74 Art. 20. Met boete van ten hoogste drie gulden wordt gestraft ieder a. die, wanneer het vriest, water op straten of wegen doet of laat afloopen of de straat schrobt; b. die zonder schriftelijke toestemming van Burgemeester en Wet houders, tot ontlasting van vloeistoffen, uitloopen maakt of heeft van of uit de perceelen naar eenige straat, weg of voetpad, of die op of over eenige straat, weg of voetpad vloeistoffen doet of laat afloopen. Art. 21. Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden wordt gestraft ieder die nalaat om, wanneer dit door Burgemeester en Wethouders mocht worden bevolen, de op of langs straten of wegen staande aan hem toebehoorende vermolmde, of om andere redenen voor de passage gevaarlijke of hinderlijke boomen, boomtakken, struiken of uitloopers op te ruimen. Art. 22. Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste drie dagen wordt gestraft: a. ieder, die muren, schuttingen, heiningen, rasterwerken, hagen of andere afsluitingen aan, op of langs de openbare wegen of voet paden plaatst of doet plaatsen, vernieuwt of doet vernieuwen, van richting verandert of doet veranderen zonder daartoe van Burgemeester en Wethouders vergunning te hebben verkregen. (Voor geringe herstellingen tot onderhoud aan muren, gevels, heiningen, rasterwerken, hagen en andere afsluitingen in de bestaande door Burgemeester en Wethouders of den Baad eenmaal aangegeven of goedgekeurde richting of rooilijn, wordt geen nieuwe vergunning gevorderd.) Burgemeester en Wethouders kunnen, waar zij dit noodig oordeelen, de hoogte der sub a bedoelde afscheidingen, palen of stoepen bepalen en voor de veiligheid van het verkeer door hen noodig geachte voorwaarden aan hunne vergunning ver hinden b. ieder onderhoudsplichtige die, nadat hem daartoe door of namens Burgemeester en Wethouders eene aanschrijving is uitgereikt, nalaat om deze afsluitingen in goeden staat en rechtstaande te onderhouden c. ieder, die aan straten of wegen, paden of zijkanten van wegen. buiten de door den Baad vastgestelde grens of rooilijn dier wegen hagen, hekwerken of andere afscheidingen, palen of stoepen aanbrengt of doet aanbrengen, vernieuwt of doet ver nieuwen, van hoogte of richting verandert of doet veranderen; d. ieder, die in de door Burgemeester en Wethouders aangegeven of goedgekeurde richting dier afscheidingen en stoepen enz. verandering brengt of doet brengen zonder nadere vergunning van Burgemeester en Wethouders of die de voor de veiligheid van het verkeer daaraan door hen verbonden voorwaarden nalaat of niet in stand houdt;

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 104