2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 18 Nov. 1917. Mededeelingen. Vragenbus. Luistert toe als de waarheid spreekt, en vraagt niet als zij zwijgt. Gossner. Van velen die zeggen „Mijn God is het de vraag of God zou zeggen„Mijn kind 1" J. A. von Schmidt. Vrijheid is slechts een schat in de handen van dengene> die er een grens aan weet te stellen. Fr. van Eeden. Uw bidden zij buigen Voor God en Diens wil Uw buigen zij wachten Eerbiedig en stil Uw wachten zij hopen Op d' eeuwige trouw Die 't kind niet alleen laat In smart en in rouw. P. H. Hugenholtz. Zandvoort. Woensdag 21 Nov. zal, des namiddags om 2!/a uur de Huwelijks inzegening plaats hebben van den heer J. Jolles en Mejuffrouw C. Bienfait. Donderdag 22 Nov. heeft, des voormiddags 11 uur, de Huwelijks-inzegening plaats van Hendrik Keesman met Elsje Weber. Maandag 19 Nov. heeft 's avonds van 7—8, in „Ons Huis" de stemming plaats voor Gemachtigden. Aan de beurt van aftreden zijn de H.H. W. Groen, J. Th. Schuhmacher, O. Schrikkema en L. N. Weber, terwijl voorzien moet worden in de vacature Jb. Koning, wegens overlijden en H. van Asperen, wegens benoeming tot Ouderling. Attestatie is aangevraagd naar Haarlem door Zr. Marie van Melle, terwijl inkwam de attestatie van Janny Elisabeth Horstink, uit Arnhem. Ds. P. M. houdt zijn spreekuur a.s. Maandagavond niét van 7—9, maar van 910 uur. Ds. P. M. is verhinderd om Dinsdagavond, 20 Nov., te catechiseeren. Bassen. De Zangvereeniging „Immanuël" zag gaarne eenige bassen tot haar koor toetreden. Bede. Mevrouw Posthumus Meyjes zou zoo heel graag voor jongens en meisjes der Zondagsschool (leeftijd van 6—12 jaar) warm ondergoed (geen hemden) ontvangen, om dat op het a.s. Kerstfeest te kunnen uitdeelen. De buitengewone duurte der grondstoffen maakt dat het aanschaffen dezer Kleedingstukken uit de gewone inkomsten, niet mogelijk is. Zendt iemand liever wat geld dan goed, dan zal Mevr. P. M. het benoodigde ook gaarne zelve koopen. De Heer en Mevrouw B.-ten B. te Amsterdam zonden mij, uit dank voor de geregelde toezending van den Zon dagsbode door een abonnée aldaar, f5.voor mijn werk en een aantal boeken om uit te leenen. Die f5.— bestemde ik voor den Wijkarbeid en de hoogst welkome boekwerken zijn een heerlijke aanvulling van de bibliotheek waaruit al zoo menig deel een gezegende rond reis deed door de gemeente. Burgerlijke Stand van Zandvoort. Ondertrouwd G. H. Heck en C. M. Driehuizen. J. Weber en A. Terol. Geboren Adriana, dochter van J. Keesman en J. Slagtveld. Annetta Helena, dochter van L. N. Termes en J. van Aarden. Maria Ambrosina, dochter van Jb. Koper en K. van der Werff. Lena, dochter van L. Koper en D. Keur. Henri Theodoor, zoon van J. Th. Holtmann en M. H. P. de Blank. Jan Marie, zoon van J. Groen en A. M. Driehuizen. Agatha Theodora, dochter van Th. G. Schouten en J. C. van Dam. Bloemendaal. Oudervereeniging. Flink bezocht was 1.1. Donderdag de vergadering der Oudervereeniging. 't Schijnt dat hier wel het rechte getroffen is, om de band tusschen school en ouders sterker en dus de belangstelling in onderwijs en opvoeding grooter te maken. De voorzitter, Ds. van Leeuwen, opende de vergadering met gebed, en lichtte het reglement toe, dat in een voor vergadering door het Bestuur der school en eene Commis sie uit de ouders was besproken en aangenomen. Het werd artikelsgewijze behandeld en na het vragen van verschil lende inlichtingen door enkele der aanwezigen, onveranderd goedgekeurd. Om bij de verkiezing van een Bestuur der Oudervereeni ging een leiddraad te hebben, waren vier tweetallen op gemaakt, ter vergemakkelijking van een keuze. Overeenkomstig het beginsel, door den voorzitter gesteld en door de vergadering eenstemmig aangenomen, moeten in het bestuur, behalve de voorzitter, twee dames en twee heeren zitting hebben. Gekozen werden de dames mevrouw Mr. Monnik—van Schelven en mevrouw de Wildede Clercq en de heeren Weijland en Erdsieck. Deze namen allen, voor zoover aan wezig, de benoeming aan. Bepaald werd, dat mevrouw Monnik secretaresse en de heer Weijland penningmeester zal wezen. Daar niet heel veel tijd meer overschoot voor de lezing van Ds. van Leeuwen, werd besloten deze te houden op de eerstvol gende vergadering, D.V. 14 Dec. Door Ds. Roos werd de vergadering met dankzegging gesloten. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren Jacobus Wilhelmus, zoon van D. J. van Buuren en A. Rodenburg. Edgar Bernard, zoon van B. B. M. van Perlstein en A. C. J. M. Machielse. Wilhelmina Maria Jacoba, dochter van H. B. Bonarius en J. M. Haaks. Boudewina, dochter van J. Windhorst en N. S. Timmers. Ondertrouwd: A. Eleveld en C. M. Metselaar. Getrouwd H. P. Broekhof en M. C. van Kleeff. Overleden M. C. Stellcman, 75 j. A. Dekker, 48 j. P. de Rooij, 83 j. M. F. Sijbbel, 80 j. Vraag. In den Kerstnacht zingen de engelen van „vrede op aarde". Jezus heet Vredevorst. En in Lukas XII51 zegt Hij zelf: „Meent niet dat ik gekomen ben om vrede te geven op aarde 1 Neen, zeg ik u, maar veeleer verdeeld heid". Hoe is dit te rijmen? Antwoord: Ja, wij hebben een harden Heiland. Hij is de zachtmoedigheid zelve. Tevens de onverbiddelijkheid zelve. Deze twee zijn één. Hij is de zachtmoedigheid zelve, en daarom, daarom de onverbiddelijkheid zelve. Geen man van handdrukjes en glimlachjes. Een man van smarte, iemand die uit smart bestaat, zooals een ijzeren hamer uit ijzer bestaat. Wie van een lieven Jezus, in den zin van een zoeten Jezus, durft spreken, die heeft hem niet gezien en heeft hem niet gekend. Aangrijpend is de nadruk, waarmee

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 3