2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 25 Maart 1917 Voor eiken dag Mededeelingen. Volgens Flavius Jozephus treedt Pilatus in een ongunstig licht voor ons op, en het oordeel over liet karakter, zoowel als over het leven en levenseinde van dezen Stadhouder blijkt zeer verscheiden te zijn. Dit weten wij, dat onze Heiland geleden heeft onder Pontius Pilatus, en al hetgeen met den Heer na dien tijd op aarde plaats had, tijdens zijn bestuur geschiedde. Verzameld door C. B. De hand eens menschen kan nooit iets voortbrengen, dat de inspiratie van zijn karakter te boven gaat. Emerson. God gaf den mensch in zichzelf een stuk hemel, namelijk Zijn evenbeeld. Rothe. Een iegelijk ontvlucht de tranen en zoekt de vreugde toch kan de ware vreugde slechts de vrucht van tranen zijn. Quesnel. ik wil o God 1vat gij wilt; ik wil zooals gij 't wilt ik wil zoolang gij 't wiltik wil omdat gij 't wilt. Tholuck. Alles wordt eenmaal openbaar; wat het langst en het diepst verborgen blijft, zal het schoonste verheerlijkt worden. Lavater. De beste sleutel is die, welke in het slot past, ze behoeft dan niet van goud of van zilver te zijn. N. N. Als het godsdienstig leven tot een soort van „alleenspraak" wordt gereduceerd gaat het .leven' er ten slotte onver mijdelijk uit. Martineau. Zandvoort. Te beginnen met 1 April a.s. zal de godsdienstoefening niet meer om tien uur maar om half elf aanvangen. Terwille van de kerkgangers uit Aerdenhout werd om de koude kort geleden bepaald dat de dienst 11 uur zou zijn afgeloopen. Aangezien de tram van 11.38 niet meer gaat, moesten zij dien van 11.18 kunnen nemen, daar zij anders tot 11.58 zouden moeten wachten. Nu heeft de samenkomst der gemeente, niet langer dan één uur durende, evenwel iets gejaagds gekregen. Korte diensten zijn zeker wenschelijk, maar de Evangelieverkon diging mag daaronder toch niet lijden, terwijl ook voor gebed en lied rustige gelegenheid moet blijven. Wanneer de dienst om half elf aanvangt, zijn deze be zwaren ondervangen. Omstreeks kwart vóór 12 eindigende, kan, daar de tram van 11.38 uitgevallen blijft, die van 11.58 gemakkelijk gehaald worden. Voor prediking, schriftlezing, gebed en gezang is zoo een kwartier tijds gewonnen. Het is dus niét de bedoeling om weer een dienst van O/a uur of langer te houden, gelijk vroeger het geval was. Maar van hóógstens 5 kwartier. Gegeven de ondervinding in andere gemeenten waar ook Kerken zijn die om IOV2 uur aanvangen, zal deze regeling zeker ook ten onzent aan de opkomst bevorderlijk kunnen zijn. Het bezwaar dat de tram uit Aerdenhout even ever half 11 aankomt, is niet zoo groot als het schijnt. Er is, door dat kwartier speling, gelegenheid om een Voorzang van 2 verzen op te geven, zoodat ook zij die met dien tram komen, toch nog bijtijds in de kerk kunnen zijn. Er wordt op 1 April en volgende Zondagen dus niét meer geluid om 97s uur en 10 minuten vóór io uur, maar om 10 uur en 10 minuten vóór half elf. Voor verleende hulp ontving de Wijkzuster de volgende giften: van de fam. B. f 15. van Mevr. B.^-G. f25.— van Mevr. B. f 10. van de Fam. P.—B f5.— van den Heer K. T. f2.50; van den Heer S. f2.50; van den Heer V. f2.50; van Jkvr. v d. G. f2.50 en van Mevr. v. S f 2.50, te zamen f67.50. Dank zij deze ruime gaven kon er toe evergegaan worden een nieuwe fiets voor Zuster Dina te koopen. De oude was óp. E11 als 't straks wat -beter weer wordt, komt een rijwiel aan de Zuster bij haar ziekenbezoek zoó goed te pas, dat het haast onbegrijpelijk is dat ze er niet altijd een gehad heeft. En nu er op de nieuwe fiets maar weer met nieuwen moed op uit, Zuster Dina Maandverslag over Februari 1917. In deze maand werden 18 patiënten van 1—3 x daags geholpen. Tezamen 528 keer. Veertien hunner behoorden tot de Ned. Herv., drie tot de R. C. en 1 tot de Israëlistische Kerk. Onverwachts werd in 4 gevallen hulp verleend, 2 patiënten werden naar Haarlem vervoerd en 2 overleden patiënten afgelegd. Zr. Dina. lederen Woensdagmiddag is er van 2—3 in „Ons Huis" gelegenheid om door de Wijkzuster baby's te laten wegen. De Diakonierekening over 1916 ligt van Maandag tot Woensdag a.s. 's avonds van 8—9 uur ter visie ten huize van den Administreerenden Diaken H. C. Voet. Kinderen onder de 12 jaar worden voortaan, tenzij zij onder behoorlijk geleide komen, in de godsdienstoefeningen niet meer toegelaten. Ook 1.1. Zondag hebben kleine kinderen door hun babbelen en lachen veel last veroorzaakt. Het is heel best als de kleintjes al vroeg met de Ouders meegaan naar de Kerk. Jong gewend, is oud gekend. Maar het is niét heel best als vader en moeder er hun kinderen alléén naar toe sturen en zelf thuis blijven. Dat ruimt thuis dan wel op. Maar de kerk is geen kinder-bewaarplaats. Zondag 22 April hoopi de Zangvereeniging „Immanuël", 's avonds om 8 uur, een uitvoering te geven in de Kerk, met medewerking van eenige muzikale krachten uit Haarlem. In de week, beginnende 25 April, is er, wegens aanneming van lidmaten, geen gelegenheid tot Huwelijks-inzegening. In de daarop volgende „stille week'' evenmin. A.s. Dinsdag catechiseert Ds. P. M. alleen met de aan- nemelingeii. Wegens de aanneming is er Woensdagmiddag geen catechisatie van de godsdienstlerares. De aandacht wordt gevestigd op de advertentie betreffende de lezing over den Engelschen dichter „Shelley", te Bloemendaal. De extra collecte voor de Kerk wordt op Palm-Zondag, 1 April, gehouden. Burgerlijke Stand van Zandvoort. Getrouwd: E. Keesman en C. Hoogendijk. Geboren: Cornelis Jacob, zoon van Jhr. C. J. Speelman en M. C. H. Castendijk. Overleden: C. C. Breet—de Wit, 82 jr. C. W. van Saase, 11 jr. G. Terol—Kemp, 81 jr. Bloemendaal. Namen der a s. Lidmaten, die op Goeden Vrijdag hopen bevestigd te worden constantia julia bas backer. Hendricus Cornelis van Batenburg.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 3