Paasch-Zondag: profetie standing ten laatsten dage. Mededeelingen. en onderpand van de op- Zij die het opstandingsfeit loochenen en dan niet ter halver wege blijven staan, maar streng wetenschappelijk voort- redeneeren, erkennen dat er in 't geheel geen menschelijk leven zonder zonde en dood is nóch zijn kan, dus dat het wezenlijk onderscheid tusschen mensch en dier wegvalt. Jezus is niet de Christus omdat Hij is opgestaan, maar Hij is opgestaan omdat Hij de Christus is Wie, onder beweren van een „geestelijke opstanding" te willen, de lichamelijke opstanding van Jezus loochent, juist hij maakt Jezus geest- en machteloos. Men zegt dan wel dat men, de lichamelijke opstanding prijsgevende, zich aan Jezus' onvergankelijk schoone, heerlijke woorden houdt, en daaraan genoeg heeft. Maar die woorden zijn dan ijdel. Want ze bedoelen alle te brengen tot een geloofsvertrouwen bepaaldelijk in Hem, Jezus, als den Verlosser. En dit ver trouwen kan noch door Hem geëischt, noch door de men- schen gegeven worden, zoo Hij ten slotte zelf, door te be zwijken en te blijven onder de doodsmacht der natuur, getoond had het menschdom niet te kunnen helpen. De opstanding van Jezus vormt het middelpunt des mid- delpunts, het eigenlijk hart des Christendoms zooals het tot nog toe was en daarom zijn van oudsher vooral op haar de scherpste pijlen der tegenstanders gericht. Wie zich aan Hem hecht, heeft de opstanding vastge- gegrepen, sterft niet in eeuwigheid. (Uit „Het leven van Jezus" door J. H. Gunning Jr.) Zandvoort. Denkt om de extra-collecte voor de Kerk, die op den lsten Paaschdag gehouden wordt Onderwerp voor de Zondagsscholen op a. s. Zondag Mattheus 28 vs. 1 15, Markus 16 vs. 1—8, Luk. 24 1—12, Joh. 20 vs. 1 18. A. s. Donderdag is er weer Zondagsschool-Cursus in de Consistoriekamer om 8 uur. De e. v. Doopsbediening is Zondag 14 April. Aangifte 's Maandags te voren, 's avonds van 89 bij den koster. De vólgende week hervat ik mijn jongens-catechisaties. Voor de kleineren om 8 uur en voor de grooten om 9 uur. Op deze laatste lessen zijn ook welkom die reeds aangenomen zijn en toch 't onderwijs verder willen volgen. Dus Dinsdag 9 April Ten einde er zeker van te kunnen zijn dat de gewenschte huwelijksinzegening op den bepaalden dag en het verlangde uur kan geschieden, wordt a. s. Bruidsparen andermaal dringend aangeraden zich daarover vóór de vaststelling van den trouwdag met mij te verstaan. De nummering van De Zondagsbode is in de war ge raakt. No. 45 is overgeslagen. Het No. van 10 Maart draagt, inplaats van 45, No. 44. Voor hen die de afleveringen ver zamelen en bewaren, kan deze mededeeling nuttig zijn. Vergeet niet dat de Zomertijd 1 April begint. Als ge uw horloge dan niet één uur vóóruit-zet, komt ge in de Kerk als de dienst net is afgeloopen. Wegens plaatsgebrek moet „Feuilleton" één week overstaan. Burgerlijke Stand van Zandvoort. Geboren Arnoldus Mattheus, zoon van M. Kuiper en M. A. Hoff. Johannes Antonie, zoon van J. de Wilde en J. A. Dommisse. Helena, dochter van L. van der Mije en H. G. van der Zalm. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren Balduwinus, zoon van Th. G. van der Velden en G. Kroon. Anne Maria Ludovica, dochter van G. G. M. J, de Decker en A. M. J. G. Meeuws. Cornelis, zoon van F. Cornelisse en D. Swier. Overleden A. A. K. Hartman 59 j. P. Otte 35 j. A. Hoffmann 63 j. M. Eijk 59 j. A. Medenblik 58 j. A. H. Klous 65 j. M. H. E. Pouw 73 j. Bloemendaal. Jongelieden-samenkomst. 't Begin was goed. Er was Zondagmorgen, bij onze eerste samenkomst in Maranalha, een 60 tal jongens en meisjes gekomen, die aandachtig hebben geluisterd naar wat ik van „Twee sterke mannen" te vertellen had. Ik hoop, dat deze zestig bij de volgende samenkomsten weer terugkomen, en steeds meerdere zich bij hen voegen. We hebben ook een nieuw orgel aangeschaft, om bij; deze samenkomsten den zang te begeleiden, 't Oude leed zeer aan asthma, en bracht in zijn benauwdheid allerlei wonderlijke geluiden voort, 't Ging waarlijk niet langer. En we hebben het overgedaan aan den orgelhandelaar bij wien we het nieuwe kochten. Maar dat spreekt bijna vanzelf er moest geld bfj. Nu hebben eenige belang stellende gemeenteleden reeds zóóveel van wat „er bij" moest bijeengebracht, dat op het nieuwe orgel nog slechts een schuld van f60 rust. Wie wil me helpen, om dien last er af te nemen? 't Speelt veel prettiger, als dat orgel, vrij van alle schuld, de samenkomsten in Maranatha helpt maken tot zonnige uren. BI. J. A. v. L. Onderstaande circulaire werd en wordt verspreid, met 't oog op de Jongelieden-samenkomsten Aan de jongens en meisjes van Bloemendaal en Overveen. JONGENS EN MEISJES! Wat voeren jullie uit op Zondagmorgen? Waarschijnlijk allerlei goede en prettige dingen. Maar ga je ook wel eens naar de Kerk? Doe je dat dikwijls? Misschien heel veel Zondagsmorgens? Misschien zeg je„ja maar ik heb daar niet veel aan. want ik begrijp 't niet goed, wat daar verteld wordt". Misschien zeg je„weineenwant de Kerk is alleen voor groote menschen". Nu, wij hebben óók gemeend, dat jullie er veel meer aan zoudt hebben, wanneer je op Zondagmorgen naar iets kunt komen luisteren, waarin je meer belang zult stellen, omdat het bepaald aan jullie verteld wordt en voor jullie bedoeld is. Daarom hebben we besloten, om op Zondagmorgen samenkomsten te gaan houden voor jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar. Zij zullen gehouden worden in het lokaal „Maranatha", in de Donkere laan te Bloemendaal. De samenkomst zal beginnen om 10 uur, en één uur duren. Zij is toegankelijk voor iederen jongen en ieder meisje van bovengenoemden leeftijd niet voor ouderen of volwas senen. De toegang is vrij. Het plan is, om iederen Zondag een bevoegde spreker of spreekster te vragen voor die samenkomst. En vraag je misschien, wat je daar hooren zult? Kom maar eens luisteren. Dan hopen we, dat je zult

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1918 | | pagina 2