sub 2 van het Provinciaal Reglement op de wegen in Noord holland, een weg afsluit of op andere wijze liet vrije verkeer er over belemmert, of die daarin graaft of spit, de kunstbaan daar van opbreekt, de wijze van aanleg van een weg of van de zich daarop bevindende kunstbaan verandert, de daarin zich bevin dende rioleering beschadigt, geheel of gedeeltelijk verstopt of wÜz'gf> eene aan den weg belendende sloot dempt of er een dam inlegt, of die op een weg of den berm of zijkant daarvan boo- men of ander houtgewas plant, of wel rooit, afzaagt of op andere wijze beschadigt. I)eze strafbepaling is niet van toepassing op hem, die handelt op last of met vergunning van Burgemeester en Wethouders. Art. 8. Met hoete van ten hoogste vijf gulden wordt gestraft de bestuurder van een motorrijtuig, van een rijwiel (voor zoover op grond van de Motor- en Rij wiel wet te zijnen aanzien hierin niet is voorzien) of van een bespannen rij- of voertuig: a. indien hij, daar waar door Burgemeester en Wethouders is be paald dat straten of wegen slechts in één richting mogen wor den bereden, die straten of wegen in eene verboden richting berijdt; b. indien hij niet voldoet aan een bevel der politie om, hetzij den gang van het door hem bestuurde rij- of voertuig te matigen, hetzij stapvoets te rijden, hetzij stil te staan; c. indien hij bij het gaan naar of komen van of bij het aan- of uitgaan van feestelijke of andere bijeenkomsten in concert- of vergaderlokalen of andere druk bezochte plaatsen of bij het aankomen of vertrekken van openbare middelen van vervoer niet voldoet aan het bevel der politie omtrent den te volgen weg, de orde van rijden en de plaatsing der rij- of voertuigen. Art. 8a. Met boete van ten hoogste vijf gulden wordt gestraft de bestuurder van een motorrijtuig op meer dan twee wielen die de binnen de bebouwde kommen gelegen wegen berijdt, welke geen Rijks- of Provinciale wegen zijnde, door Burgemeester en Wet houders voor het verkeer met deze rijtuigen voor gesloten zijn verklaard. Als wegen, vereischt en geschikt voor het doorgaand verkeer met motorrijtuigen mogen niet worden geslotende Kennemerweg, de Bloemendaalscheweg tusschen den Kennemerweg en de Nieuw- Hartenlustlaan, de Nieuw-Hartenlustlaan, de Noorder- en Zuider stationsweg, de Bloemendaalscheweg van de Nieuw-Hartenlustlaan tot den Zijlweg, de Mollaan, de Korte Kleverlaan, de Busken- Huëtlaan, de Kleverlaan, de Duinendaalscheweg van de Domp- vloedslaan tot den Tetterodeweg, de Tetterodeweg, de Zijlweg, de Korte Zijlweg, de Elswoutslaan, de Zijweg, de Bentveldsweg, de Bovenweg, de weg langs Oosterduin, de Aerdenhoutsweg, de Bentveldsduinweg, de Slingerweg, de Zandvoorterweg, de Aerden-

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 100