2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 21 Januari 1917 Voor eiken dag Mededeelingen. Heet het daar: „En God zeidelaat ons menschen maken „naar ons beeld, naar onze gelijkenis, en dat zij heer- „schappij hebben over de visschen der zee en over het „gevogelte des hemels en over het vee" (Genesis I vs. 26), hiér is het: „Gij, o Heer! doet den mensch heerschen over „de werken Uwer handen, alles hebt Gij onder zijne voeten „gezet: schapen en ossen, allen die, ook mede de dieren „des velds, het gevogelte des hemels en de visschen der „zee, hetgeen de paden der zeeën doorwandelt". (Wordt vervolgdP. M. Een paar dagen nadat ik deze preek had gehouden, 't was den 26sten November 1916, werd mij dringend verzocht haar op te nemen in den Zondagsbode. Ik gaf aan dien wensch geen gehoor omdat ik de voorkeur gaf aan een andersoortig Hoofdartikel gedurende den Adventstijd- Nu echter kan ik, mede in verband met de inzameling van hand- teekeningen voor een adres aan den Raad om de strand-rijdieren af te schaffen, een inzameling waarmede onlangs een begin is ge maakt, het verzoek alsnog inwilligen, hopende op deze wijze tot het welslagen der adresbeweging iets te mogen bijbrengen. De Liturgie was aldus: Voorzang: Psalm 100 vs. 1 en 3. Lezen: Psalm 8 le TusschenzangGezang 7 vs 1, 2 en 3. 2de Tusschen- zang: Psalm 84 vs. 2 Nazang: Gezang 4 vs. 6. Verzameld door C. B. In 't ontoegankelijk licht woont God, de Heer, alleen. Wordt zelf gij licht, dan slechts vindt gij den weg daarheen. scheffler. Is 't moog'lijk, dat de liefde, in 't moederoog te lezen, Nog grooter is dan die, waar 't vaderhart van slaat, Hoe eind loos groot moet dan de liefde Gods niet wezen, Die moederliefde zelfs nog ver te boven gaat. van der Pot. Toont wie ge zijt Wanneer ge lijdt; Weest als een man, Men ziet eerst dan Wat iemand kan. Cats. De Wijsbegeerte zoekt, de Godgeleerdheid vindt De Waarheid O mijn GodGij schenkt haar aan uw kind. Beets. Smal is de weg wèl. en eng is de poort, Maar met den Leidsman, dien ge U hebt genomen, Zult gij toch veilig naar 't vaderland komen Zet dan in Gods naam uw pelgrimstocht voort. van der Pot. Zoo u geen lastertong ontziet, Zoo moet gij naar geen reden vragen; De slechtste vruchten zijn het niet, Waar aan de wespen knagen. Adam Simons. Veel hebben maakt niet rijk; Hij is de rijke man, Die zonder smart zijn goed Geheel verliezen kan. sllesius. Zandvoort. Van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Haarlem is bericht ingekomen dat aldaar den 7den Jan. 1.1. is aange nomen en bevestigd Frangois Joseph Reijnders, geb. 23 Febr. 1898, wonende te Aerdenhaut. De Bevestiging van Kerkeraadsleden is bepaald op Zon dag 28 Januari. De Doop op Zondag 4 Februari. Het H. Avondmaal op Zondag 18 Februari. Ds. P. M. preekt Zondag 21 Januari v. m. 10 uur in de Groote Kerk te Haarlem. Nieuwe catechisanten kunnen voorloopig niet meer aan genomen worden. Met dankbaarheid bericht de penningmeesteresse dat Mevr. B. v. d. W. een jaarl. contributie van f 10.aan den Vrouwenkrans heeft toegezegd. De Wijkzuster heeft wat rust noodig. In den Zondags bode wordt medegedeeld wanneer zij, uit Zeist teruggekeerd, haar werk weer hervat. Haar afwezigheid zal, naar het zich laat aanzien, van korten duur zijn. Het vervolgstuk over de „Maria-aanbidding" moet. we gens plaatsgebrek, nog een week wachten. V erant woording. Toen de „Bede om hulp" voor de tuberculose-patiente in den vorigen Zondagsbode verscheen, was de zieke, waarvan ik zeide dat zij noodzakelijk opname in hetHaarl. Diakonessenhuis behoefde, reeds daarheen getransporteerd. Ik had, wel is waar, slechts verpleeggeld voor 14 dagen, maar ik dacht: er zal wel hulp komen. En God hééft ge holpen. Zooals Hij alleen helpen kan en helpt: bóven bidden en denken. Het benoodigde bedrag is bijeen. Voor méér dan de 4 maanden, waarvoor ik vroeg. Maar: er zullen ook wel méér dan 4 maanden mede heengaan, zoodat ook nog na komende giften zéér welkom zullen wezen. Hier volgt de verantwoording der ontvangen gelden, in de volgorde waarin zij inkwamen Mej. v. K. te Zandvoort f2.50; N.N. te Zandvoort f3. H. C. V. te Zandvoort f2.50; N. N. te Zandvoort f5. Mevr. v. d. W.—B. te Hilversum f2.50; J. M. G. te Zand voort f5.W. W. te Zandvoort f2.50; N. N. te Zand voort f 1.— Mevr. W. te Overveen f 10.— Jhr. P. T. v. B. te Aerdenhout f 10.— Letter R., Aerdenhout f45.N.N. te Amsterdam (door mevr. B.—v. d. W. te Aerdenhout) f 100.— wijlen Mej. K. te Amsterdam (door Jonkvr. O. v. L., haar door de overledene gegeven om er een tuberculose- lijderes mede te helpen) f 10.—v. B. te Zandvoort „van procenten rekeningen waterleiding" f3.50Jkvren. I, p. en A. T. v. B. en Jhr. J. P. A. T. v. B. te Aerdenhout, uit hun spaarpot ieder f2.50; N. N. te Bloemendaal f45. Jhr. D. v. L. te Heemstede f 10.—J. J. te Haarlem f5.— N. N. te Zandvoort f450; Fam. B. te Zandvoort f7. Van „Lieden die onbekend wenschen te blijven" uit Zand voort f5.— Mevr. L. M.—G. te Utrecht f2.50. Mijn diepgevoelden dank aan allen! P. M. Burgerlijke Stand van Zandvoort. GeborenAdriana Dirkje, dochter van W. Bol en A. M. van der Veen. Bloemendaal. Woensdag 24 Januari a.s. hoopt Ds. J. Chrispeels, Directeur van het Evangelisatie-werk in België, des avonds om acht uur in de gymnastiekzaal der Christelijke School een lezing te houden over zijn arbeid in België. Een aansporing om deze lezing te gaan bijwonen is overbodig. Het Evangelisatie werk in België vraagt onzer aller belangstelling en steun, vooral in de tijden, welke België thans beleeft. De toegang is vrij. Na afloop der bijeenkomst zal er gelegenheid ge geven worden een bijdrage voor dit belangrijke werk te schenken. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren: Levenl. dochter van B. H. Wegenaar en H. J. Swart.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 3