e. ieder, die aan de hierboven bedoelde afsluitingen prikkeldraad bevestigt of doet bevestigen, heeft of houdt zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders. Prikkeldraad zal ook met vergunning van Burgemeester en Wethouders niet dichter naar den wegkant mogen worden aan gebracht dan 10 c.M. binnenwaarts van de bedoelde afsluitingen. Afdeeling II. Toezicht op vaartenslooten en andere wateren. Abt. 23. Met boete van ten hoogste een gulden wordt gestraft a. ieder, die in wateren zichtbaar van den openbaren weg baadt of zwemt, zonder behoorlijk van een zwembroek voorzien te zijn. b. ieder, die in openbare wateren baadt of zwemt buiten de daar toe door Burgemeester en Wethouders, bij openbare kennisgeving, aangewezen plaats. Art. 24. Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden wordt gestraft: a. ieder, die palen of getimmerten van welken aard ook, in of over de openbare wateren aanbrengt of heeft. b. ieder, die door het aanbrengen of hebben van beschoeiingen of soortgelijke werken openbare wateren inneemt of versmalt. Deze strafbepaling is niet van toepassing op hem, die tot het maken of hebben van palen, getimmerten of beschoeiingen over en in openbare wateren vergunning van Burgemeester en Wethouders heeft bekomen. Art. 25. Voor zoover daarin niet door het Wetboek van Straf recht is voorzien, wordt met boete van ten hoogste tien gulden gestraft ieder, die in openbare wateren, boomen, balken of ander hout laat liggen. Deze strafbepaling is niet van toepassing op hem die handelt met vergunning of op last van Burgemeester en Wethouders. Art. 26. Met boete van ten hoogste vijf gulden wordt gestraft ieder, die bij besloten water op openbare wateren planken of andere voorwerpen, dienende tot toegangen tot het ijs uitlegt, banen veegt, stoelen, tafels, banken of tenten op het ijs plaatst. Deze straf bepaling is niet van toepassing op hem, die handelt met vergunning of op last van Burgemeester en Wethouders. Hoofdstuk IV. Toezicht op koffiehuizen, herbergen enz. Art. 27. Met boete van ten hoogste tien gulden wordt gestraft iedere koffiehuishouder, wiens koffiehuis tusschen 's nachts 12 uur en 's morgens zes uur voor het publiek geopend is of geopend wordt. Deze strafbepaling is niet van toepassing: a. voor zoover de Burgemeester vergunning mocht hebben ver leend het koffiehuis later dan tot middernacht open te hebben; b. zoolang in het koffiehuis aan drenkelingen, of andere personen,

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 105