Voor eiken dag Uit de Gemeente. Mededeelingen. vraagt waarom onze oogen soms vochtig worden. Neen, de zachte olie der huiselijke genegenheden kunnen wij niet missen, want buiten gezin en vriendenkring is er weinig olie! Waarom zeg ik nu dit alles? Enkel en alleen en met nadruk, omdat naar onze overtuiging de Bijbel met zijn heerlijke intimiteit in alles, noodwendig op een bestoven plekje zal komen te liggen in rusteloos uitvliegende gezinnen. Deze voordracht, gehouden door Prof. Dr. Is. van Dijk, van Groningen, is overgenomen uit het laatste verslag van het Ned. Bijbelgenootschap. 0) t. a. p. 622. {Slot volgt). Verzameld door C. B. Er zijn weinig menschen, die hun neigingen omzetten in beginselener zijn nog minder menschen, die hun begin selen omzetten in daden. J. Ker. Wie heeft zwaarder strijd te voeren dan de mensch, wien het er om te doen is zich zelf te overwinnen En wie deze overwinning behalen wil, dient haar eiken dag te behalen. Thomas a Kempis. Wie zich innerlijk verzet tegen wat hij uit gehoorzaam heid doen moet maakt zich het leven o zoo lastig, want iets gemakkelijks dat wij onwillig doen is veel moeilijker dan iets moeilijks, dat wij gewillig uitvoeren. Suso. Er zijn menschen, die voor de weldaden Gods wel een hand, maar geen hart hebben. Vandaar geen dankbaarheid, maar ook geen zegen. Russell. Hoe heerlijk is het eiken dag voor God te mogen arbeiden, en eiken nacht onder Zijn zorg te mogen slapen. Spurqeon. Waarheidsliefde openbaart zich hierin, dat men overal het goede weet te vinden en te waardeeren. Goete. Iedereen is van nature zeer op blijdschap gesteld men kan echter gerust zeggen, dat hij, die nog den'zegen niet ondervonden heeft van het Woord Gods ook nog niet weet wat ware blijdschap is. Bengel. Zandvoort. LENY'S BEGRAFENIS. Ze was al ziek bij hare Aanneming op Woensdag 28 Maart. v Toch heeft zij toen nog, samen met de anderen, haar Geloofsbelijdenis kunnen afleggen in dien intiemen kring, toen in de Consistoriekamer bijeen. Maar tot een openbare Bevestiging is het niet mogen komen de ziekte is hand over hand toegenomen en Zaterdagavond, den 14den April om 9 uur, is zij in het Diaconessenhuis te Haarlem overleden. En nu hebben we haar Woensdag 18 April, dus juist precies drie weken na dien Aannemingsavond, in Zand- voortschen grond ten grave gebracht. Wat was er veel belangstelling want, de groote menigte, die zich op den doodenakker bevond, bestond dit keer on getwijfeld maar voor een klein deel uit nieuwsgierigen. Het sterven van dat jonge meisje in den jeugdigen leeftijd van ruim zeventien jaren heeft niet nagelaten diepen indruk te maken in ons dorp en tal van harten te vervullen met waarachtige sympathie jegens de diep bedroefde Ouders, de zusjes en den broeder der ontslapene. Toen de kist in het graf was neergelaten en het zwarte kleed daarover heen was gespreid, werden bloemen in menigte aangedragen, die het lijklaken geheel overdekten. De Ouders hadden een krans doen neerleggen zooals uit het opschrift op het lint bleek: „Rust zacht lieve Leny, van Vader en Moeder" en een laatste groet van de drie beste vriendinnen der doode werd vertolkt door een bloem stuk van Calla's. Het personeel van den Heer Brokmeier, en de „Velo" club, waarvan Leny lid was, hadden eveneens bloemen gezonden. Ook was er een krans, op welks lint de woorden gedrukt stonden„Gelijk een bloem is ons kortstondig leven". En „een laatste groet van de zusters en broer" en van het Dames Zangkoor uit Zandvoort, waar Leny ook in mede zong. Onder de overige bloemenhulde (28 stuks in 't geheel) merkten we ook op een palmtak, die op een der linten het opschrift droeg: „een laatste groet van de Catechisanten". Nadat allen zich rondom de groeve hadden geschaard, werd door de mede-leerlingen van de Catechisatie Gez. 130 vs. 6 gezongen, het lied waarmede Leny nog op haar sterf bed getroost is geworden. Toen nam Mej. C. Bienfait het woord om in haar qualiteit van Godsdienstleerares Leny te herdenken als een lieve leerlinge en Leny's vriendinnen op te wekken om de jonge doode te blijven gedenken en te blijven bij hetzelfde geloof dat haar lijdensmoed en stervenskracht gaf. Toen trad de predikant naar voren. Hij herinnerde aan de waarheid, dat wij Gods kinderen niet naar de begraaf plaats brengen, maar neerleggen in den dooden-aiJfcer, waarin naar hetschoone beeld van I Corinthe 15, „het lichaam wordt gezaaid in verderfelijkheid om in onverderfelijkheid te worden opgewekt". Hij legde er den nadruk op dat een ongeloovige troosteloos staat bij het graf van zijn dierbaren als dit leven alles is, dan rest er niets dan wanhoopmaar zoo waarachtig als Christus is opgestaan uit de dooden, worden ook die van Christus zijn, opgewekt om nimmermeer te sterven. Tot de jeugd rondom het graf richtte Ds. P.M. de ernstige vermaning om toch niet te meenen dat de jeugd beveiligt tegen den dood, maar in dezen hunnen dag te bedenken wat tot hun vrede dient. Het verslagen hart van den vader vertroostte hij door hem te wijzen op de veilig heid en de heerlijkheid van Het Vaderhuis waar Leny leeft. Toen trad Ds. P. M. nader tot de groeve en, de hand zegenend daarover uitstrekkende, zeide hij„Is het niet mogen komen tot een inzegening als lidmaat in onze Kerk, thans zegen ik U, Leny, in tot de rust van het graf. Ik zegen U in tot de blijde opstanding des levens". Nadat een familielid voor de bewezen eer had bedankt, verlieten allen den doodenakker, waarover de zon lichtte, symbool van De Zon die de doodschaduw in den morgen stond verandert: Heer is Zijn Naam. C. B. Zandvoort. Dinsdag 24 April om ll1/, uur zal Dr. A. de Hartog uit Haarlem het huwelijk inzegenen van Zulma A. G. van den Werff en Jan D. ter Hart. De spreekuren op Maandag 23 April kunnen in de Pastorie niet gehouden worden. Zondagavond 29 April zal ons Zangkoor „Immanuël" in de kerk zijn jaarlijksche uitvoering geven met welwillende medewerking van Mej. Lieftinck uit Haarlem, zang en den Heer Jolles, viool. De opbrengst van dien avond zal strekken voor een liefdadig doel, dus laat het Koor op een volle kerk mogen rekenen. In de pauze zal gesproken worden door den Eere-voorzitter Ds. P.M. Aanvang 8uur. Voor verdere mededeelingen zie men het aanstaand nummer van den Zondagsbode. Burgerlijke Stand van Zandvoort. GeborenPietje, dochter van C. Keur en A. J. Loos. Anthonius Johannes, zoon van J. van Zelf en M. van der Meij. Nicolaas, zoon van J. H. Wolff en L. Hameka.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 4