2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 6 Jan. 1918 Uit de Gemeente. Donderdag 10 Januari wordt weer Zondagsschool-cursus gehouden. De Zondagsscholen beginnen weer 6 Januari. Gedurende de Zondag-avonddiensten worden de boven- galerijen in de Kerk gesloten gehouden. De niet- verhuurde zitplaatsen beneden zijn dan vrij. Mijn vriendelijken dank aan allen, die mij met Nieuwjaar gelukwenschten. C. Gerlings. Burgerlijke Stand van Zandvoort. Geboren Arie, zoon van A. Kerkman en G. W. te Gussinklo. Maarten Leendert, zoon van M. Paap en J. Schaap. Bloemendaal. Week der gebeden. De Nederlandsche Afdeeling der Evangelische Alliantie heeft dit jaar wederom doen uitgaan hare „Uitnoodiging tot de jaarlijksche week van gemeen schappelijk gebed". Deze uitnoodiging richt zich tot alle gemeenten in ons land. met de vraag, dat in elke stad, in elk dorp, allen die den weg nog kennen tot den Hoorder der gebeden, zich zullen vereenigen, en gemeenschappelijk Hem zullen voorleggen de nooden van wereld, volken, gemeente, personen. Opdat Hij hoore, en hoorende Zijn belofte vervulle„hongerigen heeft Hij met goederen vervuld." Aan die uitnoodiging hopen wij in Bloemendaal gehoor te geven. Te beginnen Maandag 7 Januari, tot en met Vrijdag 11 Januari, hopen wij iederen avond samen te komen in „Maranatha" (Donkere Laan), met ieder die eraanwenscht deel te nemen, of lust gevoelt om tegenwoordig te zijn, om deze „week der gebeden" te houden. De samenkomsten zullen om half acht beginnen, en één uur of hoogstens vijf kwartier duren. De goede gewoonte volgend, heeft de Evangelische Alliantie voor iederen avond nauwkeurig aangegeven het onderwerp voor bespreking en gebed. Er zullen voor ieder die in „Maranatha" denkt te komen, een door de Ev. Alliantie opgemaakt overzicht dier onderwerpen beschikbaar worden gesteld. Om op de verschillende avonden te spreken hebben zich bereid verklaard Ds. Barger, Ds. Oberman, de heeren Koopman en Voskuil, en Ds. van Leeuwen. Is deze mededeeling voldoende, om velen op te wekken de samenkomsten bij te wonen? Ik hoop het. Want er is alle reden voor om ze te houden. Zijn de tijden niet vol stemmen Oök van God. Oök van Christus. God gebiede Zijn zegen op het pogen om ze te verstaan. BI. J. A. v. L. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren Lambertus Christiaan, zoon van L. Ch. Muijen en L. van Dijk. Simon, zoon van J. Dedding en A. M. van den Bunt. Johanna Sophia en Cornelia Maria, dochters van H. Th. van der Klugt en S. van Amersfoort. Carel Everhard, zoon van S. J. Graaf van Limburg Stirum en L. M. Luden. Ondertrouwd J. Klaver en A. M. E. Swen. Getrouwd D. A. S. Oortman en G. K. Borgman. Overleden T. Zwart, 65 jr. J. Stikkelorum, 73 jr. W. te Broek, 67 jr. C. M. Wessels, 74 jr. C. Rootlieb, 54 jr. Zandvoort. Een feestmaaltijd. Treffend was de aanblik van het gezelschap dat den 2den Kerstdag deelnam aan den feestelijken maaltijd in den huize „Zomerlust" aangericht. De genoodigden waren een honderdtal armen-naar-de- wereld, aan wie eene Commissie, namens maatschappelijk welgestelden, een diner aanbood. Oude vrouwtjes zaten er en hoogbejaarde grijsaards tus- schen jonge kinderen in, allen in Zondagsche kleeren, zooals dat past bij een feest. Neen, dit was geen „bedeeling", geen uitreiking van „'n aalmoes", geen „voedering", enkel om den honger te stillen. De keurig-gedekte tafels, waarop vaasjes met witte seringen gevuld prijkten, aangericht in die helder-verlichte en heerlijk-verwarmde ruimte, namen onmiddellijk iedere gedachte, aan iets dat het eergevoel der genoodigden zou kunnen kwetsen, weg. En het menu, dat aan armen, die te zwak of te oud waren om het gemeenschappelijk feest mee te vieren, was thuis bezorgd, was geheel in overeenstemming met den rijken aanblik der concertzaal, in het midden waarvan een Kerstboompje met tal van kleurige kaarsjes stond te lichten. Met een woord van welkom opende de Predikant den maaltijd waarover hij Gods zegen inriep. En toen begon het. Vlugge kellners-in-rok dienden dampende borden soep rond en het was een lust om aan te zien hoe gretig de bouillon, door een kok even zorgvuldig toebereid, als was hij voor enkel fijn-proevers bestemd, verorberd werd. Daarna kreeg ieder een bal gehakt van behoorlijke af meting, met andijvie en aardappelen en jus. Ook de hoe danigheid was hier geheel overeenkomstig de hoeveelheid. Zij aten en werden verzadigd en er schoot nog van alles over. Eindelijk kwam het dessert: bestaande uit niet meer of minder dan een portie chipolata-pudding met marasquin- saus, zóó fijn klaargemaakt, dat hij een koninklijken disch eere zou aangedaan hebben. De grooten kregen toen nog 'n kop koffie, de mannen een zakje met sigaren, de vrouwen een koekje en de kinderen chocolaadjes. Nog geruimen tijd bleef men bijeen in opgewekte stem ming, in alle opzichten dankbaar én voldaan, terwijl eenige Dames het feest opluisterden door bij de piano gezongen liederen, waarna de oudjes-zelf, telkens als Jaap inzette, versjes uit hunne jeugd aanstemden, aandoenlijk schoon. Eere aan het Echtpaar Snijer van „Zomerlust" Zij hadden het diner aangenomen, maar hebben het zóó echt-royaal uitgevoerd, dat ze er onmogelijk iets aan hebben kunnen verdienen. Eere aan de Commissie, die het feest-plan opvatte, rond ging om giften in te zamelen en alles zoo voortreffelijk heeft geregeld. Eere aan de Gasten, die zich niet te „grootsch" hebben geacht om de hartelijke invitaties aan te nemen en zich alles zóó goed lieten smaken, dat één hunner stellig den indruk van allen weergaf toen hij bij 't weggaan met een genoegelijk gezicht en een illustreerend handgebaar ver klaarde„ik ben zoo dik als een beer". Eere aan allen, die door hunne bijdragen dit Kerstmaal hebben mogelijk gemaakt. Dank en eere aan God, die ook op deze wijze zulk eene „groote blijdschap" gegeven heeft aan groot en klein. Wat Christus, Gods onuitsprekelijke Kerstgave, der ziel schenken wil„leven én overvloed", is op zinnebeeldige wijze aan Zandvoorts behoeftigen treffend gepredikt door de heerlijke versterking en verkwikking, hun lichaam bereid. P. M.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1918 | | pagina 3