Art. 39. Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden wordt gestraft ieder die, zonder vergunning van Burgemeester en "Wet houders, riolen of uitloozingen van secreetvuil of vuil water heeft, maakt, vernieuwt of verandert, die in gemeenschap staaD met slooten, greppels, of die dergelijk vuil afvoert of laat afloopen in putten of riolen, dienende tot afvoer van wegwater. Art. 40. Burgemeester en Wethouders houden eenmaal in het voorjaar en eenmaal in het najaar schouw in de gemeente tot onderzoek of de bepalingen van de artikelen 37, 38 en 39 behoorlijk worden nageleefd of doen zoodanige schouw van hunnentwege door een gemeente-ambtenaar houden. Art. 41. Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste drie dagen worden gestraft de eigenaars van riolen en de eigenaars van straten, wegen, paden en gronden, waarin riolen liggen a. indien zij het van gemeentewege naar den staat en toestand dier riolen in te stellen onderzoek beletten of bemoeilijken; b. indien dit onderzoek aan het licht brengt, dat door die riolen uitloozing van secreetstoffen of andere vuile stinkende stoffen naar greppen, slooten of andere wateringen plaats heeft; c. indien zij nalaten om binnen acht dagen, nadat hun daartoe eene aanschrijving van Burgemeester en Wethouders'is thuis bezorgd, die loozing te doen ophouden. Met gelijke boete of hechtenis zullen worden gestraft de eigenaars dier riolen indien zij, nadat het door of vanwege Burgemeester en Wethouders ingesteld onderzoek van het riool aan het licht heeft gebracht, dat die riolen in een toestand van verstopping of andere verwaarloozing verkeeren, in gebreke blijven om het gebrek binnen acht dagen, nadat hun daartoe eene aanschrijving van Burgemeester en Wethouders is uitgereikt, voor hunne kosten te doen herstellen. Ten opzichte van hen die geen wettelijk domicilie binnen de gemeente hebben, geldt het bewijs van verzending van een aan- geteekenden brief aan hun adres als voldoend bewijs, dat de aan schrijving in den zin van dit artikel hun een dag later dan de dagteekening van het bewijs van verzending is thuis bezorgd. Art. 42. Met boete van ten hoogste vijf gulden wordt gestraft: a. hij die het vuil van den weg gebruikt om daarmede straten of wegen zoogenaamd te dekken; b. ieder, die puin, asch, afval, koolstronken en soortgelijke plant aardige stoffen buiten de daartoe van gemeentewege aangewezene bergplaatsen stort of die deze of dergelijke afval, omschreven in de artikelen 34 en 35 op of langs de wegen en paden stort of brengt e. die in de grind- of andere bergplaatsen der gemeente secreetvuil, rottende dierlijke stoffen of andere sub b bedoelde stoffen brengt, stort of loost of laat brengen, storten of loozen.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 109