houtslaan, de Boekenrooderweg, de Koeduinsweg I, de Vogelen- zangscheweg en de Bekslaan. Het verbod van sluiten der bedoelde wegen geldt niet voor be stuurders van bedoelde motorrij tuigen, aan die wegen wonende, evenmin voor bet hoofd en de dienaren van politie en der brand weer en de gemeente-opzichters. Burgemeester en Wethouders hebben in elk geval op schriftelijke aanvrage de bevoegdheid van het in dit artikel omschreven verbod ontheffing te verleenen. De alsvoren gesloten wegen worden aangeduid door waarschu wingsborden volgens het door den Minister van Waterstaat vast gestelde model. Art. 8b. Met boete van ten hoogste vijf gulden wordt gestraft de bestuurder van een motorrijtuig of rijwiel, die overschrijdt de maximum snelheid door Burgemeester en Wethouders aangegeven ten aanzien van een of meer binnen de bebouwde kommen gelegen wegen (ten aanzien van de bepaling eener maximum-snelheid voor motorrijtuigen en rijwielen niet vallende onder artikel 15 der Motor en Rijwielwet) welke maximum-snelheid van wege Burgemeester en Wethouders op voor berijders dier wegen duidelijk zichtbare wijze moet worden aangeduid door waarschuwingsborden van het door den Minister van Waterstaat vastgesteld model. Art. 9. Yoor zoover daarin niet bij het Wetboek van Strafrecht is voorzien, wordt gestraft met boete van ten hoogste vijf gulden: a. ieder, die in de in wegen, wegkanten of voetpaden staande hoornen of palen klimt; b. ieder, die vuilnis, puin, steenen, zand, kalk, glas, papier, aseh, sintels, turfmolm of onreinheden bloembollen of afval van planten, heesters, vruchten en bloembollen daaronder begrepen op straten, wegen of paden werpt, brengt, stort, loost of laat vallen. Deze strafbepaling is niet van toepassing op hem, die steenen, zand, puin of sintels brengt of verwerkt of doet brengen of verwerken op wegen en paden, tot welker onderhoud hij verplicht is, of die handelt met vergunning of op last van Burgemeester en Wethouders. Art. 10. Voor zoover daarin niet bij het Wetboek van Strafrecht is voorzien wordt gestraft met boete van ten hoogste vijftien gulden of met hechtenis van ten hoogste twee dagen hij, die over de wegen in het Bloemendaalsche Park, in het z.g. Kweekduin of andere door Burgemeester en Wethouders nader aan te duiden wegen of over de puinwegen in het Bloemendaalsche bosch bouwmaterialen, zand, aarde of eenige andere zaak of specie, in wagens vervoert, en daarbij gebruik maakt van andere dan vierwielige voertuigen, tweewielige handwagens zonder paard of paarden uitgezonderd, alsmede hij die deze voertuigen beladen heeft met zwaardere vrachten dan kennelijk een paard trekken kan.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 101