104 meester en Wethouders voor het verkeer met deze rijtuigen voor gesloten zijn verklaard. Als wegen, vereischt en geschikt voor het doorgaand verkeer met motorrijtuigen mogen niet worden gesloten: de Kenne- merweg, de Bloemendaalscheweg tusschen den Kennemerweg en de Nieuw-Hartenlustlaan, de Noorder- en Zuider-stationsweg, de Bloemendaalscheweg van de Nieuw-Hartenlustlaan tot den Zijlweg, de Mollaan, de Korte Kleverlaan, de Busken-Huëtlaan, de Kleverlaan, de Duinendaalscbevveg van de Dompvloedslaan tot den Tetteroderweg, de Tetteroderweg, de Zijlweg, de Korte Zijlweg, de Elswoutslaan, de Zijweg, de Bentveldsweg, de Bo- venweg, de weg langs Oosterduin, de Aerdenhoutsweg, de Bentveldsduinweg, de Slingerweg, de Zandvoorterweg, de Aer- denhoutslaan, de Boekenroderweg, de Koeduinsweg I, de Vogelenzangscheweg en de Bekslaan. Het verbod van sluiten der bedoelde wegen geldt niet voor bestuurders van bedoelde mottorrijtuigen, aan die wegen wo nende, evenmin voor het hoofd en de dienaren van politie en der brandweer en de Gemeente-opzichters. Burgemeester en Wethouders hebben in elk geval op schrif telijke aanvrage de bevoegdheid van het in dit artikel om schreven verbod ontheffing te verleenen. De alsvoren gesloten wegen worden aangeduid door waar schuwingsborden volgens het door den Minister van Waterstaat vastgestelde model. Art. 5. Met boete van ten hoogste vijf gulden wordt gestraft de bestuurder van een motorrijtuig of rijwiel, die overschrijdt de maximum door Burgemeester en Wethouders aangegeven snelheid ten aanzien van een of meer der binnen de bebouwde kommen gelegen wegen, welke maximum-snelheid vanwege Burgemeester en Wethouders op voor berijders dier wegen duidelijk zichtbare wijze moet worden aangeduid door waar schuwingsborden van het door den Minister van Waterstaat vastgestelde model. Art. 6. Voor zoover daarin niet bij het Wetboek van Straf recht is voorzien wordt gestraft met boete van ten hoogste vijftien gulden of met hechtenis van ten hoogste twee dagen, hij, die over de wegen in het Bloemendaalsche Park, in het z.g. Kweekduin of andere door Burgemeester en Wethouders nader aan te duiden wegen of over de puinwegen in het Bloemendaalsche bosch bouwmaterialen, zand, aarde of eenige andere zaak of specie, in wagens vervoert, en daarbij gebruik maakt van andere dan vierwielige voertuigen, tweewielige handwagens zonder paard of paarden uitgezonderd, alsmede hij die deze voertuigen beladen heeft met zwaardere vrachten dan kennelijk een paard trekken kan.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 138