit dikwijls zoo moeilijke werk volbrengen. Meester vati Asperen sprak zeker naar het hart van alle aanwezigen, toen hij den kinderen verzocht een luid hoera te roepen ter eere van Mej. Bienfait, die dezen avond zoo heerlijk geleid had. Met een kerstgeschenk onder den arm en blijdschap in het hart gingen allen in de grootste orde weer huiswaarts. A.v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1916 | | pagina 3