2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 14 Januari 1917 Mededeelingen. Uit de Gemeente. geen zondaar, hoe rampzalig en hoe verlaten, wien Uwe meedoogen- heid niet te gemoet komt, ais hij tot U opblikt". (Bonav.) „Zoo vaak iemand godvruchtig de H. Maagd groet, ontvangt hij een tegengroet van Haar". (S. Bernardin.) Mij dunkt, deze citaten, die nog met tallooze te vermeer deren zouden zijn, geven ondubbelzinnig te kennen dat al wat in den hemel, op de aarde en in den afgrond onder goddelijk bestel valt, ook tot het gebied van Maria behoort, gelijk Bern. v Siëna zegt (Sertn. de Nativ. Virg. cap. 6). En in dat gebied is zij overal en altijd gelijkelijk present. Is het niet „lachwekkend" dit alles toe te stemmen en dan tóch vol te houden dat de Maria der Roomsche Kerk een „schepsel" en geen „godin" is P. M. VOOR ELKEN DAG. Verzameld door C. B. God heeft geduld genoeg om alle werk dat Hij begon ook tot voltooiing te brengen. Lavater. De sterkste mensch kan niet één seconde zijn levens tijd verlengen, maar de getrouwste kan dien tijd zeer vermenigvuldigen. Beets. Het leven 'is geen droom: het wordt slechts tot een droom door de schuld van den mensch, wiens ziel de roepstem tot ontwaken niet opvolgt. Vinet. „De ouderdom komt met gebreken". Dat is niet zoo erg als dit, dat van velen de gebreken tot in den ouderdom medegaan. N. N. Gods liefde voor arme zondaren is zeer wonderbaar, maar Gods geduld met slecht gehumeurde heiligen is een grooter mysterie. Drummond. Laat uw kinderen opgroeien in den zonneschijn der liefde! Indien hun kindsheid gezegend wordt met de vriendelijke warmte der toegenegenheid, zullen zij later de koude des levens beter kunnen verdragen. Lubbock. Hij heeft veel geleerd, die geleerd heeft stil naar God te luisteren. Emerson. Zandvoort. Maandag 8 Januari vergaderde het kiescollege, 's avonds 7Vs uur in de Consistoriekamer. Tot Ouderling werd her kozen de aftredende Heer W. H. Driehuizen, terwijl in de vacature J. van Brummelen werd benoemd de Heer H. van Asperen en in de vacature J. Snijer (die wegens hoogen leeftijd zijn ontslag had genomen) de Heer A. C. A. Baron van Dedem. Tot Diaken werd herkozen de aftredende Heer H. C. Voet. Allen hebben hunne benoeming aangenomen. BEDE OM HULP. Een tuberculose-slachtoffer, moeder van 6 kinderen, (jongste 8 maanden oud) heeft dringend noodig opgenomen te worden in het Diakonessen- huis te Haarlem. Maar de verdiensten van haar man zijn niet toereikend om de verplegings-kosten te betalen. Wonende te IJmuiden (zij is een Zandvoortsche.) ligt zij ziek bij hare moeder te Zandvoort in een kamer die door-en-door vochtig is, zoodat zij daar niet langer blijven kan. „Ziekenzorg" helpt niet omdat haar verhuisbiljet te IJmuidèn is. Uit IJmuiden krijgt zij niets omdat zij hier is. De Zandv. Diakonie kan niet helpen, ook al was zij hier ingeschreven als lidmaat, bij gebrek aan de noodige middelen. Wie stuurt mij nu wat geld om de opname in het Diakonessenhuis te Haarlem voor den tijd van een maand of 4 te verzekeren? Voor de eerste 14 dagen is het, van te voren te storten bedrag, bijeen. Het verpleeggeld bedraagt ƒ1.50 per dag. Giften worden in den Zondagsbode verantwoord. P.M. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren: Magdalena, dochter van Th. G. van der Velden en P. Kroon. Arnoldus, zoon van L. van Berkel en J. Wense. Overleden: A. G. M. de Laive, 87 j. W. C. Keuzkamp, 78 j. G.P. M. de Boer, 48 j. S. M. Meijnen, 6 m. Zandvoort. Gedoopte kinderen op Zondag 7 Januari 1917. Helena Louise en Marijtje, dochters van Johannes Heeres en Sara Christina Drommel. Theo Jan, zoon van Jan Johannes Dijkstra en Aaltje Koning. EERE-OUDERLING. Wegens zijn hoogen leeftijd heeft Broeder Snijer zijn ontslag genomen als Ouderling. Nu is hij dus voortaan, behalve emeritus-tosfer en -doodgraver en -nachtwacht en -klokkeluider enz. enz. óok emeritus-ouderling gewoiden. Wie hem kent, begrijpt dat 't hem niet gemakkelijk is gevallen den Kerkeraad te verlaten. Maar ook, dat Jan er de man niet naar is om een betrekking te bekleeden zonder daarin naar vermogen ijverig werkzaam te wezen. En dit ging niet meer. Het gehoor werd hoe langer hoe minder, andere ouderdoms-gebreken lieten zich gelden en vooral de nachtwaker van weleer is nooit gewend geraakt aan het 's nachts slapen. Nóg zit hij in den nacht meest op om eerst tegen den morgen te gaan rusten. Dat kon hij 's Zondags moeilijk doen, maar 't dan vroeg opstaan wreekte zich den ganschen verderen dag. Inderdaad,'t zou beter zijn als hij zijn ontslag nam. Maar Jan had ook 't ambt lief en daarvan te scheiden viel hem zoo zwaar. Nu heeft de Kerkeraad 't hem gemakkelijk gemaakt zijn besluit te nemen. Jan is eere-ouderling geworden, presbyter honoris causa De Reglementen kennen deze onderscheiding niet Maar bij de samenstelling daarvan is ook niet op menschen als Jan Snijer gerekend. De Kerkeraad heeft deze betrekking van eere-ouderling om zijnentwille geschapen. En de daaraan verbonden rechten zijn: de titularis blijft zijn plaats houden in de K<'rkeraads-bank. Hij heeft 't recht voor en na den dienst met de Broeders samen te komen in de consistorie kamer èn hij heeft de bevoegdheid alle Kerkeraads-vergade- ringen bij te wonen met een adviseerende stem. Tegenover deze rechten staat geen enkele verplichting. Zóó vond Jan het goed. Hij gaat weg én blijfthij is geen Kerkeraads-lid meer én hij is van dat college eere-lid. Blijve hij in die qualiteit nog vele jaren voor de gemeente gespaard Eere-OuderlingGod zegene U. P. M. Van Ds. Hulsman te Assen is. in antwoord op'tZ.Eerw. toegezonden schrijven des Kerkeraads, in den vorigen Zondagsbode opgenomen, de hier volgende brief ingekomen Assen, 8 Januari 1917. Aan den Eerwaarden Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te Zandvoort. Eerwaarde Broeders. Met groote belangstelling heb ik kennis genomen van uw schrijven bij gelegenheid van mijn zilveren ambtsjubileum, en kom u van harte danken voor de vriendelijke woorden gewijd aan mijn arbeid in uw midden in het verleden en de gelukwenschen daaraan toegevoegd voor den arbeid hier in de toekomst. Van mijne zijde mijne groote dankbaarheid betuigende voor de vele bewijzen van vriendschap en waardeering, steeds van uwentwege ondervonden en ook voor deze laatste ge lukwenschen, en tevens den wensch uitsprekend, dat Gods zegen steeds moge rusten op uwe gemeente, op den Evangelie- arbeid, daar verricht, op uw college en uw voorganger, noem ik mij, Eerwaarde Heeren Van U Eerw. de dienstw. dn. G. HULSMAN.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 3