2e Blad van „De Zondagsbode" van Zondag 28 April 1918 Mededeelingen. Ingezonden 1858 - 1918. God helpe ons, ouders, den kinderen steeds Een zegenend voorbeeld te wezen Dan zal ook de keuze huns harten eens zijn „Den God mijner ouders wil 'k vreezen". C. Oliphant-Schoch. Wist gij niet dat Ik nabij ben Overal en t' allen tijd, In uw zonde en in uw zege, In uw stilte en in uw strijd N. N. God, geef mij weer en 'k zal niet langer morren Uw zoete liefde, die zoo noode ik mis! Ik wil niet meer naar werelds bonte lorren De handen strekke' in gretig heet gegris. Laat niet mijn ziel verdorsten en verdorren, Nu wèl ik weet waar de een'ge laving is Helene Swarth. Zandvoort. Vrijdag 3 Mei heeft alhier, des namiddags om 3 uur, de persoonlijke kerk-visitatie plaats door de H. H. van Leeuwen en Creutzberg. De e.v. Doopsbediening is bepaald op Zondag 5 Mei. Aangifte bij den koster des Maandags te voren, 's avonds van 89 uur. Een Gouden Bruidspaar schonk f100.aan de Diakonie en f 100.— aan de Kerk. De Bruidegom die mij deze giften overhandigde, zei mij dat dit een dank-offer was van twee gelukkige en tevreden menschen. Zóó iemand tegenwoordig te ontmoeten, is op zichzelf al een weldaad. En dan bovendien nog zulke giften te mogen ontvangen! Diakenen en kerkvoogden zijn, op hun beurt, ook gelukkig en meer dan tevreden. Ds. P. M. dankt voor de hem toegezonden gelukwenschen op 20 April 1.1. Mevrouw Posthumus Meyjes ontvangt weer Woensdag 1 Mei. Mej. Dr. C. Gerlings ontvangt iederen Dinsdag en Donder dag van 46 uur iedereen die haar een bezoek wil komen brengen, Brederodestraat 22 „Sunny-home". Ds. P. M. preekt Zondag 28 April in de Nieuwe Kerk te Haarlem. Rijst. Vriendelijk dank aan hen die zoo goed waren aan mijn verzoek gevolg te geven. De moeder is nu heerlijk geholpen. Mevr. P. M. Denkt om de extra-collecte a.s. Zondag voor de Kerk! Ter navolging. Teelt van voedingsgewassen. Te Driebergen hebben eenige villabewoners hun gazons laten scheuren om er aardappelen en boonen op te ver bouwen. Ook de groote weide voor het R. K. Seminarie aldaar is in bouwland veranderd. C. G. Burgerlijke Stand van Zandvoort. Ondertrouwd L. Koning en W. Paap. Getrouwd F. G. Koppelman en J. S. W. Zwager. C. van de Geer en M. Hellingman. Geboren Cornelia Maria Martina, dochter van J. G. Wiese en M. A. Meijer. Pieter, zoon van C. Paap en M. Paap. Overleden H. A. Caviet, 19 jr. J. M. van der Valk, 34 jr. Bloemendaal. Zondag 14 April zijn gedoopt: Ida Adriana, dochter van B. J. van Stekelenburg en G. Kramer. Johannes, zoon van J. Ende en A. van de Haar. Marinus, zoon van B. van 't Land en C. van Gent. Reindert, zoon van F. Messchaert en A. C. Gehrels. Den 18en April heeft de Huwelijks-inzegening plaats gehad van: Jacobus Kleijn van Willigen en Maria Anna Cornelia van de Water. Burgerlijke Stand van Bloemendaal. Geboren Wilhelmina .Johanna, dochter van G. J. Lodeweegs en M. Drommels. Cornelis, zoon van C. J. Koper en M. van den Haak. Willem Hendrikus, zoon van J. W. Lucas en H. J. C. Terpoorten. Ernst Frans, zoon van P. E. van der Werff en J. C. A. van Keulen. Catharina Matthea, dochter van G. W. Spoor en H. J. Blom. Ondertrouwd A. Dijkstra en W. J. Grootegoed. A. Sol en M. W. M. Verouden. Getrouwd: J. Kleijn van Willigen en M. A. C. van de Water. J. G. ter Bruggen en A. Hofer. Overleden M. M. Hulsebosch 24 j. J. Warnar 56 j. J. van Nieuwenburg 7 w. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Een Fonds voor Lectuurverspreiding. In 1918 bestaat de Nederl. Zendingsvereeniging zestig jaren. Aan feestvieren denken wij niet; daartoe is er te veel geween. Maar gedenken willen wij al den weg, dien God ons gedurende 60 jaren heeft doen wandelen. Zoo gaarne zouden wij een gedenksteen oprichten bij ons zestigjarig bestaan. Indië ontwaakt, lndië gaat lezen. Wie helpt ons om een fonds te stichten, waardoor wij de lectuurverspreiding op ons arbeidsveld met kracht ter hand kunnen nemen? Daarvoor wachten wij in dit gedenkjaar gaarne bijzondere gaven! Moge veler hart geneigd worden ons deze te schenken! Zonder dat Br. Ruttink, van Bandoeng, nog iets van onze plannen weet, schrijft hij d.d. 14 September: „In het rapport van de laatste Conferentie, waarvan ik hoop, dat het in uw bezit gekomen is, wordt gezegd, dat aan het Hoofdbestuur verzocht zou worden om een maandelijksche contributie ten behoeve van de lectuurverspreiding. Dit si nog niet gebeurd, voornamelijk door de moeilijke tijds omstandigheden, onder wier druk de Vereeniging ook financiëel gebukt gaat. Toch kan aan lectuurverspreiding niet het noodige gedaan worden, als er niet een zeker fonds bestaat voor het laten drukken van boekjes, enz. enz. Wat thans gedrukt werd, kon geschieden door het leenen van geld; maar dat is geen gewenschte toestand. Moet de lectuurverspreiding eenvoudig stopgezet worden omdat er geen bedrijfskapitaal is? Dat mag nog minder. Daarom zou ik u willen vragen, dat het Hoofdbestuur aan het depót van lectuurverspreiding een maandelijksche subsidie toezegt.

De Zondagsbode voor Zandvoort en Aerdenhout | 1918 | | pagina 3