117 en bij, naar diens oordeel, gebleken schadelijke samenstelling af te keuren, het gebruik daarvan te verbieden en de pomp of ander middel van watervoorziening te sluiten of onbruik baar te maken. De eigenaars en bewoners zijn verplicht deze keuring, sluiting en onbruikbaarmaking toe te laten Het is verbeden afgekeurd water als drinkwater te gebruiken of er melkemmers z.g, mede te reinigen of met melk of andere voedingsmiddelen in aanraking te brengen. Hij, die weigert de keuring, sluiting of onbruikbaarmaking toe te laten of handelt in strijd met het verbod van bet vorig lid, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Afdeeling VIII. Voorkoming van brandgevaar. Art. 26. Gevels of gedeelten van gevels van gebouwen mogen niet van hout vervaardigd worden Burgemeester en Wethouders kunnen geheel of gedeeltelijk vrijstelling van dit verbod verleenen, in welk geval zij nadere eischen, met het oog op brandgevaar, kunnen stellen. Geen gebouw mag geheel of gedeeltelijk met riet of andere licht-ontvlambare stoffen worden gedekt. De Baad kan voor den bouw van alleenstaande gebouwen geheel of_gedeeltelijk vrijstelling van dit verbod verleenen. Art. ,27. Iedere schoorsteen, die in of in de onmiddellijke nabijheid van het hoogst gelegen punt van het gebouw uit komt, moet minstens 0.60 Meter daarboven zijn opgetrok ken; zoo de schoorsteen zijdelings het dak uitkomt of langs een buitenmuur is opgericht, moet hij minstens 1.30 Meter boven het hoogste punt van den uitgang uit het dak of boven den bovenkant van den muur zijn opgetrokken en in dat ge val van een of meer ijzeren schoren zijn voorzien. Schoorsteenen, boven platte daken uitkomende, moeten eene hoogte hebben, als voor elk bijzonder geval door Burgemeester en Wethouders zal worden bepaald. Is bij de inachtneming dezer voorschriften de afstand van den bovenkant van den schoorsteen en van het naastbijzijnde dakschild minder dan een Meter, dan zal de schoorsteen zoo veel hooger moeten worden opgetrokken, als tot het bereiken van den afstand van één Meter noodig zal blijken. Art. 28. Elke schoorsteen, stookplaats of rookleiding, moet, tenzij Burgemeester en Wethouders het bezigen van een me talen pijp schriftelijk hebben toegestaan, worden gemetseld

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 155