Art. 53. De in het vorige artikel bedoelde vergunning wordt binnen 30 dagen nadat de aanvrage daartoe bij Burgemeester en Wethouders is ingekomen, hetzij door dezen verleend, hetzij bij een met redenen omkleed besluit geweigerd. Zij wordt slechts verleend, wanneer voldaan is aan de toe passelijke voorschriften, vervat in de hoofdstukken III en IV dezer verordening of aan de uit krachte van zoodanige voor schriften door Burgemeester en Wethouders gestelde voor waarden of nadere eischen. Hoofdstuk VI. Voorschriften betreffende bestaande woningen. Afdeeling 1. Inleidende artikelen Art. 54. Gebouwen, waarvan de bouw op het tijdstip van het in werking treden dezer verordening was aangevangen, worden voor de toepassing dezer verordening beschouwd als op dat tijdstip bestaande gebouwen. Art. 55. De eigenaar van een op het tijdstip van het in werking treden dezer verordening bestaand gebouw of degene, die tot onderhoud daarvan bevoegd is, is verplicht zorg te dragen, dat dit beantwoordt en blijft beantwoorden aan de in dit hoofdstuk gestelde voorschriften en aan de krachtens eenig voorschrift van dit hoofdstuk ten aanzien van dat gebouw door Burgemeester en Wethouders vastgestelde voorwaarden of nadere eischen. Overtreding van dit verbod wordt, voor zoover niet reeds in paragraaf 9 der Woningwet daartegen straf is bedreigd, ge straft als volgt; a. wanneer gehandeld is in strijd met eenig voorschrift, vastgesteld krachtens art. 1 der Woningwet, of met eenige krachtens zoodanig voorschrift door Burgemeester en Wethouders gestelde voorwaarde of naderen eisch, met hechtenis van ten hoogste twee maanden, of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden b. in alle andere gevallen met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden Afdeeling II. Privaten Art. 56. In of in de onmiddellijke nabijheid van iedere woning moet ten minste een privaat aanwezig zijn, dat is

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 165