Mededeelingen. Leestafel. FEUILLETON. Doe altijd eenvoudig wat voor de hand ligt, wat God u op de hand legt; doe het met trouw en wijsheid, en gij zult zien dat dit schijnbaar bonte velerlei een heerlijke eenheid in uw leven brengt. Lavater. Een Christen te worden is niet: beter te worden dan mijn buurman, maar: beter te worden dan ik zelf. N. N. De uitnemendste vreugde, is de vreugde met een traan in het oog. A. Pierson. Zandvoort. De e.v. Doopsbediening is bepaald op Zondag 2 September. De Wijkzuster gaat a.s. Maandag 20 Aug. voor 4 weken in vacantie. Ofschoon de wijkzuster afwezig is, blijft de gelegenheid tot het wegen van baby's 's Woensdags, des middags van 2—3 uur opengesteld. Door Zuster Dina is, wegens genoten hulp, voor de wijkverpleging ontvangen van Jhr. R. f 35.den Heer Z. f 5.—, Mej. v. d. S. f 1.—. Mej. Z. f 2.— en den Heer D. f 10.—. Voor gebruik van het ziekenwagentje werd f 22.ontvangen. Maandverslag over juli. 14 patiënten werden verpleegd, waarvan 12 tot de Ned. Herv. en 2 tot de R. C. Kerk be hoorden. Zij ontvingen dagelijks van 13 maal hulp, in het geheel 508 keer. Twee patiënten werden naar Haarlem vervoerd en in 11 gevallen moest plotseling hulp worden verleend. Zr. Dina. Burgerlijke Stand van Zandvoort. 10-17 Aug. 1917. Geboren Arie, zoon van Jb. Keur en M. Kerkman. Anton Gerard, zoon van L. Koper en T. Kerkman. Jozef Emile Elisa Valentine Hubert, zoon van M. P. F. J. H. Peeters en L. E. A. M. H. Heijnen. Willem Albertus, zoon van A J. van der Moolen en A. Paap. Overleden H. Mienes, 28 jr. G. Berkman—Kremer, .86 jr. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren Louis George, zoon van P. M. Postuma en M. A. Eigeman. Willem, zoon van W. Beunder en K. J. Kroeze. Christiaan, zoon van C. P. L. Derksen en A. van der Vin. Geertruida Johanna Wilhelmina, dochter van J. van Raalten en G. van den Bosch. Ondertrouwd K. J van Apeldoorn en G. lking. L. J. G. van Aelst en I. J. Lambrecht. Getrouwd F. Logtens en J. A. longkees. Overleden K. Schepp, 34 j. „Valkenheide", verslag 1916. „Valkenheide" is het opvoedingsgesticht vanwege de Ned. Herv. Kerk, voor jongens, te Maarsbergen. In zijn verslag zegt de Directeur, Ds. Meeuwenberg, dat hij er geen bepaalde opvoedings-methode op nahoudt. Hij is var. meening dat in zijne stichting niet een hondertal jongens waren te verzorgen, maar dat er honderdmaal een jongen moest worden bearbeid. Door wekelijksche schriftelijke rapporten, mondelinge toelichting der mede-arbeiders en persoonlijke omgang met iederen jongen afzonderlijk, tracht hij aard en karakter van eiken verpleegde te leeren kennen om zoo den weg te vinden die moet worden begaan om juist hèm in het leven verder te helpen én hooger. Hoe verschillend is de aanleg en het vermogen, de vatbaarheid voor goed en kwaad in de wereld der groote menschen! Maar datzelfde verschil openbaart zich ook bij de jeugd. Daarom: weg met ieder systeem dat allen over één kam scheert en zoo de persoonlijkheid vermoordt. Op „Valken heide" wordt iedere jongen individueel opgevoed. Deze afwezigheid van een of andere bepaalde methode verdient ongetwijfeld de beste methode genoemd te worden die op een opvoedingsgesticht kan worden toegepast. Zóó moeten er goede resultaten bereikt worden. Maar wat heb ben zij, die daar de leiding geven, veel wijsheid en tact noodiu, veel geduld en kennis van het menschelijk hart. Wat moeten zij veel liefhebben bovenal De penningmeester boekte aan ontvangsten f 48390.26 en aan uitgaven f 56492.44V2, zoodat 1916 met een nadeelig saldo van f 8102.18V2 sloot. Wie in de gelegenheid is, bezoeke „Valkenheide" dat ook per trein en tram gemakkelijk te bereiken is. Die echter bang is dat zoo n bezoek hem iets kosten zal, moet wegblijven. Want al is de bezichtiging gratis, wie „komt en ziet" voelt zich in zijn geweten gedrongen hart en beurs te openen voor dit werk van barmhartigheid. „Vacantie buiten". Jaarverslag 1916. „Vacantie buiten", 29 September 1906 opgericht, tracht de bezwaren tegen de z.g.n. vacantie-kolonies te onder vangen, welke gelegen zijn in het zenden van kinderen uit Onberekenbaar groot zijn de nadeelige gevolgen van het gemis aan Zondagsrust. Aan de voeten van Jezus. Ill Toen vroegen ze mij, of ik dan niet een Christenmensch was? Zeker, zeide ik, ben ik een Christenmensch. Ik geloof in Ood, den Vader, almachtig, Schepper des hemels en der aarde En in Jezus Christus, zijnen eenigen Zoon, onzen Heer Die ontvangen is van den heiligen Geest en geboren uit de Maagd Maria Die geleden heeft onder Pontius Pilatus; gekruist is, gestorven en begraven Die nedergedaald is ter helleten derden dage verrezen van den dood; Die opgeklommen is ten hemel, en zit ter rechterhand Gods zijns Vaders almachtig: Van daar zal hij komen om te oordeelen de levenden en de dooden Ik geloof in den heiligen Geest; De heilige algemeene kerk Hier viel een der paters mij in de rede, mij toevoegende, dat ik niet moest zeggen .alge meene" maar .katholieke kerk", ik antwoordde, dat dit twee woorden van dezelfde beteekenis waren, maar dat ik zulks niet zeide, om hem niet te misleidenwant dat ik tot de protes- tantsche kerk behoorde. Maar de goede man wilde mij wijsmaken, dat de protestantsche kerk geen deel uitmaakte van de alleen zalig makende kerk. Dat de protestanten geen vol gelingen waren van Christus, maar van Luther en Calvijn. Doch ik antwoordde hem, dat ik van Luther of Calvijn niet veel wist, dat ik allen wist, dat Jezus Christus mijn Zaligmaker was, dat Hij voor alle mijne zonden volkomen- lijk betaald en aan het kruis alles volbracht had. Die heeren trachtten mij toen te bewegen tot hunne afvallige kerk terug te keeren, en toen ik dat beslist weigerde, zeiden ze mij, dat ik verhard was in de Luthersche dwalingen. Toen zeide ik: als ik dwaaj, dan dwaal ik met Jezus Christus en met Hem kan ik niet ver loren gaan. De beide paters sloegen een kruis en gingen heen, zeggende, dat ze voor mij zouden bidden. Ik vond dat zeer goed en bedankte hen voor hun bezoek. Zoo scheidden we. Zie, broeders, daarom zeide ik u, dat de raven van Elias nog niet dood waren en dat God zijn kinderen door de zwarte kraaien nog weet te helpen. 't Is vele jaren geleden, dat ik dit tafereel bijwoonde, maar 't zit mij nog goed in 't ge heugen. 't Was er een arm huizeke, Jefke was een nietig manneke en zijn Wanne nog al een tamelijk ruwe vrouw't was er op dien be- wusten nanoen in dat kamerke stikkend heet, maar als ik er nu nog aan denk, dan zeg ik toch't Was er een heilige vergadering. De menschen zaten hier waarlijk aan de voeten van Jezus." Vóór 't weggaan deed een van de broeders nog en gebed, dat mij natuurlijk te lang voorkwam, maar 'k ben toch nog blij, dat mijn vader mij toen wel eens naar een der gelijke samenkomst meenam. M. F. v. L. (Uit het'„Christelijk Volksblad" door F. C.)

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 2