2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 23 Dee. 1917 Uit de Gemeente. De Kerstvacantie der catechisanten is ingegaan. Mevr. P. M. ontving nog met veel dank voor het a.s. Kerst feest der Zondagsschoolkinderen een groote rol keper van Mevr. Q. v. U. te Haarlem, een hoeveelheid baai van Mevr. W.-M. te Heemstede én f 10. van den Heer C. B. te Amsterdam. De e.v. Doop is bepaald op Zondag 6 Jan. 1918. De Zangvereeniging „immanuël" zal in de Godsdienst oefening op den lsten Kerstdag zingen. Aan het begin „Stille nacht, heil'ge nacht" en aan het einde: Gezang229 vs. 1 en 5. De Kerst-vacantie der Zondagsschool eindigt Zondag 6 Januari. De e.v. cursus is Dondeidag 10 Januari. Het Kerstfeest der Zondagsschool wordt Zondag 23 Dec. gevierd^ in de verschillende klassen. Uur van aanvanghalf twee. Ds. P. M. houdt a.s. Maandag geen spreekuur. Gedurende de Zondag-avonddiensten worden voortaan de galerijen in de Kerk gesloten gehouden. L.l. Zondag is in de Kerk gevonden een rouw-ketting- Terug te bekomen bij den Koster. Het Kerstfeest van den Vrouwen-krans wordt Maandag 24 Dec. 's avonds 8 uur in „Ons Huis" gevierd. Wegens plaatsgebrek moet „Zending" een week overstaan' Burgerlijke Stand van Zandvoort. Getrouwd P. A. E. Bindels en A. S. A. Schönberger. Geboren Maartje Jacoba, dochter van P. Bol en K. Keur. Bloemendaal. Kerstfeest. We kunnen dit jaar geen Kerstboom hebben. Of de boom zou nog wel gaan. Maar de lichtjes. Er zijn altijd ruim 300 kaarsen noodig om onzen Kerstboom te maken tot een feest van licht, blijdschap en tinteling van vreugde, voor al de kinderen en voor de volwassenen, die gewoon zijn het Kerstfeest der Zondagschool in onze Kerk mede te vieren. En waar zouden we 300 kaarsen vandaan halen in een tijd, dat de oorlogshei zoo heet mogelijk wordt opgestookt? Nog een oogenblik hebben we er aan gedacht, den Kerstboom electrisch te verlichten. Maar daartegen waren te groote bezwaren. Of dan maar een boom, getooid met zilver en allerlei versiersels maar zonder licht? Dat gaat heel best met menschen. Maar niet met een Kerstboom. Dusdit jaar geen Kerstboom. Wel Kerstfeest. Ook voor de kinderen der Zondagschool. Wij hopen Zondag 23 Dec. 's middags om half twee, met hen Kerstfeest te vieren in het Gymnastiek-lokaal der Christelijke School. De boom die is niet te vervangen. Maar ik durf voorspellen, dat de Dames der Zondagschool het zóó feestelijk maken zullen, dat de Kerstblijdschap der kinderen niet minder blij zal wezen dan anders. BI. J. A. v. L. Oudervereeniging. Ondanks het ongunstige weer was 1.1. Vrijdag de vergadering der Oudervereeniging goed bezocht. Hieruit blijkt wel duidelijk, dat deze vereeniging inderdaad in een behoefte voorziet. Onder de voortreffelijke leiding van den Voorzitter, Ds. van Leeuwen, had deze bijeenkomst weer een zeer aange naam verloop. Na opening met gebed werden eerst enkele zaken van huishoudelijken aard behandeld. Er was een schrijven ingekomen van Mevr. de Wilde-de Clercq, waarin H.Ed. mededeelde, door gebrek aan tijd genoodzaakt te zijn voor hare benoeming tot bestuurslid te bedanken. Het voorstel, in deze vergadering nog niet tot een nieuwe benoeming over te gaan, maar deze eerst nader te over wegen, werd met algemeene stemmen aangenomen. Hierna gaat de Voorzitter over, tot het houden van zijn lezing over het onlangs uitgekomen boek van Dr. H. Bavinck, „De nieuwe Opvoeding". Wie dit boek gelezen heeft, weet, dat het nu juist niet behoort tot wat men „lichte lectuur" noemt. Ds. van Leeuwen heeft echter ge toond de kunst te verstaan, er zoo over te spreken, dat alle aanwezigen hem met groote aandacht volgden. Op boeiende en voor ieder bevattelijke wijze werden de eerste hoofdstukken oververteld en toegelicht. Het spreekt wel van zelf, dat in één lezing het geheele boek niet kon worden behandeld. Op algemeen verlangen zal daarom de Voorz. de bespreking in de eerstvolgende vergadering voort zetten. Van de gelegenheid tot het maken van opmerkingen en het stellen van vragen werd ruimschoots gebruik gemaakt. Ongetwijfeld droegen deze besprekingen veel bij tot verduidelijking en verheldering van het gehoorde. Namens alle aanwezigen bracht de heer Erdsieck den Voorzitter een woord van hartelijken dank voor zijn belang rijke lezing. De eerstvolgende vergadering zal D.V. 11 Januari 1918 gehouden worden. Ds. Roos sloot de vergadering met dankzegging. BI. K. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren Dirk Hendrik, zoon van H. J. Cassee en V. Blom. Geertruida, dochter van J. G. van Kessel en H. van Ruiten. Ondertrouwd D. A. G. Oortman en G. K. Borgman. K. Telle en N. B. Hulshoff. Getrouwd: H. G. Dapper en A. H. M. van de Riet. J. F. van Riessen en E. J. Steenken. Zandvoort. Eene aangrijpende prediking. 1.1. Zondag hadden wij het onuitsprekelijk voorrecht Professor Jonker voor ons te zien optreden in de morgenbeurt. Geen wonder dat ook uit Heemstede, de laatste gemeente die hij diende in het Evangelie eer hij het Hoogleeraars- ambt aanvaardde, tal van vrienden en vereerders naar Zand voort waren opgegaan om nog eens te luisteren naar de prediking van hem, die zóó weet te spreken als machtheb bende. Macht over de taal. Macht over de gewetens. Macht over de schatkameren Gods, om de verborgenheden daarvan uit te deelen, mild en overvloedig, zonder aanzien des persoons. Een Jeremia-gestalte, die verschijning van Prof. Jonker op den preekstoel. Priester en rechter tegelijk. Hij vernedert, breekt af, breekt stuk. Maar alleen omdat hij wil verhoogen, opbouwen, heelen. Zijn woord is een hamer, vergruizelend alle valsche heerlijkheid des menschen. Zijn woord is teeder als de liefkoozing van een moeder, troostend den zondaar die om genade schreit. De ijver voor Gods Huis heeft hem verslonden. De liefde tot God en tot de zielen der menschen heeft hem verslonden. Onverzettelijk is hij als men 't ook maar waagt de absoluutheid van Gods eischen aan te randen. Onbarmhartig is hij tegenover schijn-vroomheid en christe lijke aanstellerij. Getuigt hij daartegen, dan vlammen zijn oogen en zijn woorden striemen als zweepslagen, branden als vuur. Maar tegenover echten zondaars-nood en waar achtig berouw is hij wonder-zacht en wonder-goed en wonder-trouw. Nooit vleit hij. Maar zijn mededoogen is grenzeloos. Zoo helpt en sterkt en zegent hij. Vooral de zwaar-beproefden en diep-bedroefden helpt hij terecht. Niet met zoete woordjes en vrome zinnetjes, waarmee wezenlijk bloedende harten ook nooit geholpen zijn. Maar door niet na té laten altijd opnieuw de paradox in haar verrukkelijken

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1917 | | pagina 3