Voor eiken dag Mededeelingen. Zending- Dieren-mishandeling. Het advies in zake het afschaffen der strand-rijdieren, dat ook in Zandvoort en omgeving door velen is geteekend, is Woensdag 25 April door eenige afgevaardigen van het Comité dat deze beweging op touw zette, persoonlijk over handigd aan den Gemeente-Secretaris die het, bij afwezig heid van den Burgemeester ten Raadhuize, in ontvangst nam. Het was voorzien van 6826 handteekeningen. Bij het adres was nog gevoegd een brief aan den Burgemeester waarin deze er op gewezen werd dat genoemd Comité bereid is in besprekingen te treden voor eventueele schade loosstelling aan de ezel-drijvers en hitten-verhuurders. Hoe zal de beslissing van den Raad uitvallen Zal het mensch- en dieronteerend afbeulen van die stum perige viervoeters van Overheidswege bestendigd blijven Zal de Raad afwijzend beschikken en, evenals Felix, zeggen „voor ditmaal ga heen" Of zullen onze Vroede Vaderen handelen overeenkomstig de zinspreuken, aangebracht boven de deur van het Raadhuis en in de Raadzaal, die wijzen op hun roeping om te doen wat billijk is en recht? Afwachten is de boodschap. Onze Koningin heeft gezegd„dieren beschermen is menschen beschaven". Dit koninklijk woord eert onze edele Landsvrouwe. En het geeft ons een beproefden keursteen in handen om daaraan straks het zedelijk gehaLte van onze gemeente- raads-leden te toetsen. Want „menschen beschaven" kunnen alleenbeschaafde menschen. P. M. Verzameld door C. B. Wij mogen er zeker van zijn dat de man, die door zijn huisgenooten als een waar christen bestempeld wordt, zulks is. Spurqeon. Heer, maak mij bereid voor hetgeen gij mij bereidt. Francis Havergal. Iedere ware man is een zaak op zichzelf, een land en een leeftijd. Alle geschiedenis lost zich zeer gemakkelijk op in de levensbeschrijving van een paar krachtige en ernstige personen. Emerson. Een goed werkman is zeer zorgvuldig voor zijn gereed schap. Nu is ons lichaam, onze gansche persoonlijkheid het gereedschap, waarmede wij arbeiden. Onze toewijding zelf eischt dus, dat wij voor ons zelf zullen zorgen. Hoe scherper de beitel van den beeldhouwer, hoe fijner het ornament zal steken. Hoe scherper onze geest, hoe gezonder ons lichaam is, des te beter kunnen wij arbeiden voor de menschen. Dr. P. H. Ritter. Zelfkennis leert ons welk een groot aandeel de om standigheden hebben aan de menschelijke deugd: leert ons, dat drift en oploopendheid worden neergelegd door zacht heid en grootmoedigheiddat vertrouwen het goede naar boven drijft en dat wantrouwen den mensch slecht maakt: dat het goede in den mensch op te zoeken is een voor waarde om hem te behoudendat wij den mensch eerst voor ons moeten gewonnen hebben, willen wij iets kunnen doen voor zijne bekeering. Dr. P. H. Ritter. De toestand van een waarlijk levend geloof is niet die van onverstoorbare zekerheid, maar van een strijd met nederlagen en met overwinningen. Luther. Je moet denken, dat er goed is, veel, veel goed. Van alle dingen, alle kleine dingen, het licht van je aandacht op hun schoonheid en goedheid laten vallen. Frederik van Eeden. Zandvoort. De zomerdienst van de E. S. M. is begonnen. Ter be sparing van stroomgebruik is de snelheid, waarmede gereden wordt, verminderd. Daarom zullen de kerk gangers uit Aerdenhout, om tijdig in de kerk te zijn, den tram moeten nemen die 9.55 uit Haarlem vertrekt. Uit Zandvoort gaat hun tram dan weer om 12.05 weg. In de maanden Juni tot September gaat er echter een vroegere, n.l. 11.50. Denkt om de extra-collecte die Zondag 6 Mei voor de kerk wordt gehouden. Aangevraagd is de attestatie naar Schoten door M. H. C. M. van Hemert en ingekomen zijn de attestaties uit Haarlem van Jan Merkelbach, Johannes Wilhelm Merkelbach, Helena Hendrika Siagt en Trijntje Slagt en uit Amsterdam van Hendrik Klukkert en Clara Johanna Maria Rooth. De Dinsdagavond-catechisaties worden, bij voldoende deelname, a.s. Dinsdag, 8 Mei, hervat. Donderdagavond, 10 Mei, is er, om 8 uur, weer Zondags school-cursus. De extra-collecte, 1.1. Zondagavond, na afloop van de uitvoering van „Immanuël" gehouden, ten bate van eene patiente wier opneming in het Diakonessenhuis te Haarlem noodzakelijk was, heeft f53.221/! opgebracht. Bovendien ontving ik nog een postwissel van f5,— voor hetzelfde doel van een tweetal dat „voor het einde weg moest en zoo de Immanuël-collecte misliep". De zieke, overgelukkig met deze wonderbare uitkomst, dankt allen die haar zoo vriendelijk hielpen. Den volgenden dag reeds is zij naar Haarlem vervoerd. Onderwerp voor den Zondagsschool voor dézen Zondag is 1 Samuel 9 en 10. Burgerlijke Stand van Zandvoort. Ondertrouwd K. F. Roholl en E. F. Menges. J. v. Koningsbruggen en C. A. Bisenberger. Geboren Antje, dochter van H. Schut en L. E. G. Schaap. Bloemendaal. Zondag 13 Mei zal weder op het gewone uur Zondag school gehouden worden in de Chr. School te Bloemendaal. Geboren: Johanna Emma, dochter van H. W. König en J. P. de Vries. Getrouwd: A. 1. Ophuysen en N. Tris. C. van Rooij en A. Terol. P. Verbrugeen en C. M. Meijland. Overleden: L. M. H. Couperus 65 j. F. van de Velden 64 j. M. Henstra 86 j. Het Hospitaalkerkschip „DE HOOP". ii. Maar daarnaast, zoo gaat het verslag voort, vergeten wij niet de geestelijke zijde van het werk, waarvan de predikanten in hun journaal kunnen getuigen. Wie zal zeggen hoeveel blijdschap en troost het bezoek van den predikant op de loggers brengtzijn bemoedigend woord, het voorgelezen gedeelte uit den Bijbel, het

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 4