78 straten of paden door menschelijke uitwerpselen verontreinigt; b. ieder, die op of langs straten, wegen of paden kleeden of matten uitklopt of uitslaat tusseien des voormiddags 10 uur en des namiddags 11 uur. Art. 37. Met boete van ten boogste vijf en twintig gulden wordt gestraft: a. ieder, die straatgoten, wegriolen, greppels, slooten of andere wateringen door secreet- of ander vast of vloeibaar vuil veront reinigt, doet of laat verontreinigen; b. ieder hoofd of bestuurder eener wasscherij, die het vuile, in zijne inrichting verbruikte, water afvoert zonder het op de hieronder aangegeven wijze te hebben geklaard en van de vaste stoffen ontdaan. Buiten het waschgebouw moet een bezinkingsreservoir aanwezig zijn waarin het heete, verbruikte waschwater uitkomt. Het bezonken vuile water uit dit reservoir moet door een kraan geloosd worden in een tweeden reservoir van zoodanige afmeting, dat daarin al het verbruikte waschwater van een geheelen werk dag kan worden opgehouden. Bij de openstelling van de kraan uit het eerste reservoir moet het daaruit loopende water worden vermengd met een straal 2 kalkwater, welk kalkwater daartoe uit een reservoir op de straal verbruikt waschwater vloeien moet. Het aldus met kalkwater vermengde, verbruikte waschwater moet minstens 10 uren in het 2de reservoir worden opgehouden. Daarna mag het geklaarde water worden afgevoerd. Het in de bakken achtergehouden bezinksel moet dagelijks daaruit worden verwijderd en mag, ter verdere opdroging, in een in den grond gegraven gat worden gestort. Yan de verplichting tot het hebben dezer inrichting is uitge zonderd degeen, die van den Raad vergunning tot het hebben eener andere inrichting heeft bekomen. Art. 38. Met boete van ten hoogste tien gulden wordt gestraft ieder onderhoudsplichtige van een binnen een afstand van vijftig Mete r van een openbaren weg of woning gelegen sloot of watering, die nalaat om de sloot of watering te zuiveren of te doen zuiveren en zuiver te houden van vuile stoffen of van voorwerpen, die stank of schadelijke uitwasemingen kunnen veroorzaken en die sloot of watering uit te baggeren met verwijdering van de bagger binnen acht dagen, nadat hem daartoe eene aanschrijving van Burgemeester en Wethouders is thuis bezorgd. Ten opzichte van hen die geen wettelijk domicilie binnen de gemeente hebben, geldt het bewijs van verzending van een aan- geteekenden brief aan hun adres als voldoend bewijs, dat de aan schrijving in den zin van dit artikel hun een dag later dan de dagteekening van het bewijs van verzending is thuis bezorgd.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 108