2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 1 April 1917 Goede-Vrijdagslied. Voor eiken dag Uit de Gemeente. Bij elk niet-doordacht en lichtzinnig „Ja" houden Gods Engelen nun hart vast, en ze zien bevend hun God aan, die dat alles moet hooren. Ja, God is er ook, en Hij hoort, wat gij zegt, en Hij kent, wat gij denkt, en Hij weet, wie gij zijt. Om Hem gaat het, niet om de menschen. Niet om de kerkom God alleen, of gij eens Zijn heilig kind wilt worden. Zie, dat vraagt Hij u af! Als gij „Ja" zegt, staat dan af van alle ongerechtigheidgij hier, heel dicht bij Uwen Heer, en de ongerechtigheid daar, in den versten hoek. Als gij „Ja" zegt, grijpt dan de hand van Christus Jezus, zonder Wien gij niets kunt doen. Overgenomen uit,, Voor de Levens reis"door W. Lamers, in leven Predikant te Rotterdam. Eéne zaak heb ik begeerd van Boven, Eéne spijze, vroeg en spa Ook in tranen kan ik God nog loven, Mits dit Eéne met mij ga Steeds te staren op dien Man van smarte, Die, een wicht van wee op 't Godlijk harte, ln zijn bloedzweet nederzonk, En den kelk des Vaders dronk! Eeuwig moet Hij mij voor oogen zweven, Zooals Hij, Gods heilig lam, Op het bloedig outer werd geheven, En de zonden met zich nam Hoe Hij tot den dood toe ons bleef minnen, Hoe Hij worstelde om ook mij te winnen, En ook mijner heeft gedacht, Toen Hij uitriep: „'t is volbracht!" O mijn Jezus, laat mij nooit vergeten, Uw genade en mijne schuld Toen ik nog in 't duister was gezeten, Droegt G'ook mij reeds met geduld. Hoelang bleef uw herdersstem mij nooden Tot U 't schaap geen weerstand heeft geboden, En, genadig opgezocht, Van 't verderf werd vrijgekocht Ik ben d'Uwe! Spreek daarop Uw Amen! Dierbre Jezus, Gij zijt mijn! Laat de schoonste van uw Heilandsnamen Diep m' in 't hart gegriffeld zijn Met U alles doen, en alles laten, In U leven, en de zonde haten, Dat zij, tot mijn laatsten stond, Onze wandel, ons verbond Uit het Hoogduitsch van A. Knapp, door Prof. Dr. van Oosterzee, die 1 April a.s. 100 jaar zou ge worden zijn. Verzameld door C. B. We zeggen niet: kind, groei maar uit, dan groei je van zelf naar den hemel. Ze liepen wellicht gevaar even vanzelf naar de hel te groeien. Maar we zetten het kind aan het werk op een wijze, die zijn heil bevordert. We wenden zijn lust tot doen aan tot zijn voordeel. Het kind roeit, het kind stuurt, maar wij bepalen den koers. Jan Ligthart (School en leven) Ons leven behoort niet ons zelf toe, maar Hem, die het ons gegeven heeft, en daarom kan zijn doel nimmer zijn het zoeken van aardsch geluk voor zich zelf en voor anderen, maar enkel en alleen de vervulling van den wil van Hem, die dat leven geschapen heeft. R. Casimir (School en leven). ln het meisje woont de moederen al wordt ze nooit moeder, die moeder-eigenschappen kunnen toch der maat schappij ten zegen zijn. Jan Ligthart (School en leven). Vergeet gij, o mensch toch nooit den wonderbaren invloed van de persoonlijkheid, de overweldigende macht des harten. Wees iets, en van U gaat opvoeding uit. R. Casimir (School en leven). Wanneer wij iemand liefhebben, willen wij dien persoon altijd op „onze" wijze gelukkig maken. Dat is een vergissing. Charlotte von Stein. Wat inen ééns geniet, echt geniet met hoofd en ziel, dat gaat nooit voorbij. Albert Verwey. Wie, op der broed'ren heil bedacht, Het meest de zelfzucht kan verzaken, Zal reeds op aarde een voorproef smaken Van wat hem eens daarboven wacht. van der Pot. Uit de oude doos van het kerkelijk Zandvoort. L. I. Zilveren schenkkan. Op den 15 Oct. 1854 werden bij de Bediening des H. Avondmaals voor het eerst gebruikt de beide zilveren Broodschalen, door den Heer en Mevrouw Zegers Veeckens ten geschenke gegeven. Des avonds van dienzelfden dag, kwam een der Avondmaalgangers, de Heer Dirk Jan Kiesbrink van Zaandam zeer bewogen in de pastorie en overhandigde aan den Predikant f50.als een eerste bijdrage tot aankoop van een zilveren schenkkan, ten gebruike bij het H. Avondmaal. Deze som werd geplaatst in de Spaarbank te Haarlem. Den 23 Oct. 1855 gaf de Heer Zegers Veeckens f 15.tot datzelfde doel. De Predikant nu ruim f65. hebbende, deelde dit der gemeente mede den 16 Nov. 1855 en stelde haar voor dat zij, door vrijwillige bijdragen, het ontbrekende, f200.ruim zou zulk een kan kosten, er bij zoude voegen. Tot dat einde plaatste de Predikant een bus in de pastorie en in de consistorie bij de catechisatiën. Met liefde werd daaraan gevolg gegeven, zoodat het noodige geld, nagenoeg werd bijgedragen uit eigene beweging en 20 Januari 1856 de zilveren schenkkan, sierlijk gemaakt door den HeerS. van Osenbruggen te Amsterdam, gebruikt werd. De kan kost f236. Zilveren broodschaal. 11 October 1863. Bij het gevierde Avondmaal was de disch ver sierd met een nieuw gemaakte zilveren broodschaal, vervaardigd door den Heer v. Osenbruggen te Amsterdam, die ook de beide zilveren borden en de zilveren schenkkan vervaardigd heeft Deze vierkante groote broodschaal is door vrijwillige giften in anderhalf jaar ver kregen behalve de naam der Gemeente en het jaartal 1863 is er in gegraveerd „Geschenk van veler liefde". De prijs is geweest f 188.— met de eikenhouten en van binnen met groen laken bekleedde doos. Offerkistjes. Den lsten Paaschdag, 28 Maart 1875, zijn bij het H. Avondmaal in gebruik gesteld twee zwart houten ojferkistjes met zilveren opening. Een aandenken aan Mej. Maria Helena van Alderwerelt, overleden te 's Gravenhage op den 5en Dec. 1874. Zij was de zuster van den W.Eerw Heer A G. van Alderwerelt, vroeger Predikant alhier, thans Emeritus. Overeenkomstig haar verlangen hebben deze haar Broeder en hare Zuster A A. van Alderwerelt, eene gift gezonden om kleêren uit te deelen door diakenen aan de diakonie-armen; ook gedacht zij aan de Bewaarschool en, zooals boven blijkt, aan de kerk. Ook hierdoor zal de nagedachtenis dezer vriendin en zuster in Christus in zegening blijven. De beide offerkistjes zijn vervaardigd door de Heeren A. Bone bakker <S Zoon, Heerengracht te Amsterdam. De naam dezer Wel doenster is in het zilver der kistjes gegraveerd. Alzoo blijft die naam alhier in voortdurende gedachtenis. C. SWALUË. Naar den Bioscoop? De hier volgende stukken, waarin twee bij uitnemendheid bevoegden hun oordeel uitspreken, het eerste overgenomen uit het Maandblad „Hoenderloo", het tweede uit het „Nieuw Kerkelijk Weekblad", van's Gravenhage, beveel ik inzonder heid aan alle Ouders, die het wèlmeenen met hun kinderen, dringend ter lezing en overweging aan. P. M. Bijdrage tot de kennis van den invloed van den Bioscoop. Het gebeurde voor enkele weken. In een bioscoop werd een film vertoond, waarin o. m. voorkwam de levens-

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 3