Voor eiken dag Mededeelingen. Allerlei FEUILLETON. Verzameld door C. B. Om goed te lezen moet de aandacht zoo sterk gericht zijn op wat we lezen, dat de denkbeelden, daardoor uit gedrukt, even helder voor onzen geest komen te staan als de zienlijke voorwerpen voor de oogen onzes lichaams. Milton. Voor mij is de beschaving een kunstgewrocht dat mij zegt: zoo is, zoo spreekt, zoo handelt een mensch, die nooit vergeet, dat hij met anderen op de wereld is en met anderen die hij meer of minder gelukkig kan maken. Pierson. Wie bij sommige dingen het verstand niet verliest, heeft er geen te verliezen. Lessing. De vriendelijke heldere wereld, waarin de kinderen zoo vele gelukkige uren doorbrengen, bevindt zich ook rondom ons, groote menschenalleenlijk, onze oogen worden ge houden door zonden en zorgen, zoodat wij haar niet kennen. Ruskin. Aangezien God wil, dat de mensch zal arbeiden, verborg Hij een schat in den arbeid, want Hij is Vader, en de liefde van den Vader sterft niet. Lamennais. De mensch is het ijzer en God smeedt het; wie iets worden wil, is altijd in 't vuur of op 't aanbeeld. N. N. Als gij u neerslachtig voelt en gedrukt dan is dat meestal een gevolg hiervan, dat gij u te veel met u zelf hebt bezig gehouden. Diane. Zandvoort. In het kerkezakje werd 1.1. Zondag o.a. ook een couvert gevonden, welks inhoud (twee papieren rijksdaalders) be stemd is voor de zendelingen die gereed staan naar hun arbeidsveld te vertrekken. Ik zond het geld naar Rotterdam. Van X. kreeg ik fl.— voor een of ander liefdadig doel alhier. Ik dank daarvoor vriendelijk en hoop dat menigeen die dit leest het plan zal opvatten én uitvoeren om mij ook iets te zenden voor de Armen De seizoen-kaarten voor een zitplaats in de kerk, kostende f 2.50 per stuk, zijn geldig voor hoogstens 4 leden uitéén gezin. Ieder lid méér uit hetzelfde gezin betaalt voor het seizoen 50 cents. Aanvragen te richten tot den Koster. Voor het gebruik van de Kerk-telefoon hebben hard- hoorenden zich te vervoegen bij den Koster. Bij diaken v. d. Mije kwam f 2.50 in voor de Armen. Hartelijk dank. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 13-20 Juli 1917. Ondertrouwd. A. Kerkman en G. W. te Gussinklo. Getrouwd G. van der Meij en C. H. Jacquemijns. Bloemendaal. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Ondertrouwd E. J. W. H. Braakman en J. M. Houtgraaf. F. W. J. J. Lanson en J. E. Heemskerk. C. Robertson en G. A. Brachthuizen. Getrouwd B. Lassooij en P. van der Laan. A. van Zorge en J. M. van der Niet. L. van der Ham en M. M. Eekhout. E. J. W. H. Braakman en J. M. Houtgraaf. Overleden H. J. van der Veen, 53 j. M. A. Cornelissen, 49 j. A. J. K. de Waal Malefijt, 17 j. B. J. van der Vliet, 63 j. Verzameld door C. B. ZOEKEN WAT BENEDEN IS. Een jong man vond eens een tienguldenstuk in het straatvuil. Van toen af aan hield hij op alle wegen zijne oogen vast op den grond gericht, in de hoop nog eens een goudstuk te vinden. En werkelijk in den loop van zijn leven vergaarde hij een groot aantal gouden en zilveren munten. Maar in al deze jaren had hij door het zoeken naar winst verleerd zijn blik tot den Hemel op te heffen. Hij wendde zijn oog niet meer af van het stof, waarin hij zijn schat dacht te vinden. Hij stierf als een rijk man, die deze schoone aarde voor eene stoffige straat had aangezien, en er slechts liep, om goud te verzamelen. Het meeste profijt van den Zondag beeft hij, die dezen dag, overeenkomstig zijn bestemming, besteedt om te rusten in God. De „blanke moeder" van Calabar. II. Vijftien jaar nadat Mary Slessor te Ekengé gekomen was, ontstond er een kleine gemeente van zeven leden en werd voor de eerste maal het H. Avondmaal gevierd. Voor haar was dat, gelijk men denken kan, een dag van heilige, onuitsprekelijke vreugde. Aan te zitten aan de tafel des Heeren met kinderen Gods uit een stam die uit woeste heidenen bestond, toen zij er het eerst kwam welk een verschil Toen opende zich voor haar weder een nieuwe werkkring. Op vier-en-veertig-jarigen leeftijd leerde zij nog fietsrijden, ten einde gemakke lijker de omliggende dorpen te kunnen bezoe ken, den arbeid op de scholen die zij er stichtte, na te gaan en overal te evangeliseeren. Haar gezondheid ging achteruit, haar krachten namen af, maar toch ging zij voort. Wanneer zij geheel uitgeput was, nam zij eenigen tijd rust en hervatte daarna met nieuwe energie haar taak. Van waar putte zij die kracht om zooveel te volbrengen, om lichaamszwakheid niette tellen, om de gevaren in de wildernis als niets te achten, om als door toovermacht de harten van blanken, zoowel als van inboorlingen, tot zich te trekken Die kracht vond zij in het dagelijksch, in het voortdurend contact met het onzienlijke, en de middelen om dat contact onafgebroken te bewaren waren het gebed en het onderzoek van Gods Woord. Aan 'een vriend schreef zij in die dagen .Mijn leven is een voortdurend gebed, waarop God eiken dag, ja elk uur het antwoord geeft: gebed om de noodige lichaams- en geestes kracht, om geleid en bewaard te worden, om het dagelijksch voedsel, om alles wat ik noodig heb in één woord, en om zegen op mijn arbeid. Ik kan waarlijk getuigen dat God het gebed hoort. Ja, ik weet dat Hij hoort en verhoort." De koning van Engeland eerde den moed en het leven van zelfopoffering van deze vrouw door haar te benoemen in de orde der hospitaal ridders van St. Jan te Jeruzalem. Zij stierf den 13den Juni 1915, op zeven-en- zestig-jarigen leeftijd, na enkele dagen van koorts en lijden. Mary Slessor was een zendeling-pionier van buitengewone talenten en zeldzame geestkracht, gepaard aan een kinderlijk en rotsvast geloof. Zij had nu en dan iets excentrieks, maar die kleine schaduwen verdwijnen bij den aanblik van dat heerlijke, Gode en den naaste toege wijde leven, dat niet ijdel geweest is maar rijke vruchten heeft afgeworpen voor de eeuwigheid. M. F. v. L. (Naar de Missionary Review of the World).

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 2