2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 9 Dee. 1917. Mededeelingen. Uit de Gemeente. Zandvoort. Aan de gemeente wordt bekend gemaakt dat op Vrijdag, 14 December a. s.,'s avonds van 7 9 uur, in de Consistorie kamer eene verkiezing van twee notabelen zal plaats hebben, wegens de periodieke aftreding der H.H. J. Koning Jbzn. en L. H. Schut. De extra-collecte voor de Kerk, 1.1. Zondag gehouden, heeft f 15.82 opgebracht. Met attestatie is ingekomen uit Amsterdam Comelis Johannes Maks en aangevraagd is de attestatie naar Zaandam door B. C. van Zutphen. In dank is van den heer D. A. te Zandvoort f2.50 ont vangen als jaarlijksche bijdrage voor de Diakonie. AVOND-DIENSTEN. Ds. P. M. preekt voortaan weer alléén 's morgens. Mej. Dr, C. Gerlings zal den avonddienst leiden. Niet-verhuurde zitplaatsen zijn 's avonds tot vrije plaat sen verklaard door de Kerkvoogden, zoodat daarvoor geen zitplaatsen-geld verschuldigd is. Opdat door dezen dienst op Zondagavond aan het gezins leven geen afbreuk worde gedaan, zal de avondbeurt om 6'/j uur aanvangen en niet langer dan één uur duren. De kerkklok luidt voortaan Zondagavond om 6 uur en om kwart over 6. De morgendienst blijft gehandhaafd op 10x/4 uur. Kinderen onder de 12 jaar zonder geleide, worden ook in de Avondkerk niét toegelaten. Verbeterde kleeding. Onder verwijzing naar de desbe treffende advertentie in dit Blad, wek ik de Zandvoortsche Vrouwen en meisjes op om de Tentoonstelling van ver beterde kleeding in „Zomerlust" te bezoeken. Voor alle leeftijden kan men daar terecht. Doelmatige zuigelingen-kleeding zal de Moeders doen zien hoe ze in dit opzicht haar baby's practisch, goedkoop en tegelijk smake lijk kunnen kleeden, terwijl ze er tevens modellen vinden van sterke en aardige school- en sportpakken voor hun jongens en meisjes en van geschikte werkkleeding voor de vrouw uit de arbeiders-klasse. Ook kunstig-versierde kleederen in kostbaarder uitvoering zijn er tentoongesteld. Deze tentoonstelling wordt gaarne aanbevolen door Mevrouw Beeckman—Gevers en door Mevrouw Posthumus Meyjes—Hovy, terwijl Mevrouw Posthumus Meyjes—Hof stede de Groot uit Aerd.enhout en het Bestuur der Afdeeling Haarlem en Omstreken van de Vereeniging „Vakschool voor verbetering van Vrouwen- en Kinderkleeding" aanwezig zal zijn om inlichtingen te geven. Knippatronen worden aan de zaal verkocht. HUWELIJKS-INZEGENINGEN. In de week, beginnende 16 December, tot de week, be ginnende 6 Januari, is er geen gelegenheid tot huwelijks inzegening. De circuleerende Kerstlijst wordt vriendelijk ter ruime teekening aanbevolen. In overleg met de Zandvoortsche geneesheeren is afge zien van de gemeenschappelijke Kerstfeestviering der Zondagsschool-kinderen en hunne ouders bij den Kerstboom, welk feest was bepaald op 20 December. Nu er hier en daar roodvonk-gevallen voorkomen, gebiedt de voorzichtig heid niet zóóveel grooten en kleinen uit allerlei gezinnen bijeen te brengen. Natuurlijk zal de gewone uitdeeling wél plaats hebben, in de verschilllende klassen, die, evenals eenige jaren ge leden, afzonderlijk Kerstfeest zullen vieren op Zondag 23 December. Mevrouw Posthumus Meyjes heeft nog dringend warm ondergoed noodig, ter uitdeeling aan jongens en meisjes van 6—12 jaar op het a.s. Kerstfeest. Van Mevr. Gravin v. R. te Aerdenhout werd, met grooten dank, een heerlijke bezending wollen goed ontvangen. Burgerlijke Stand van Zandvoort. Ondertrouwd P. A. E. Bindels en A. S. A. Schönberger. Geboren Wilhelmus Anthonius, zoon van A. W. Heimerikx en M. W. Schulze. Jacob, zoon van J. de Vries en E. den Arend. Overleden P. Paap, 64 jr. - Bloemendaal. Oudervereeniging. Vrijdag 14 December, 's avonds 8 uur, hoopt de Oudervereeniging onzer Christelijke School hare vergadering te houden. Onderwerp voor dien avond is de lezing van Ds. van Leeuwen, die wegens gebrek aan tijd, op de vorige vergadering niet kon gehouden worden. Alle ouders, wier kinderen op de Chr. School gaan of gingen, hebben vrijen toegang. Ook wanneer ze nog geen lid der Oudervereeniging zijn. Laat ik nog er bij voegen, dat het de bedoeling is, niet alleen die lezing aan te hooren, maar vooral van gedachten te wisselen naar aanleiding van de lezing. J. A. v. L. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren Theodorus Pieter, zoon van J. Warmenhoven en A. M. van de Vreugde. Ondertrouwd H. G. J. Dapper en A. H. M. van de Riet. J. F. van Riessen en E. J. Steenken. Getrouwd: J. B. A. Edelhauser en C. M. van Gulick, C. Kiljan en L. Wezenaar. Overleden J. F. Sluyter, 80 jr. Zandvoort. Namen der gedoopte kinderen op Zondag 2 Dec. 1917. Nikolaas, zoon van Klaas Visser en Antje Paap. maartje, dochter van Arie Paap en Anna Hendrika Kuipers. marie Hetty, dochter van Comelis Johannes Maks en Cornelia Catharina Aafje. maartje, dochter van Sybrand Drommel en Anna de Wit. Aaltje, dochter van Teunis Koper en Aagtje van der Werff. Jan, zoon van Jan Molenaar en Metta Louise Christina van der Mije. Vrijwillige Bijdragen voor de Diaconie. De begrooting voor 1918 wijst een dreigend tekort aan van pl.m. f 600.—. Dit beteekentdat de Diakonie-instellingen gevaar loopen, En daar zoowel de Wijkverpleging, het Diakoniehuis, de weduwen huisjes en de wekelijksche uitkeeringen aan behoef- tigen onmisbaar zijn, doen Diakenen een beroep op de offer vaardigheid der gemeenteleden om tijdig te zorgen dat het ontbrekende geld worde bijeengebracht. Indien de vrijwillige jaarlijksche bijdragen met f 600. toenemen, is het gevaar bezworen. Gegeven het zielenaantal

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 3