2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 11 Nov. 1917. Mededeelingen. Uit de Gemeente. De vrees die liet Evangelie inboezemt, is het begin van zijn aantrekkingskracht. Vinet. Wanneer God iemand bijzondere genade betoonen wil, dan geeft Hij hem een paar flinke vijanden en in dezen de gelegenheid om te groeien en rijp te worden. Lhotzky. De wereld acht stof, dat een beetje verguld is, veel hooger dan goud dat een beetje bestoven is. Shakespeare. Zandvoort. Diakenen collecteerden 1.1. Zondag o.a. een bankbiljet van f 10.voor de Armen. Hartelijk dank! In het Armenzakje werd 1.1. Zondag ook een rijksdaalder gevonden, gewikkeld in een papier, waarop geschreven stond„Voor het Diakoniehuis van een lid uit uw ge meente. Laat ons moed houden, dan zal het schuitje niet zinken. De Heer verlaat de zijnen niet". Ik vermeld deze gift, die, blijkens het schrift, van een eenvoudig gemeentelid afkomstig is, met diepe dankbaar heid. Die zinsnede„dan zal het schuitje niet zinken" slaat terug op mijn verzoek om ruimere jaarlijksche bij dragen, daar anders het Diakonie-scheepje in 1918 zou zinken. Natuurlijk is deze donkere toekomst door dien rijks daalder niet afgewend. Maarik geloof ook dat de Heel de zijnen niet verlaat en dat Hij 't hart ook van anderen wil neigen om naar hun vermogen de in standhouding van 't Diakoniehuis en de wijkverpleging te verzekeren. De samenkomsten van den Vrouwenkrans worden eiken Maandagavond gehouden. Cursus en Naaikrans worden in „Ons Huis" gehouden op Donderdagavond. Daar vergadert ook de Jongelingsvereeniging van 8'/e 10 uur. Het wegen der baby's heeft voortaan plaats in het Diakoniehuis Woensdagmiddag van 2—3 uur. Mej. Dr. Gerlings houdt bij zich aan huis, Brederode- straat 22, eiken Dinsdagavond van 7 8 uur spreekuur. Mevrouw P. M. houdt van den winter geen ontvangdag. Burgerlijke Stand van Zandvoort. Ondertrouwd J. Zwanikken en M. J. Kerkman. H. Keesman en E. Weber. J. J. Bisenberger en A. M. J. van Melsem. Getrouwd F. Ottenbros en G. Schaap. Geboren Sophia, dochter van A. de Wid en E. van Groen. Nelis, zoon van J. Koper en N. Schuiten. Jacob Willem, zoon van J. van der Werff en D. Hollenberg. Elisabeth Goverdina, dochter van J. Koning en E. G. Driehuizen. Overleden A. van Vuuren Huyboom, 80 jr. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren Gusiaaf Adolf, zoon van G. C. van Nieuwenhuizen en A. Guldemond. Ondertrouwd J. Jolles en C. Bienfait. G. J. Gaartman en M. C. E. Volkamp. S. Kalf en C. Kuneman. G. H. Brakke en P. G. Mulder. Getrouwd J. Klerk en H. Iges. Overleden A. Hogendijk 71 j. A. de Haas 72 j. T. van 't Land 4 d. R. Preenen 91 j. J. de Boer 85 j. A. M. Kool 59 j. Bloemendaal. Liturgie. In de morgen-godsdienstoefening van a.s. Zon dag zal de nieuwe Liturgie in gebruik worden genomen, waarmede degenen, die de samenkomst op 24 October in de Chr. School hebben bijgewoond, reeds kennis hebben gemaakt. Op alle stoelen en in de banken zal Zondag het boekje, dat de drie liturgiën bevat, worden neergelegd. Dit boekje is ten gebruike der kerkgangers. Het is niet om mede te nemen. Voor wie er een in eigendom wenscht te bezitten, is het beschikbaar tegen betaling van 25 cent. Men melde zich daartoe bij den Koster of bij een der leden van d< n Kerkeraad. Van die drie liturgiën zal a.s. Zondag de eerste gebruikt worden. Organist. Door Heeren Kerkvoogden is, inplaats van den heer Vergers, tot organist benoemd de heer G. Robert, uit Haarlem. Wij hopen in hem een voortreffefijk organist te ontvangen. Want het orgerspel is zeker niet een onbelangrijk element bij onze godsdienstoefeningen. Een organist, die in spel en begeleiding toont geen verschil te kennen tus- schen Goede Vrijdag en Paschen, en voor Psalm 42 geen anderen toon kan vinden dan voor den 103den Psalm, staat in capaciteit niet zoo heel veel boven een draaiorgelman. Wie in Gez. 50, bij de eerste helft van het vierde vers zijn orgel laat brullen als een orkaan, en bij de woorden: „woon, o Heiland in ons midden", het ruischen van een zachte stilte nabootst, of het blaten van een geit imiteert, doet het tegendeel van bijdragen tot de stichting der ge meente in haar lofzegging aan God en haar biddend lied. Toch heb ik meermalen zulke hinderlijke onbenulligheden gehoord. Wat We reeds hoorden van den heer Robert, bij de diensten die hij in de maand October begeleid heeft, en bij den herdenkingsdienst op Hervormingsdag, geeft de zekerheid, dat wij met vol vertrouwen in hem een uitne mend organist ontvangen. Wij hopen, dat hij veel zal bij dragen aan het hooge peil, waarop onze eeredienst behoort te staan. J. A. v. L. Kerkboek. Heeft soms iemand bij vergissing, toen hij of zij den 31 en October in de Kerk was, een Kerkboek mee genomen, dat niet het zijne is? Een der gemeenteleden mist zijn Kerkboek, dat Zondag vóór 31 Oct. nog aanwezig was. Zou de zich vergist hebbende man of vrouw zoo vriendelijk willen zijn dat boek a.s. Zondag weer mee terug te brengen, als hij ter kerke komt? Of het anders doen terug bezorgen bij den Koster? Zandvoort. Afscheid zuster Marie. Donderdag, 1 November heeft zuster Marie van Melle haar functie van Besturend Hoofd van het Diakoniehuis neergelegd en overgedragen aan haar opvolgster Mej. Horstink. In intiemen kring is deze uit- en intocht feestelijk gevierd. De Oudjes zaten 's avonds bijeen in de groote zaal, toen de Kerkeraad binnen trad en, nadat allen plaats hadden

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 3