2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 17 Maart 1918 Uit de Gemeente. Burgerlijke Stand van Zandvoort. Geboren Aaltje, dochter van Jb. van Duijn en P. Koper. Jan Pieter, zoon van W. Loos en P. Camfferman. Elizabeth, dochter van A. Koper en M. L. van Dijk. Overleden J. P. J. H. Peeters-van Koetsem, 65 jr. C. J. van Steel, 68 jr. Bloemendaal. longelieden-Samenkomsten. Op een der samenkomsten in de zoogenaamde „Week der Gebeden", die we, in de eerste week van het jaar, hier gehouden hebben in het lo kaal „Maranatha", heb ik gesproken over Opvoeding en Huisgezin. Naar aanleiding van een en ander, wat ik daar gezegd heb, kwamen twee belangstellende leden de gemeente, mede namens enkele anderen, me vragen, of er voor de aanko mende jongens en meisjes te Bloemendaal en Overveen niet iets gedaan kon worden, tot bevordering van hun geestelijk welzijn. Zij opperden het plan, om te beginnen met het doen houden van jongelieden-samenkomsten, op Zondagmorgen. En dat in de hoop, hieruit meerder en meeromvattenden arbeid te zullen zien groeien onder de jeugd, in de moeilijke jaren van haar vorming. Om deze zaak in zoo juist mogelijke banen te leiden, werd een vergadering gehouden, waar ook alle hoofden van scholen te Bloemendaal en Overveen tegenwoordig waren. In uitvoerige, daar gegouden besprekingen, betuigden zij allen hun sympathie voor dezen voorgenomen arbeid. Resultaat was, dat een Commissie voor jongelieden-samen komsten werd benoemd, waarvan de heer G. de Groot secretaris en de heer A. E. Beekman penningmeester is, en waarin verder zitting hebben de heeren Mr. J. H. Monnik, H. G. van Riessen en J. H. de Wilde, terwijl Ds. J. A. van Leeuwen voorzitter is. Er zal nu, wanneer deze samenkomsten genoeg be langstelling vinden, iederen Zondag van 10 tot 11 uur zulk een bijeenkomst gehouden worden. Aan Heeren Kerkvoogden is aangevraagd, daarvoor het lokaal „Maranatha" beschikbaar te willen stellen. Voor iederen Zondag zal een spreker of spreekster gevraagd worden. Een circulaire is opgesteld, om aan deze zaak bekendheid te geven en er belangstelling voor te vragen. We hopen Zondag 24 Maart de eerste samenkomst te houden. Ds. van Leeuwen zal dan D.V. als spreker optreden. Of dit alles gaan zal Zonder probeereti zeker niet. En zonder probeeren weten we 't óók niet. Wat kunnen we anders doen dan „planten en natmaken"? In dezen tijd van vernieling en verwoesting niet alleen van stoffelijke waarden toch zeker wel heel noodig werk. Indien God den wasdom geeft ja, dan is 't in orde. BI. J. A. v. L. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren Anna Theda, dochter van J. B. Ebbinge en J. L. Posthuma. Lambertus Johannes, zoon van H. M. Prenen en E. Hof. Nicolaas Willem, zoon van H. W. Berghout en N. Mulder. Klaas Jeroen, zoon van M. Herben en j. W. van den Veldt. Overleden M. A. Bloemzaad, 43 j. H. Mars, 54 j. A. de Jager, 1 j. J. C. Reineker, 18 j. Th. C. van Schooten, 49 j. G. Assem, 72 j. Zandvoort. Volledige lijst van a.s. nieuwe Lidmaten. Berkhout, Pauline Adrienne Teding van, geb. 11 Aug. 1899, „Boekenrode", Aerdenhout. Breitenstein, Carla, geb. 2 Jan. 1901, „Vredehoeve", Aer denhout. Bruin, Gerritje Cornelia, geb. 18 Juni 1899, Brederodestraat44. Bos, Jan van den, geb. 1 Oct. 1900, Smedestraat 1. Clercq, Reinout de, geb. 19 Mei 1897, „de Viersprong", Aerdenhout. Dees, Hendrik, geb. 27 Febr. 1898, Kleine Krocht 2. Glaser, Antje, geb. 26 Nov. 1898, Haltestraat 16. Hoogendijk, Johanna Jakoba, geb. 24Sept. 1896, Diakoniehuis- straat 12. Hoogendijk, Cornelia, geb. 31 Aug. 1891, Kanaalweg 24a. Keur, Willem, geb. 25 Aug. 1900, Pakveldstraat 9. Keur, Jan, geb. 19 Febr. 1900, Kruissteeg 5. Koning, Leendert, geb. 22 Aug. 1899, Baan 6. Koper, Aleida, geb. 26 Jan. 1899, Hobbemastraat 29. Koper, Jobje, geb 20 Oct. 1899, Noorderstraat 8. Lennep, Aernout van, geb. 9 Mei 1897, Bloemendaal. Paap, Adriana, geb. 11 Mei 1899, Jan Steenstraat 7. Paap, Arie, geb. 7 Nov. 1900, Rozenobelstraat 19. Paap, Klaas, geb. 8 April 1899, Noorderstraat 31. Rengers, Cathrine Quirine Lucia Juckema van Burmania, geb. 28 Sept. 1899, Haarlem. Roest, Frans, geb. 4 Juni 1899, Haltestraat 10. Sande, Maria Catharina van de, geb. 10 Juli 1899, Haltestr. 52. Terol, Evert, geb. 14 April 1899, Kruisstraat 14. Weber, Cornelis, geb. 2 Nov. 1899, Duinweg 8. Zwemmer, Jan, geb. 1 Febr. 1894, Duinstraat 6. P.M. Bloemendaal. Nieuwe Lidmaten. Na het afleggen van hunne ge- loofs-belijdenis, hopen op a. s. Goeden Vrijdag hier te worden bevestigd Ida Celine Ament. Lena Barendrecht. Willemina Blankevoort. Jeanne Davelaar. Johanna Esther. Robina Johanna van Kempen. Dirkje Mossel. Barendina Maria van Lit. Houkje Lemstra. Maria Geertruida Klaptneijer. Francona Antoinetta Coenrardina Prins. Wilhelmina Helena Gijsbertina Algonda Reinders. Antje Ruys. Mintje Stolle. Bertha Johanna van Tienhoven. Antonia Verschuur. Johanna Elisabeth van de Vliervoet. Elisabeth Margaretha Maria Welsselman van Helmond. Frangois Gérard Lucas de Petit. Jan Reinders. Marinus Gijsbertus van Ballegooijen. Hermanus Bolsenbroek. Willem Anton Duivesteijn. Roelof de Jong. Gradus lking. Bertus van den Klinkenberg. Jacobus Johannes Roodenberg. Gijs Tit. Gerrit de Vries.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1918 | | pagina 3