Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Ingezonden. OPROEP TOT HULPBETOON. Zending. Daniëla Dorhout Mees. Qesina Genis. Elisabeth Hoenderdos. Elsje Hoenderdos. Lamberta Wilhelmina Havik. Wilhelmina Elisabeth Keetlaar. Martha Koopman. Wilhelmus Jacobus Kars. Petrus Johannes van den Klinkenberg. Johanna Hermina van Leeuwen. Cornelia Petronella van Niekerken. Dina Otter. Frans Catharinus Leonard Overvoorde. Barendina Valk. Bertha Catharina Wesseling. Kommerina van der Wel. Elisabeth van Zanten Qepkens. Ds. van Leeuwen kan a.s. Woensdag, wegens vergadering van het Classicaal Bestuur, geen spreekuur houden. Heeren Kerkvoogden hebben een heuglijk bericht ont vangen. Mejuffrouw M. M. Muller, de onlangs overleden oudste inwoonster van Bloemendaal, heeft aan de Kerk alhier een som van f 3000.— gelegateerd. Met dankbaarheid maken de Kerkvoogden melding van deze beschikking. Dat Mej. Muller haar Kerk liefhad, zal niemand die haar gekend heeft, ontkennen. Dat zij dit blijvend aandenken schonk, is een goede steun voor hen, die de behartiging der stoffelijke Gemeente-belangen op zich hebben genomen. En die steun is geen weelde. Onze Kerk te Bloemendaal heeft het noodig. Laat ik het nog eens zeggenOnze Kerk te Bloemendaal heeft het noodig. Omdat het Kerkgebouw, en wat verder aan de zorgen van Heeren Kerkvoogden is toevertrouwd, er zoo goed verzorgd uitziet, schijnt wel eens betwijfeld te worden, of de Kerk steun noodig heeft. Wie dien twijfel wil zien weggenomen, kan bij de Kerkvoogden terecht. Met de cijfers van inkomsten en uitgaven voor oogen, twijfelen zij zelve niet. Daarom is een legaat, als van Mej. Muller zoo welkom, en zoo dankbaar aanvaard. J. A. v. L. GeborenJacob Willem, zoon van A. Ruiter eh H. Wildeboer. Gerard, zoon van G. van Sitteren en B. M. de Jongh. Cornelia Hendrica, dochter van Th. Huybens en M. H. Reijntjes. Getrouwd: M. Fernhout en M. J. J. du Marchie van Voorthuysen. N. Blankevoort en J. Blankevoort. OverledenW. Voorting 83 j. H. Neelissen 48 j. D. Cramer 87 j. G. J. de Vries 71 j. Het Christelijk Rusthuis „Rust een Weinig" te Putten op de Veluwe is opengesteld voor kinderen, die in de oorlog voerende landen door ondervoeding zoodanig zijn verzwakt, dat hulp dringend noodig is. Aan deze kleine slachtoffers van de ruwe wreedheden, wordt gelegenheid gpgeven door goede voeding er weer bovenop te komen, en weerstands vermogen te krijgen voor de ontberingen van welker einde nog niets te zien is. „Rust een Weinig" wil, zonder onderscheid van nationaliteit, bij beurten opnemenNederlandsche kinderen uit den vreemde, Duitsche, Fransche, Oostenrijksche en Belgische kinderen. Die opname geschiedt kosteloos. Daar „Rust een Weinig" bij zijn pogingen om behoeftige zwakken te schragen gedurende bijna zeven jaren zeer is geholpen geworden, gelooven wij ook nu niet tevergeefs te zullen aankloppen waar het geldt kinderen te helpen. Den 12en dezer kwam het eerste groepje. Die aankomst was aandoenlijk. Ook, sommige kinderen voor hun bedje te zien knielen en te hooren bidden om de terugkomst van vader. Wie hier een hand ter verlichting van auderernood wil uitsteken, kan dat doen. O.a. ook door het zenden van kleertjes voor meisjes van 8 tot 12 jaar. Vooral ondergoed. Hoeveel kleertjes en speelgoed worden misschien nog hier en daar bewaard als voorwerpen die geen nut meer doen, maar bij het aanschouwen ervan telkens nieuwe smart op wekken bij de gedachte aan het kind dat men mist. Men offere deze ten bate van andere stakkers, en zal daarmede handelen naar den wil van haar om wier gemis men weent. Wie wil ons helpen een weinig balsem te gieten in ge slagen wonden Hartelijk dank aan wie ons reeds enkele giften zonden in geld, kleeren en speelgoed. Bij volledige opgaaf van adres, ontvangt men verantwoording door ons maandblad, dat bij verschijnen wordt toegezonden. Ook willen we gaarne per quitantie over uwe hulp be schikken, als wij van u mogen vernemen hoe groot het bedrag mag zijn. Wat onderscheidt ons bij de volkeren die zoo bitter lijden? Zijn wij beter dan deze? Of kan het ook zijn dat de barmhartigheid roemt tegen het oordeel, en dit de roede tegenhoudt? Dat het dan zoo blijve. O, Nederland, heb deernis met het leed dergenen die om u heen in lijdenzijn, en help zoolang ge helpen kunt, Want, indien het uwe kinderen eens waren? Bijdragen, kleeren, speelgoed e.d. kan men franco zenden aan Dames HULMAN. Amstel 77, Amsterdam, Mevrouw M. J. SCHREUDER, Schietbaanlaan 100, Rotterdam, Mevrouw C. GOSCH, Riouwstraat 69, den Haag, Mevrouw H. A. BOSSHARDT, Twijnstraat 24, Utrecht, of aan de Administratie van „RUST EEN WEINIG" te Putten. De Directeur, L. F. NUYTENS. GOEDE TIJDING UIT NIAS. IV „Men kan zich geen voorstelling maken van de diepten van ver dorvenheid, waarin wij maar al te vaak gedwongen worden te zien Ja, waarlijk, het heidendom, dat door reizigers of door hen. die het maar oppervlakkig kennen, soms met zoo lieflijke en onschuldige kleuren wordt geschilderd, heeft „diepten des Satans" die ontzettend zijn Maar hoe vreeselijk dit ook zijn moge, des te heerlijker is de blijdschap, wanneer die zielen uit de duisternis en de strikken des Satans tot het licht en de vrijheid van onzen Heer Jezus Christus konten. Er wordt waarlijk heel wat .opgeruimd". Aan oude, ver bitterde, reeds tientallen van jaren bestaande vijandschappen wordt een einde gemaakt; ook tusschen echtgenooten, tusschen ouders en kinderen wordt de verkeerde verhouding goed gemaakt. Er zijn hier ontzettende toestanden aan het licht gekomen. Hoeveel hebben echt genooten elkander niet te vergeven. Wij hebben Gods Woord hier leeren kennen als een zwaard dat doorgaat tot de verdeeling der ziel en des geestes, en als een oordeeler der gedachten en der overleggingen des harten, zooals de Hebreeërbrief zegt. Alles komt aan het licht, en wanneer de menschen hun zonden niet belijden, komen zij niet tot vrede. Nu weten wij ook, waarom de opvoeding der kinderen over het algemeen zoo verwaarloosd was. Hoe konden de kinderen achting voor hun ouders hebben Het grijpt aan, wanneer men zulke belijdenissen hoort. Maar het moet. En het is de weg tot reinheid en gerechtigheid en vrede. Is het niet een wonder, dat God ons zulk een opwekking in deze dagen doet beleven Ja, wij hebben een God die wonderen doet. Hem willen wij verder geheel vertrouwen, doch gij die deze dingen leest en bidden kunt, helpt ons door uw gebed het net ophalen, opdat een groote vangst besloten worde, Hem ter eere, die zijn leven voor ons in den dood gegeven heeft. „Ik heb dezer dagen eens opgeschreven hoe velen in onze ge meente tot het geloof gekomen zijn en heb reeds meer dan duizend namen Wij staan nog steeds verbaasd over alles wat God ons te zien geeft, en het is nu reeds te merken, dat deze beweging door het geheele eiland gaat. Des Vrijdagsavonds verzamelen wij ons in de kerk, waarna in een openingstoespraak van mij al de hangende vragen besproken worden 'In het begin waren deze uren alleen voor mannen bestemd maar nu hebben wij ook de vrouwen er bij geroepen en zij komen in scharen. Zij zitten te zamen van vijf uur tot half acht en zouden nog wel langer willen blijvende eene vraag na de andere wordt gedaan waarover zij in de week hebben nagedacht, en het is dikwijls wonderbaar hoe zij aan alles komen.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 4