Voor eiken dag Mededeelingen. Vragenbus- en zint op middelen om een eigen gebouw te krijgen. De garage van 't Oranje-hótel wordt reeds verbouwd voor ge heelonthouders-koffiehuis. Geheelonthouding van alcohol is voor velen absolute eisch. Maar voor allen, oók voor alle geheel-onthouders van alcohol, is éven absoluut de eisch om zich geheel te ont houden van alles wat verdeelt. Eendracht maakt macht. Garage-christendom breekt kracht. P. M. Verzameld door C. B Dieren beschermen is menschen beschaven. H. M. de Koningin. Bidden is een boven ons zelf uitgaan, en met onzen geest verwijlen in de hooge tegenwoordigheid van Hem, bij wien alles licht en zuiver is, waar de kleine gedachten van ons afvallen en ons eigen ik, ons klein begeeren, weg zinkt voor de majesteit van het eeuwig groote en heilige. Jo. de Vries. In het Christelijk geloof ervaren wij altijd opnieuw, dat hetgeen God voor ons zijn wii ligt aan den overkant van de duisternis der zelfverloochening. Hermann. Verzuimen goed te doen is besluiten om kwaad te doen. Wij beslissen wanneer wij nalaten te beslissen. Spurgeon. Rouwkleederen zijn alleen voor de aarde bestemd, er zal geen draad van in den hemel komen. N. N. Een mensch, die niet bij eigen ervaring weet wat het is in 't eeuwige leven te leven, zoo'n mensch kan wel in zijn arbeid sterk zijn en gelukkig, maar in zich zelf is hij on zeker en zwak. Da Costa. De wereld wordt meer door gedachten geregeerd dan door het zwaard. Hase. Zandvoort. De Kerk kan, bij gebrek aan brandstof, niet meer verwarmd worden. De 1.1. Zondag genomen proef om de kachel met briketten te stoken, is niet geslaagd. De temperatuur was, naar verhouding der gemaakte onkosten, veel te laag. Wij zullen 't dus voortaan met een önverwarmde kerk moeten stellen. Daarom besloot de Kerkeraad om het H. Avondmaal a.s. Zondag niét te vieren, maar, inplaats daarvan, een korte gods dienstoefening te houden, hóógstens één uur durende. Aan de kerkgangers uit Aerdenhout wordt gegaran deerd, dat zij met den tram van 11.18 terug kunnen gaan. Deze korte godsdienstoefeningen blijven, gedurende den winter, gehandhaafd, zoodat men er op rekenen kan dat de dienst omstreeks 11 uur is afgeloopen. De catechisaties worden wèl gehouden, allemaal. De con sistoriekamer is met wat turf wel voldoende te verwarmen. Zeer zal'top prijs gesteld worden als de leerlingen, die daartoe in de gelegenheid zijn, 'n paar turven of briketten meebrengen. Als ieder wat doet, kunnen de lessen onge hinderd voortgang hebben. De Zondagsschool wordt dezen Zondag nog niet gehouden. Mej. C. B. houdt a.s. Maandag weer spreekuur op den gewonen tijd. Voor de Protestantsche school te Groesbeek ontving ik nog in dank van K. v d. M. te Zandvoort fl.van K. T. te Zandvoort fl.—van Mevr. B. v. d. H te Aerdenhout f5.van Mej. N. N. te Zandvoort fl.van Mej. v. W. C. te Haarlem f 10. van Mr. A A. v. d. M. te Bentveld f3.van Mevr. v. E. R. v. N. te Leeuwarden f 2.50 van Mej. E. M. te Amsterdam (door bemiddeling van Jkvr. O. v. L. aldaar) f 3.Jkvr. A. v. L. te Aerdenhout f 2.50 A. B. te Zandvoort f 1.—, samen f30.—. Burgerlijke Stand van Zandvoort. OndertrouwdF. van d;r Ploeg en A. M. Koning. J. Molenaar en S. Koper. Getrouwd L. Paap en H. A. A. de Rooij. Geboren: Engeltje, dochter van W. Molenaar en L. van der Putten. Herman, zoon van H E. Boddé en M. C. J. van Ulsen. Bloemendaal. De catechisaties van verschillende scholen kunnen deze week niet gehouden worden, daar er geen brandstof ge noeg is, om alle uren het catechisatielokaal te verwarmen. Om dezelfde reden wordt tot nader aankondiging geen Zondagsschool gehouden. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren: Antonia Elisa, dochter van H. van Riessen en E. M. Duys. Gerritje, dochter van G. van Eek en M. C. Tavenier. Tettje, dochter van H. Timmer en Tj. Woudstra. Hendrik Cornelis, zoon van H. C. van der Stadt en C. P. Strijbis. Getrouwd: C. J. Vroom en M. de Jonge. Overleden: C. E. Schuyt 67 j. G. Hartog 71 j. J. van Doorn 82 j. T. Zijp 74 j. J. H. van Noord 71 j. M. Voerman 52 j. Vraag. Als wij tot God bidden om geloof, zal God dan nooit ons gebed vergeten, óók niet als wij eens oogen- blikken van onverschilligheid hebben tegenover God? Is ons gebed dan niet waardeloos geworden, hoewel wij het toen toch eerlijk meenden Antwoord. Wij moeten Gods goedheid en trouw niet meten naar menschelijken maatstaf. Op de vraag: of ons ongeloof de trouw Gods niet te niet doet? antwoordt Paulus „dat zij verre!" In weerwil van al wat de mensch doet om 't God onmogelijk te maken Zijn woord te houden, zal Hij Zijn belofte vervullen. Hij is en blijft waarachtig, ondanks onze leugenachtigheid iRom. Ill vs. 3 en 4). En daarom: indien wij Hem bidden, met een oprecht hart, om geloof; om versterking en bewaring daarvan, dan kunnen óók tijden van geestelijke dorheid en onverschilligheid Hem niet verhinderen Zijn belofte (Matth. 7 vs. 7—11) gestand te doen. Natuurlijk mag niemand dit zóó verstaan: dat het er dus niets toe doet of wij al dan niet beantwoorden aan de voorwaarden die God stelt, zullen wij Zijne gaven deel achtig kunnen worden. Dat is spotten met God. Maar als een mensch uren en dagen beleeft van onverschilligheid en afkeerigheid, mag hij, tot inkeer gekomen, niet meenen dat God ook maar een oogenblik van hem geweken is, of dat God de bede, welke uit de ziel van dien mensch tot Hem werd gericht, ter zijde heeft gelegd omdat die vurige bede gevolgd werd door oogenblikken van innerlijke verslapping en doodschheid. Neen, God is getrouw. Wie met berouw tot Hem wederkeert, vindt Hem önveranderd én ónveran- derlijk. En juist deze ervaring moet 't ons onmogelijk maken

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 4