119 nenzijde, zoodat die muren eene dikte erlangen van minstens 0.33 Meter en de vloeren, welke beneden dien waterstand komen te liggen, een dikte van 0.30 Meter of vijf lagen, in een deel tras en een deel schelpkalk. Art. 34. Geen metselwerk in tras, in de twee vorige arti kelen bedoeld, mag gedurende het tijdvak van 15 November tot 31 Maart in trasmortel worden gemetseld. Art. 35. Onder den houten vloer van de benedenwoonver- trekken, voor zoover daaronder geen kelder is, moeten ten rninste twee tegenover elkaar geplaatste luchtroosters aanwezig zijn, die den luchtstroom zooveel mogelijk bevorderen. Onder den onderkant der vloerliggers moet een open ruimte van ten minste 0.20 Meter hoogte aanwezig zijn,welke ruimte, waar het ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders mogelijk is, in verband met de schoorsteenen moet worden gebracht, maar zoodanig ingericht, dat daardoor elk gevaar voor brand is uitgesloten, dit laatste geheel ter beoordeeling van Burge meester en Wethouders. Afdeeling X. Hechtheid van fundamenten, muren, vloeren, trappen, zoldering en dak. Art. 36. De fundamenten van een gebouw, die van de kelders uitgesloten, moeten een aanlegbreedte hebben Op paaltundeeringen, van ten minste anderhalf maalop den vasten bodem van ten minste twee en een half maal de dikte van het onmiddellijk uit die fundamenten opgaand muurwerk. De versnijdingen van deze fundamenten moeten plaatsheb ben ten minste om de twee lagen met een klesoor, zoo mogelijk, aan weerszijden, tot de bovenste laag van het fun dament, die een halven steen zwaarder moet zijn dan de opgaande muren. De onderkant der fundamenten moet ten minste 0.60 Meter onder den beganen grond in het gebouw zijn gelegen. Op bestaande fundamenten mag niet gebouwd worden, dan met vergunning van Burgemeester en Wethouders. Deze vergunning wordt alleen verleend, indien het bestaande fundament aan de in dit artikel gestelde eischen voldoet. Art. 37. Waar de gesteldheid van den grond dit eischt, kunnen Burgemeester en Wethouders voorschrijven, dat naar het oordeel van den met het toezicht op het bouwen in de gemeente ^belasten ambtenaar voldoende paalfundeeringen of daaraan zijns inziens gelijkwaardige constructies worden aan gebracht. Paalfundeeringen moeten op zoodanige diepte worden

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 157