115 De Raad kan voor nader aan te wijzen gedeelten der ge meente toestaan, dat van dit voorschrift wordt afgeweken met dien verstande, dat in elke woning ten minste één woonver trek moet zijn met eene oppervlakte van minstens 14 M2. en een ander met eene oppervlakte van ten minste 5 M2., in beide gevallen gemeten binnen de muren, na aftrek van alle be timmeringen en inspringend metselwerk. Abt. 19. De hoogte der ter bewoning in te richten vertrek ken, gerekend van den vloer tot den onderkant der balken, of waar een plafond is, tot de zoldering, moet ten minste 2.75 Meter bedragen. Art. 20. Ieder tot woning bestemd gebouw moet voorzien zijn van ten minste één veiligen toegang, ter hoogte van ten minste 2 Meter. De wijdte in den dag van dezen toegang moet ten minste 0.90 Meter bedragen en wanneer hij voor meer dan één woning is bestemd ten minste 1.15 Meter. Eén toegang mag niet voor meer dan twee boven- en twee benedenwoningen dienen. Art. 21. De gemiddelde aantrede van vaste trappen moet ten minste 0.16 Meter en de optrede ten hoogste 0.21 Meter bedragen,^Deze trappen moeten binnenwerks breed zijn ten minste 0.75 Meter en indien zij voor meer dan één woning dienst doen, ten minste 1 Meter. Zij moeten althans aan één zijde van stevige leuningen zijn voorzien. Trappen moeten op elke verdieping een bordes hebben van ten minste 1 M2. •oppervlakte. Art. 22. Losse trappen mogen alleen gebezigd worden voor den toegang naar zolders. De gemiddelde aantrede van deze trappen moet ten minste 0.08 Meter en de optrede mag ten hoogste 0.21 Meter be dragen Zij moeten binnenwerks een breedte van ten minste 0.45 Meter hebben. Art. 28. Portalen en gangen in woningen moeten ten minste 1 Meter breed en 2.50 Meter hoog zijn. Wanneer geen gang in eene woning gemaakt wordt, moet bij den in artikel 20 bedoelden toegang een portaal aanwezig zijn van ten minste 1.25 M2. oppervlakte, gemeten tusschen de wanden, na aftrek van alle betimmering en inspringend metselwerk. Afdeeling VI. Privaten. Art. 24. In of in de onmiddellijke nabijheid van iedere woning, en in het laatste geval op geen grooteren afstand dan 15 Meter, zonder dat de ingang van den openbaren weg zicht-

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 151