Mededeelingen. Burgers van Zandvoorthoort wat de S. D. A. P. voor u heeft gedaan Wat zit ge te klappertanden van de koude? Is dan niet de presidente der Afdeeling Zandvoort van de S. D. A. P. in eigen persoon naar den Haag getogen om van 't kolen- distributie-bureau debelofte te krijgen dat Zandvoort van kolen zal worden voorzien Wat klaagt ge dat ge geen petroleum hebt om in uw stellen te branden en er uw lampen meê te vullen? Heeft de S. D. A. P. dan niet een motie aangenomen waarin over den petroleum-nood bij B. W. schande wordt geroepen Ziet ge nu wel dat de S. D. A. P. de eenige toevlucht is voor den proletariër? Houdt op met dat rillen en huiveren bij een koude kachel 1 Weg met uw leege petroleumkannenU zal voorlezing worden gedaan van alles wat de S. D. A. P. heeft verricht voor de verdrukte arbeiders. Dit schrijven hebben wij verzonden en die telegrammen en toen hebben we er deze antwoorden op gekregen. Is het niet prachtig? Wou iemand nu nog beweren dat er geen resultaten verkregen zijn En al die beloften van kolentreinen dan En dan die motie van afkeuring dat de petroleum, die er niét is, niet billijker wordt verdeeld Proletariërs! vereenigt u rondom het roode vaandel! Denkt aan de eerstvolgende stembus! Hoeméér S. D. A. P-ers in den Gemeenteraad, hoemeer kolenwagens met beloften van warmte gevuld, er naar Zandvoort zullen rollen. Als maar eenmaal ónze mannen al de zetels in de Raadzaal hebben ingenomen, dan zal 't hier dus een écht land van belofte zijn We zullen het kolendistributie-bureau in den Haag nóg meer beloften afpersen We zullen een motie opstellen tegen de schande dat ons land zoo stiefmoederlijk bedeeld is dat er hier niet eens petroleum-bronnen voorkomen En een motie tegen het feit dat de Regeering er niet voor heeft gezorgd dat Nederland zijn eigen rijst-velden hier heeft. En een motie tegen de natuur, die niet toelaat dat de nieuwe aardappel-oogst midden in den winter wordt in gezameld. En een motie tegen de vorst, die de wateren deed stollen en het verkeer stremde. Als er geen vorst was, zouden we die Siberische koude niet hebben gehad. En was het niet zoo koud, dan hadden we geen kolen noodig 1 Welnu, dit wil de S. D. A. P.: geen vorst Leve daarom de S. D. A. P. 1 Leve de eenige organisatie dieeen spoed vergadering heeft belegd om te protesteeren tegen kolen- gebrek en petroleumnood En gaat nu naar huis, gij Zandvoortsche vrouwen en mannen Uw kachel is koud en uw lamp is uit. Maar: de S. D. A. P. heeft voor een volle zaal haar alleen-zaligmakende theorieën mogen aanprijzen. Sluit u bij ons aan 1 Wordt allemaal sociaal democraten 1 Stemt alleen S. D. A. P-ers in Juni! De vergadering is gesloten. Het bovenstaande is natuurlijk geen stenografisch verslag van de vergadering in „Ons Huis", Donderdagavond 15 Febr. 1.1. door de S. D. A. P. bij bekkenslag saamgeroepen. Maar wèl geeft hel naar waarheid te kennen waarom het feitelijk bij het beleggen dier samenkomst te doen is geweest. Onder den schijn van als reddende engel in den kolen- en petroleumnood op te treden, heeft de S. D. A. P. van de gelegenheid, of lievervan de verlegenheid, gebruik gemaakt om stemming te maken voor de eerstkomende verkiezingen. Slim bedacht? Ik heb te goed vertrouwen in het doorzicht der Zand- voorters, dan dat ze de H.H. sociaal-democraten niet in de kaart zouden hebben gezien 1 Eigen roem stinkt. Daarom was het dien avond in „Ons Huis" niet té harden van de vieze lucht. De S. D. A. P.- woordvoerders hebben zóó staan roemen in wat zij deden en zullen doen, dat een nuchter toehoorder er wel wee van moest worden. En dan dat contrast tusschen theorie en praktijk Wij zorgen voor uw belangen! Wij zijn de volks-vrienden, wij, S. D. A. P-ers! Zonder blikken of blozen werd dit de zaal ingeschreeuwd dooreen „beschermer van den arbeider" die N.B. geroyeerd is als lid van de Zandvoortsche werklieden- vereeniging „Onderling Hulpbetoon", omdat hij nalatig is gebleven in het betalen van zijn contributie Dikke woorden kosten geen cent. Liefdes-verklaringen zijn uiterst goedkoop. Ik vermoed dat de S. D. A. P. evenmin zijde zal spinnen bij dien reclame-avond, als de toen aanwezigen er ook maar één drupje petroleum of één simpel steenkooltje rijker door zijn geworden. P. M. Zandvoort. Tot nader bericht wordt 's Zondags een korte gods dienstoefening gehouden Nu de Kerk, wegens den koiennood, niet meer verwarmd kan worden, zal de dienst omstreeks 11 uur zijn afgeloopen, zoodat de kerkgangers uit Aerdenhout gemakkelijk den tram van 11.18 kunnen halen. Donderdag 1 Maart heeft, v.m. 111/s uur de Huwelijks inzegening plaats van Jakob Molenaar en Saartje Koper. De e.v. Doopsbediening is bepaald op Zondag 4 Maart. Gedenkt de extra-collecte voor de kerk, die a.s. Zondag gehouden wordt 1 In het Diakonie-kerkezakje werd 1.1. Zondag o.a. een bank biljet van f 10.gevonden en f 1.welke laatste gift vergezeld ging van het bijschrift „voor Groesbeek". Voor dit doel ontving ik ook nog van N. N. te Zandvoort f2.50 en van Jkvr. J. v. L. te Haarlem f2<50. Hartelijk dank! De Zondagsschool wordt, zoo niet opnieuw strenge koude invalt, Zondag 4 Maart weer gehouden en de Zondagsschool cursus Donderdagavond 1 Maart. Vriendelijk verzoek ik degenen die handteekening-lijsten onder hun berusting hebben voor de dieren-bescherming, mij deze aan de Pastorie te willen terugbezorgen. Het slotartikel over de „Maria-aanbidding" moet, wegens plaatsgebrek, nog een week overstaan. Mijn dank aan de velen die gehoor gaven aan het ver zoek om hun kinderen van brandstof te voorzien voor de catechisaties. Er kwam een aardig partijtje hout, turf en briketten in. Voor de nieuwe week hoop ik weer op nieuwe verrassingen. De Naaischool, die 'n paar dagen moest stilstaan wegens kolengebrek, wordt a.s. Maandag en volgende dagen weer geregeld gehouden. Donderdagavond 1.1. vervoegden zich ten mijnent de President en de Secretaris der Zangvereeniging „Immanuel" om mij een bedrag van f 12.26 te overhandigen voor de Prot. School te Groesbeek. Deze som werd door de leden op hun Woensdagavond 1.1. gehouden jaarfeest bijeenge bracht uit een gehouden collecte en een tombola.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 5