76 aan wie zwaar lichamelijk letsel is overkomen, hulp wordt verleend. Art. 28. Met boete van ten hoogste vijf gulden wordt gestraft de koffiehuishouder of diens plaatsvervanger: a. die verzuimt te middernacht, of op het door den Burgemeester bepaalde uur van sluiten, de in zijn koffiehuis aanwezige per sonen, die niet tot zijne huishouding behooren, aan te zeggen dat zij het koffiehuis moeten verlaten; b. die verzuimt de politiebeambten te waarschuwen of te doen waarschuwen, indien de in zijn koffiehuis aanwezige personen weigeren of nalatig zijn het koffiehuis op het uur van sluiten te verlaten. Art. 29. Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste zes dagen wordt gestraft de koffiehuis houder of die voor hem feitelijk in de plaats treedt, die niet vol doet aan het hem door den Burgemeester in bijzondere gevallen schriftelijk te kennen gegeven bevel tot sluiting van zijn koffiehuis gedurende den bij dat bevel uitgedrukten tijd. Art. 30. Met boete van ten hoogste vijf gulden wordt gestraft ieder, die in een koffiehuis wordt aangetroffen op een tijd waarop dit behoort gesloten te zijn. Deze strafbepaling is niet van toepassing op hen die deel uit maken van het gezin van den koffiehuishouder of, zoo de koffiehuis houder tevens liet bedrijf van hotel- of logementhouder uitoefent, op de in het nachtregister ingeschreven logeergasten. Art. 31. Voor zoover daarin niet bij het "Wetboek van Strafrecht is voorzien, wordt met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden gestraft de koffiehuishouder of die voor hem feitelijk in de plaats treedt a. die weigert drenkelingen of personen, aan wie een zwaar lichame lijk letsel is overkomen, onverschillig op welk uur, in zijn koffiehuis op te nemen; b. die muziek- of zanguitvoeringen, dans- of andere partijen in zijn koffiehuis houdt of laat houden of toelaat dat muzikanten aldaar hun bedrijf uitoefenen. Onder het geven van muziekuitvoeringen wordt begrepen het laten spelen van mechanisch voortbewogen muziekinstrumenten op zoodanige wijze, dat dit voor de buren hoorbaar is. De bepaling sub b is niet van toepassing op hem, die tot het houden of doen houden van die muziek- of zanguitvoeringen, dans- of andere partijen vergunning van den Burgemeester heeft verkregen. Art. 32. Met boete van ten hoogste tien gulden wordt gestraft iedere koffiehuishouder in wiens koffiehuis het hem uitgereikte uittreksel uit deze verordening niet voor de bezoekers duidelijk leesbaar is opgehangen. Art. 33. Onder de benaming koffiehuis worden in deze verorde-

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 106