- 123 Art. 48. Rioolleidingen, vergaarbakken of putten mogen nimmer onder een woonvertrek en rioolleidingen slechts bij uitzondering en met goedkeuring van Burgemeester en Wet houders, onder door dezen te stellen voorwaarden, onder de gang of het portaal eener wening worden aangebracht. Af deeling XII. Toevoer van licht en lucht. Art. 49. In elk woonvertrek moeten één of meer van ven sterglas voorziene lichtramen zijn, die geopend moeten kunnen worden, in de buitenlucht uitkomen, en te zamen een oppervlakte hebben van ten minste één zesde van de oppervlakte van den vloer. In elke keuken en elke werkplaats moet minstens één zoo danig lichtraam zijn, dat geen mindere oppervlakte heeft dan van 1 M2. in den dag. De in het eerste en tweede lid bedoelde lichtramen of althans een gedeelte daarvan, moeten zoodanig geopend kunnen wor den, dat de opening ten minste l/s in den dag bedraagt. Elke bedstede moet door middel van een gemakkelijk afsluit baren luchtkoker of van een raampje met de buitenlucht in verbinding staan; de kleinste doorsnede van den luchtkoker of de oppervlakte van het raampje moet ten minste 0.04 M2. groot zijn. De zoldering van elke bedstede mag niet lager zijn dan de zoldering van het vertrek, waarmede zij in verbinding staat. Al het houtwerk in de bedsteden moet los zijn aange bracht, zoodat na verwijdering daarvan, de ruimte van vloer tot zoldering vrijkomt. De zolderingen van bedsteden moeten gestucadoord zijn. Hoofdstuk IV. Voorschriften voor het geheel of een gedeelte vernieuwen van gebouwen. Art. 50. Onverminderd het bepaalde bij artikel 5, eerste lid, der Woningwet, is het verboden een gebouw geheel of voor een gedeelte te vernieuwen: a. met wijziging of afwijking van het plan van vernieuwing, overeenkomstig hetwelk de schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders werd verleend, zonder dat op die wijziging of afwijking de nadere goedkeuring van Burgemeester en Wethouders vooraf is verkregen; h. anders dan met inachtneming van de voorschriften welke bij dit hoofdstuk op het geheel of voor een gedeelte ver nieuwen van gebouwen toepasselijk worden verklaard, of

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 161