Voor eiken dag. Mededeelingen. Zondags-arbeid, 't ga hoe 't gaat, Nimmer baat maar altijd schaadt. FEUILLETON. Of liever, hebt gij die reeds als wondere gave van Gods genade door het geloof in Jezus Christus aangenomen Moest deze ziekte, in Gods hand, als Zijn werktuig, ook het middel wezen om u naar die genezing der ziel te doen verlangen en u den Heiland te doen vinden, of, zoo gij Hem reeds gevonden hebt, u in heiligmaking te doen toe nemen en meer los van de aarde te maken Het is niet zeker, dat uw lichaam genezen zal dat heeft God nergens beloofd. Maar dat Hij uw ziel wil zalig maken, ja, dat heeft Hij gezworen. En is dat bij u ook geschied, dan kunt gij juichen, ook in het aangezicht van den dood „ik ben verlost 1" En gij oude, die uw leven niet hebt besteed in den dienst van God, en het droevig moet klagen: „de oogst is voorbij gegaan, de zomer is ten einde; nog ben ik niet verlost!" Schep moed, vrees niet, geloof alleenlijk Nog is het niet te laat. Hij, die u nu nog in uw ouderdom een blik van zelfkennis in uw hart en leven deed slaan, wil u daarmede tevens toonen, dat Hij u nog genadig wil zijn. Gij weet toch, dat er ook nog arbeiders ter elfder ure geroepen werden Gij weet toch ook, dat de moordenaar aan het kruis in zijn laatste uur werd aangenomen? Keer u met berouw en schuldbesef tot uw God, die in Jezus ook uw Vader is. Geloof in Jezus Christus als uw Heiland en be keer u tot Hem, en gij zult het eeuwige leven ontvangen en nog kunnen juichen „al is de zomer voorbij en de herfst ten einde, in mijn winter heeft God in zijn genade mij nog verlost!" M. F. v. L. Verzameld door C. B. Het berouw is de diepste behoefte van ons wezen. W. Monod. Het beste middel om te weten of ge in Gods geesl handelt ligt hierin, dat gij beproeft of Hij u helpen wit goed te handelen. Kingsley. De liefde geniet in het ontberen, in het lijden, in het werken voor anderen. Lavater. Nergens goed voor te wezen is erg, maar overal goed genoeg voor te wezen is nog veel erger. N.N. Schoon en goddelijk moet eerst de ziel des menschen worden, voordat zij God in Zijn eeuwige schoonheid aan schouwen kan. Plotinus. Elke waarheid heeft haar caricatuur, die er een leugen van maakt. Joh. Müller. Hij die de waarheid ziet. ziet het aangezicht Gods. Savage. Zandvoort. De morgen godsdienstoefening vangt, te beginnen met Zondag 4 November, om kwart over 10 uur aan. Er wordt geluid: voor de 1ste maal om kwart vóór 10 en voor de 2de maal om 10 uur. Zondag 11 November is er alléén avonddienst, aanvan gende 7Vz uur- Dan wordt geluid: voor de 1ste maal om 7 uur en voor de 2de maal om kwart over 7. Mej. Gerlings, uitgenoodigd om op de Classicale ver gadering te Zwolle te spreken over het vrouwen-kiesrecht in onze kerk, is verhinderd om Woensdag 7 November te catechiseeren. Zegt het voort! De heer V. B. zond mij f 10.— voor de Diaconie, in antwoord op mijn stukje over vrijwillige bijdragen uit het vorige no. Mevrouw Wed. Dr. B. te Aerdenhout, ver hoogde haar contributie tot f 25.per jaar. Mevr. P. M. houdt geen ontvangdag van den winter. De samenkomsten van den Vrouwenkrans worden a.s. Maandag, 5 Nov., 's avonds 8 uur hervat. GUY DE BRES. XI. Wat zal ik dan zeggen Daar God mij heeft doen zien hoe het Koninkrijk van Zijn Zoon tot bloei gekomen is in mijn geboorteland en Hij mij nu tot Zijn rust roept, zeg ik van harte den ouden Simeon na: „Nu, laat Gij Heer uw dienstknecht gaan in vrede, naar Uw woord." Ik ben blijde dit sterfelijke leven te verlaten om in de rust van mijn God in te gaan. Dus. lieve moeder, daar gij mij zoo bereid en gelukkig ziet, moet gij zelve ook gelukkig zijn en u met mij verblijden over de eer die God u aandoet. God gaf u een zoon, die Zijn woord verkondigde, en daar kruis en vervolging gaarne het woord van God begeleiden, ben ik daarvan ook deelgenoot gemaakt. Dat moet u niet bevreemden, want wie het ook zij, „Allen, die godzalig willen leven in Christus Jezus, die zullen vervolgd worden", gelijk Paulus zegt. Wees dus gelukkig. God heeft u al uw kinderen getrouwd doen zien en gij hebt uw kinds kinderen gezien. Gij hebt een goeden ouderdom bereikt en zult mij niet lang meer kunnen overleven. Ik ga u voor en gij zult mij volgen, wanneer gij uw dagen zult voleindigd hebben. Men moet niet blijven stilstaan bij de smarten van dit leven, want dat heeft geen ander ge volg dan ons droevig te maken, maar wij moeten bedenken dat alles zeer haastig voorbijgaat, en de vreugde die daarna volgt zal eeuwig zijn. Het eene geslacht gaat en het andere komt, allen gaan als een nevel voorbij. De een sterft heden, de ander morgen, deze op deze wijze, gene op die. In zoo groote onzekerheid en ver gankelijkheid is niemand gelukkig, dan zij die op het vaste fundament gegrond zijn, hetwelk is Jezus Christus In het vervolg van zijn brief geeft de Bres enkele voorbeelden uit de geschiedenis aan, waarbij'vrome moeders haar zonen in het aan gezicht van den marteldood moed inspreken en gaat dan aldus voort Deze spiegels zijn waard voor uw oogen gesteld te worden, lieve moeder, en voor die van alle geloovige moeders, welke niet moeten gelijken op de moeders der zonen van Zebedeüs deze toch bracht haar zonen wel tot Christus, maar met het doel dat zij groot zouden worden naar de wereld. Immers zij zeide„Heer, ik wil, dat mijn beide zonen zullen zitten, de een aan uw rechter en de ander aan uw linkerhand, in uw koninkrijk". En zij bedoelde daarmede een aardsch koninkrijk. Maar de Heiland zendt hen terstond naar het kruis, zeggende: „Kunt gij den drinkbeker drinken, dien ik drinken zal daarmede te kennen gevende, dat het kruis en de smarten als de ladder zijn, waar langs men tot het Koninkrijk Gods opklimt. Gelijk Christus geleden heeft en alzoo tot zijn heerlijkheid is ingegaan, alzoo moeten ook wij door vele verdrukkingen in het koninkrijk der hemelen binnenkomen. Lieve moeder, niet waar, gij zult u in deze beproeving die God u zendt, als een christin houden, haar geduldig en blijmoedig dragende, wetende dat het Gods wil is, waartegen wij ons niet moeten verzetten, al konden wij dit ook doen. Gij zult uw verdere levensdagen in de vreeze Gods doorbrengen en aan mij blijven denken als een die zijn God heeft gediend tot het einde. Ik beveel u mijn arme vrouw en kleine kinderen aan, zoolang gij leven zult. Zij verliezen hun vader in hun prille jeugd: ik bid den Heer mijn God van ganscher harte, dat Hij hun tot een genadig en barmhartig Vader zij, dat Hij hun reeds vroeg Zijn Geest geve en hen al hun levensdagen in Zijn vreeze doe wandelen. Gedurig vraag ik Hem, dat Hij mij dien grooten zegen schenke en dat Hij 'zich een Man betoone van mijn arme weduwe, haar zegenende en haar altijd goedgunstig zijnde. Ik ben blijde, dat zij nu met haar kinderen in Sedan is; dat geeft mii rust. En hoewel zij van u en van mijn broeders verwijderd is, bid ik u allen, dat gij haar niet vergeet, maar voor haar en mijn kin dertjes zorgen wilt. Ik bid den Heer, dat Hij u met Zijn genade en hemelsche zegeningen ver- vuile en uw grijsheid meer en meer in eere doe zijn, u in al wat goed is bevestigende, totdat Hij u met al Zijn ware kinderen in Zijn heerlijk koninkrijk opnemen zal. Ik beveel u Gode en den woorde Zijner genade, die machtig is u op te bouwen en u een erfdeel te geven onder al de geheiligden. Adieu mijn moeder, adieu mijn lieve moeder de Heer vertrooste u in uw verdrukking. Uw zoon die u hartelijk liefheeft, Guy de Bres, gevangen en op gesloten om Jezus Christus, den Zoon van God. M. F. v. L.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 2